До місцевих бюджетів надійшло більше податків, ніж очікували фінансисти
У департаменті фінансів підбили підсумки надходження податків і платежів до загального фонду місцевих бюджетів області.
Фінансисти констатують перевиконання плану надходжень на 330 мільйонів гривень. Загалом область розраховує на 16,9 млрд грн податків у бюджеті Львівщини. Враховуючи оперативні планові показники, такі очікувані поступлення дозволяють розраховувати на 96-відсоткове виконання плану за підсумками року.
«Як і раніше прогнозувалося, більшість наших бюджетів за доходами будуть виконані. Однак, за умови поглиблення карантинних заходів та запровадження так званого карантину вихідного дня, наші очікування доведеться коригувати у бік зменшення. Тож наш останній обрахунок очікуваних надходжень за підсумками 11 місяців цілком може виявитись більше песимістичним», - розповів директор департаменту фінансів Олег Демків.
Фінансисти також акцентують увагу на фактах невиконання плану у деяких містах і громадах.
Більш як десятивідсоткове невиконання плану очікується в містах Моршині і Самборі, Перемишлянському і Сколівському районах та Грабовецькій і Чукв’янській об’єднаних громадах. Виконання не вище 95% за нашими даними матиме місце в містах Львові, Дрогобичі, Новому Роздолі, Трускавці та Судововишнянській і Мурованській ОТГ, а також по обласному бюджету.
Новини за темою
План доходів обласного бюджету перевиконали на 6%: підсумки за чотири місяці
4 травня 2022
За даними оперативних підсумків бюджетування за доходами з січня по квітень цього року по обласному бюджету фіксують перевиконання плану та зростання надходження платежів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема: До загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло 7,7 млрд грн податків. Це на 1,5 млрд грн або на 24 % більше від надходжень за відповідний період торік. План чотирьох місяців перевиконано на 403 млн грн або 6 %. Виконання річних планових завдань становить на 1 травня 33 %. До загального фонду обласного бюджету мобілізували 1,2 млрд грн, що становить 129 % до надходжень за відповідний період 2021 року та 107 % до плану на 4 місяці ц.р. (понад план надійшло 86 млн грн). До державного бюджету платники області мобілізували 18 млрд грн податків, що на 2 млрд грн або на 13 % більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
Президент України: На час воєнного стану відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити
7 березня 2022
Щоб дати більше сил Українській державі протистояти російському вторгненню, створений спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у зверненні. «ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ. Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони», – зазначив Глава держави. Також, за його словами, передбачене звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. «Усе це – на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», – повідомив Президент. Володимир Зеленський додав, що відтерміновується також сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити. «І це – тільки перша частина великого пакету допомоги, урядової підтримки», – наголосив Глава держави. За його словами, усі керівники центральної влади отримали чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким та орієнтувалося передусім на людей.
Майже 70 млн грн до місцевих бюджетів Львівщини сплатили власники нерухомості у січні
17 лютого 2022
Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у січні цього року становлять 69,5 млн гривень. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Як зазначають у відомстві це майже на 33% або на 17,2 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Так, упродовж січня цього року юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 63,7 млн грн, що становить 128,8% індикативу (49,5 млн грн) податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з січнем 2021 року (48 млн грн) надходження збільшилися на 15,7 млн гривень. Податківці нагадають, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Майже 1,5 млрд грн податкових платежів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини упродовж січня 2022 року
14 лютого 2022
Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини у січні 2022 року становить майже 1,5 млрд грн, що на понад 25% більше, ніж у січні 2021 року. З них понад 898 млн грн – податок на доходи фізичних осіб. Це додатково 151,4 млн гривень, або на 20,3% більше, ніж у січні 2021 року. Надходження єдиного податку становлять 357,5 млн грн, що у порівнянні з січнем 2021 року на 48,2% або на 116,2 млн грн більше. Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 69,5 млн грн, що на 32,9% або на 17,2 млн грн більше, ніж у 2021 році. Надходження плати за землю у січні 2022 року становлять 92,5 млн грн, що на 4,8 млн грн або на 5,5% більше. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак.
Держлісгоспи Львівщини сплатили 558,4 млн грн податків у бюджет за 2021 рік
2 лютого 2022
Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства у бюджет за 2021 рік сплатили 558,4 млн грн податків та зборів, що на 165% більше ніж у 2020 році. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн. гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Відзначимо, що у 2021 році лісівники Державного агентства лісових ресурсів України досягли кращих показників галузі за 30 років. «У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році», - підкреслив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець. Інвестиції в нову техніку та обладнання по Львівському ОУЛМГ склали 54,8 млн грн проти 4 млн грну 2020 році. Державні лісогосподарські підприємства Львівщини закупили 76 одиниць лісогосподарської та лісозаготівельної техніки, у тому числі 28 одиниць нової техніки для охорони лісу від пожеж і браконьєрів. Обсяг реалізації продукції у 2021 році склав 1 746,7 млн.грн, або 191,1% до минулого року. Середньомісячна заробітна плата працівників підприємств Львівського ОУЛМГ, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 181,4% і склала на кінець року 30531 грн. Крім того, по країні площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів. Такі показники вдалося досягти завдяки новітнім космічним системам оповіщення, оновленню матеріально-технічної бази, протипожежним навчанням лісівників та сприятливим погодним умовам. Зауважимо, що лісових пожеж в держлісфонді Львівщини у 2021 році не зареєстровано. Коефіцієнт відновлення лісу по Львівському ОУЛМГ складає 1,14. Співвідношення лісовідновлення (садіння лісових культур та природнє відновлення лісу) щорічно перевищує площу вирубок. Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ у 2021 році забезпечили відтворення лісів на площі 1937,2 га, в тому числі: створено лісових культур на площі 862,2 га та забезпечено природнє поновлення на площі 1019,3 га та проведено лісорозведення на площі 55,7 га. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. У межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» висадили 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8га. У рамках реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. Відслідкувати хід реалізації програми, а також взяти в ній участь можна на сайтіhttps://zelenakraina.gov.ua/.
За перший місяць року на Львівщині сплатили понад 6 млрд грн податків
1 лютого 2022
Департамент фінансів Львівської облдержадміністрації повідомив перші оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами в цьому році. До загального фонду бюджету Львівщини в січні мобілізовано 1 млрд 617 млн грн, що на 91 млн грн більше понад план. В обласному ж бюджеті 30 млн грн більше понад план. Річний план на 1 лютого виконується по області на 7%, що краще ніж січневі надходження попередніх років. Значно кращою є динаміка поступлень у порівнянні з січнем 2021 року. Зріст поступлень по області становить + 28,9 %, а в обласному бюджеті + 28,5 %. Позитивною є також ситуація щодо мобілізації податків і платежів до державного бюджету. Загалом їх надійшло по Львівщині 4,4 млрд грн, що на 1,3 млрд грн або 41,6 % більше у порівнянні з січнем минулого року.
До бюджету області сплатили мільярд гривень податків та платежів
25 січня 2022
До загального фонду бюджету Львівщини надійшов перший мільярд гривень податків і платежів. Із врахуванням вчорашніх 72 млн грн на сьогодні надходження становлять 1 млрд 45 млн грн. “Торік такі показники мали 28 січня, цьогоріч – на чотири дні швидше, що дає змогу дивитися у майбутнє з оптимізмом, якщо посилення карантину не внесе свої корективи”, - зазначають у департаменті фінансів Львівської ОДА. Частка податку на доходи фізичних осіб становить 67 відсотків, єдиного податку – 24 відсотки, податку на майно – 5 відсотків, а решти находжень – 4 відсотки.
Понад 356 млн грн власних доходів отримали в 2021 році обласні заклади
14 січня 2022
У 2021 році власні доходи бюджетних установ, закладів та організацій, які фінансуються з обласного бюджету, перевищили 356 млн грн, що на 50 млн грн або 16% більше надходжень 2020 року. Майже половину цих надходжень становлять доходи медичних закладів – 171 млн гривень. Заклади освіти отримали 60 млн грн, соціального захисту – 52 млн грн, культури та мистецтва – 40 млн грн, фізичної культури та спорту – 18 млн грн, засобів масової інформації – 2,5 млн гривень. Найвища динаміка власних надходжень у галузях фізичної культури та спорту – 62% і культури та мистецтва – на 49%. Водночас у порівнянні з 2020 роком майже вдвічі зменшилися доходи телерадіокомпанії “Перший Західний”. З отриманих у 2021 році власних надходжень установи, заклади та організації обласного підпорядкування на забезпечення свого функціонування (оплату праці, спожитих енергоносіїв, господарських витрат, придбання обладнання) використали понад 317 млн гривень.
За поступленнями до загального фонду держбюджету Львівщина забезпечила приріст на 35,8 %
6 січня 2022
У 2021 році Львівщила сплатила до державного бюджету податків на суму 53,4 млрд грн. Це на 12,6 млрд грн більше порівняно з надходженнями 2020 року. Таким чином відсоток зростання найвищий за останні шість років – 30,8. При цьому, за поступленнями до загального фонду держбюджету область забезпечила приріст на 35,8 %. Помітної позитивної динаміки Львівщина досягнула і за всіма основними податками і платежами: податок на прибуток підприємств – на 61 % рентні платежі за природні ресурси – на 53 % податок на доходи фізичних осіб – на 32 % податок на додану вартість – у 2,8 рази У 2,7 рази зросло й бюджетне відшкодування ПДВ.
68 громад перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету області
5 січня 2022
У 2021 році план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали 68 територіальних громадах області. Не забезпечили виконання п’ять громад – Великомостівська, Добротвірська, Моршинська, Самбірська і Стрілківська. Нагадаємо, за підсумками 11 місяців не виконали план шість громад. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, загалом прогрес в частині зменшення кількості громад, у яких не виконувались планові показники за доходами, тривав останні п’ять місяців. Лідерами за динамікою зростання надходжень у порівнянні з 2020 роком стали Мурованська, Меденицька, Боринська, Куликівська громади, які забезпечили приріст не менш як у півтора рази.
Понад 1 млрд грн податків сплатили підприємства будівельної галузі Львівщини до Державного бюджету
30 грудня 2021
У січні-листопаді цього року збір податкових платежів від підприємств будівельної галузі до Зведеного бюджету склав понад 1 544 млн грн. Це більше ніж у січні-листопаді 2020 року на понад 191 млн грн або на 14,1%. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Питома вага будівельної галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 4,7%. Найбільшими платниками будівельної галузі є ТОВ «БК «Горизонти»», ПРАТ «Холдингова Компанiя «Еко-Дiм», ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК IНШААТ ТIДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНIМ ШИРКЕТI, ПРАТ фiрма «Нафтогазбуд», Філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ», Представництво «УНIБЕП СПУЛКА АКЦИЙНА», Філія Бурове Управління «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», ТДВ «ШРБУ №65», ПРАТ Фірма «Галбуд», ТОВ «АТЛАС ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ», ПП «ГАЛКОМСЕРВIС», Фiлiя «Центр з будiвництва та ремонту інженерних споруд» Акцiонерного товариства «Українська залiзниця».
У Львівській облдержадміністрації напрацьовують План проведення консультацій з громадськістю на 2022 рік
29 грудня 2021
Щороку обласна державна адміністрація складає Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства. Такий План укладають відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави створює сприятливі умови для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на засадах публічності, прозорості та партнерства та покращує міжособистісні відносини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проєкту Орієнтовного плану проведення електронних консультацій з громадськістю на 2022 рік у Львівській обласній державній адміністрації: https://loda.gov.ua/konsultacii_gromadskist Представники інститутів громадянського суспільства можуть подати пропозиції до 12 січня 2022 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com.