ДПС створила новий сервіс, що повідомляє про статус ліцензій
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що Державною податковою службою України створено новий сервіс щодо оперативного автоматизованого повідомлення суб’єктів господарювання про сплив терміну чергового платежу за ліцензію, призупинення дії ліцензії, анулювання ліцензії на певний вид діяльності.
Повідомлення про внесення чергового платежу за ліцензію автоматично формується в інформаційно-телекомунікаційних системах ДПС та направляється суб’єкту господарювання за 30, за 20, за 10 та 5 днів до настання терміну сплати за ліцензію через «Електронний кабінет».
Такі нововведення підвищать якість надання адміністративних послуг та поліпшать сервіс у сфері ліцензування відповідних видів діяльності, на провадження яких суб’єкти господарювання отримали ліцензії.
Ключові слова:
ДПСНовини за темою
Органи ДПС обслуговують платників податків незалежно від місця їх обліку
30 березня 2022
Сервісне обслуговування платників податків (платників єдиного внеску), зокрема, надання адміністративних послуг, виконання інших функцій сервісного обслуговування органи Державної податкової служби відтепер здійснюють незалежно від місця обліку платника податків. Про це йдеться в Указах Президента № 64/2022 від 24.02.2022 та № 133/2022 від 14.03.2022. Окрім того, як зазначають в ГУ ДПС Львівської області, електронні сервіси ДПС та Електронний кабінет платника працюють з певними обмеженнями, що зумовлено необхідністю захисту прав платників.
Надходження до місцевих бюджетів зросли на 25 відсотків
13 травня 2021
Місцеві бюджети Львівщини за чотири місяці цього року поповнилися на 5,7 млрд. грн., що на 1,4 млрд. грн. більше, ніж за такий період минулого року. Відтак, ріст складає 25 відсотків. Про це інформує Головне управління ДПС у Львівській області. На 24 відсотки зросли надходження по податку на доходи фізичних осіб, приріст у порівнянні з минулим роком склав 700 млн.грн. Надходження по платі за землю зросли на 33 відсотки, по єдиному податку – на 23 відсотки, по податку на нерухоме майно – на 50 відсотків. Платники єдиного податку за 4 місяці сплатили понад 1 млрд. грн.
Збільшення надходжень до місцевих бюджетів: Львівська ОДА підписала Меморандум з ГУ ДПС області щодо співпраці
4 березня 2021
Cьогодні відбулось підписання Меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією та Головним управлінням ДПС у Львівській області щодо співпраці у сфері податкового законодавства, вирішення питань оподаткування та пошуку додаткових резервів надходжень до місцевих бюджетів. Документ підписали очільник області Максим Козицький, керівник обласного управління ДПС Ігор Комендат та голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. Максим Козицький наголосив, що метою даного Меморандуму не є посилення фіскального тиску на громади, а формування спільного з громадами консультування для обговорення напрямів співробітництва та формування узгоджених дій, спрямованих на збільшення дохідної частини місцевих бюджетів. “Я вважаю неприпустимим те, що окремі населені пункти мінімізують надходження до місцевих бюджетів з акцизного податку на тютюнові вироби та алкогольні напої. Тому одним із завдань Меморандуму є вирішення цієї проблеми. Наше завдання – багаті та спроможні громади, тому цей документ має посилити співпрацю з ДПС і наслідком такої співпраці має стати якісний розвиток громад”, - наголосив очільник Львівщини. У межах Меморандуму сторони створять спільні робочі групи для вирішення питань, які виникають у сфері адміністрування податків та зборів, а також питань, пов’язаних з оптимізацією процедур адміністрування податків.
ДПС: Відомості про доходи можна отримати онлайн
23 лютого 2021
Цифрова трансформація Державної податкової служби триває. Для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями Державної податкової служби запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС». Для отримання відомостей про доходи не потрібно звертатися до органів ДПС. Достатньо за допомогою засобів Електронного кабінету подати запит та отримати відповідь «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС. Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом документа, виданого контролюючим органом у паперовій формі. Перевірити правовий статус підпису можна на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу в розділі «Довірчі послуги» → «Перевірити підпис» за посиланням. Одержувач електронного документа отримує можливість ідентифікувати підписувача такого документа та перевірити його цілісність. Довідково повідомляємо, що в рамках нового е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).
До бюджетів на Львівщині за результатами позовної роботи юристів податкової надійшло майже 22 мільйони гривень
26 жовтня 2020
В Головному управлінні ДПС у Львівській області повідомили, що протягом січня-вересня 2020 року на розгляді у судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 2641 справа на суму майже 7 519 млн гривень. В цілому, з усіх категорій справ, розглянутих у січні-вересні 2020 року, на користь ГУ ДПС у Львівській області вирішено 536 справи на суму понад 687 млн грн (62,8% та 57,3%), з них по 359 справах на суму майже 391 млн грн провадження закінчено. На користь платників податків станом на звітну дату вирішено 317 справ на суму понад 513 млн гривень, з них по 95 справах на суму майже 64 млн грн провадження закінчено. Впродовж січня-вересня 2020 року у справах, що знаходились на розгляді у звітному періоді за участю ГУ ДПС у Львівській області, надійшло майже 22 млн гривень: у справах за позовами до територіальних органів ДПС у Львівської області – майже 6 млн грн (справи про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень); у справах за позовами податкових органів Львівської області до платників податків – майже 16 млн гривень (справи про стягнення податкової заборгованості та про банкрутство). Також, по рішеннях судів у справах, що були завершені у попередніх звітних роках, до бюджету надійшло ще понад 8 млн гривень.
Майже 751 млн грн плати за землю надійшло до державного бюджету
23 жовтня 2020
В управлінні податкового адміністрування Головного управління ДПС у Львівській області повідомили, що протягом січня – вересня 2020 року до місцевого бюджету від платників податків Львівщини надійшло майже 751 млн грн плати за землю. У вересні 2020 року до місцевого бюджету надійшло понад 92 млн гривень. У порівнянні з вереснем 2019 року надходження плати за землю збільшилися на понад 5 млн грн (вересень 2019 року – понад 87 млн гривень).
ДПС роз’яснює, у яких випадках може бути відмовлено у реєстрації ПРРО
21 жовтня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області роз’яснює, що відмова у реєстрації ПРРО формується, у разі, якщо: - автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу; - ПРРО із зазначеним у Заяві найменуванням вже зареєстрований; - щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, суб’єкт господарювання не повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання; - суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; - виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.
ГУ ДПС інформує: заяву про реєстрацію ПРРО можна подати через Електронний кабінет
5 жовтня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що через електронний формат спілкування платники податків можуть подавати заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО). Це можливо зробити як через Електронний кабінет, так і іншими засобами телекомунікацій. Для цього платнику потрібно перебувати на обліку в контролюючому органі. На обліку має перебувати і його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог Податкового кодексу України. Детальніше дивитись за посиланням.
ДПС інформує: як повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені
22 вересня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що платник податків має право повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання ( ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)). Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені: 1.Відсутність податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків. При цьому для його погашення платник має право використати зазначену суму переплати, подавши відповідну заяву на перекид. 2.Подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку). Заява подається у довільній формі до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення, в якій необхідно зазначити напрям перерахування коштів: - на поточний рахунок платника податків в установі банку; - на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; - повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Доходи до місцевих бюджетів області зросли на 3,5 відсотка
10 серпня 2020
«Протягом січня-липня 2020 року платники податків Львівщини сплатили до місцевих бюджетів області 8094,7 млн. грн. податкових платежів. Порівнюючи з січнем-липнем 2019 року надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДПС у Львівській області, доходи до місцевих бюджетів області зросли на 271,1 млн. грн., або на 3,5 відсотка», − констатував начальник Головного управління ДПС у Львівській області Ігор Комендат. Бюджетоформуючими податками в складі доходів місцевих бюджетів залишаються: - податок на доходи фізичних осіб з його часткою у надходженнях до місцевих бюджетів близько 65 відсотків. Його надійшло на 147,4 млн. грн., або на 2,9 відс. більше, ніж у січні-липні 2019 року; - єдиний податок з часткою 17,5 відс. Його надійшло на 124,0 млн. грн., або на 9,6 відс. більше; - плата за землю з часткою 7,8 відс. Її надійшло на 39,7 млн. грн., або на 5,9 відс. менше; - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з часткою 2,4 відсотка. Надходження цього податку зросли на 5,1 млн. грн., або на 2,7 %. проти січня-липня 2020 року. У липні 2020 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали 1254,8 млн. гривень. Проти липня 2019 року такі надходження збільшились на 23,7 млн. грн., або на 1,9 відсотка. «Збільшення доходів місцевих бюджетів в сучасних умовах під час пандемії відбувається завдяки сумлінності платників податків, підвищенню зацікавленості органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації у цьому та ефективності адміністрування податків і зборів. Це, в свою чергу, якісно покращує життєве середовище для мешканців громад, сприяє створенню реальних умов для всебічного розвитку територій та людських ресурсів, формуванню засад дієвого місцевого самоврядування» − підкреслив Ігор Комендат.
Понад 557 мільйонів гривень військового збору сплатили до державної скарбниці платники податків Львівщини за сім місяців 2020 року
6 серпня 2020
В управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області повідомили, що протягом січня-липня 2020 року платники податків Львівщини сплатили до Державного бюджету України 557,1 млн грн військового збору для підтримки української армії. Це на 3,5 млн грн, або на 0,6% більше, ніж за той самий період минулого року (у січні-липні 2019 року – 553,6 млн гривень). Протягом липня 2020 року до державної скарбниці надійшло 84,5 млн грн військового збору. Такі надходження зменшились на 1,7 млн грн. і склали 98% від минулорічних за аналогічний період (у липні 2019 року – 86,2 млн гривень).
ДПС інформує: як задекларувати громадянам доходи від продажу цінних паперів
5 серпня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що порядок оподаткування інвестиційних доходів регулюється п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Звітним періодом вважається календарний рік, за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року (підпункт 170.2.1 статті 170 ПКУ). Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 статті 170 ПКУ (крім операцій з деривативами). Варто зауважити, що відповідно до п. п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, тобто у 2019 році – 2690 гривень. Враховуючи наведене, платник податків – фізична особа за результатами року, у якому було здійснено продаж інвестиційних активів, зобов’язана подати річну декларацію про майновий стан і доходи та додаток 1 та визначити фінансовий результат по операціях з інвестиційними активами. Крім того, ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів: особисто платником податків, або уповноваженою на це особою, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».