Львівський бронетанковий завод модернізував найбільшу за часи незалежності України партію пожежних танків

4 листопада 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершило капітальний ремонт та модернізацію майже півтора десятка пожежних танків ГПМ-54.

Упродовж 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десяти таких пожежних машин.

Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період незалежності України. Про це повідомили на офіційному сайті "Укроборонпрому".

"Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міністерством оборони України, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом  з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва. А за останні півтора роки підприємством відновлено більше двох десятків пожежних танків", - розповів директор  Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук.

Для того, щоб відповідати вимогам військових та забезпечувати ефективну роботу, відновлені пожежні машини зазнали суттєвих конструктивних змін.

"Ми встановили нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини. Встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі", - пояснив заступник директора з виробництва ЛБТЗ Богдан Шандра.

Довідково.

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 – це основний пожежний танк, який є на озброєнні Збройних Силах України. Ця пожежна машина є необхідною на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки є неможливим.

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3 та може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів. Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка  забезпечують безпеку екіпажу.

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє, модернізує та здійснює капітальний ремонт пожежних танків. Фахівці підприємства розробили та виготовляють гусеничну броньовану пожежну машину ГПМ-72 на базі танка Т-72, яка  успішно пройшла визначальні відомчі випробування та наказом Міністерства оборони України у 2018 році допущена до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період. На сьогоднішній день підприємство готове до серійного виготовлення ГПМ-72 для потреб замовника.

 

Марта Кудляк

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook