"Це можливість відчути себе частиною великої нації": Львівщина долучилася до всеукраїнського радіодиктанту

9 листопада 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, усі, хто любить і шанує українську, стали частиною великого загальнодержавного дійства – написання Радіодиктанту національної єдності. Долучитися до заходу міг кожен охочий, незалежно від віку, статі чи професії. Це ювілейний XX Радіодиктант.

Вже традиційно його писали й на Львівщині. Не стали на заваді і карантинні заходи. Учні разом з педагогами із районів, які опинилися в червоній зоні, також спробували свої сили.

Серед них – учень 8-го класу Оброшинської ЗЗСО I-III ступенів імені Лева Шанковського Вадим Хоминець. Хлопець старанно готувався до заходу. Попри те, що писав диктант вдома, одягнув улюблену вишиванку. 

«Темп читання був доволі швидкий. Деякі з правил, які застосовувались у тексті, ми ще не вчили», -  зазначив Вадим.

Учениця  9-го класу цієї школи Ірина Брик розповіла, що попри складність, диктант був доволі цікавий.

Свої роботи учні надіслали вчителям. Педагоги наголошують, що пишаються своїми вихованцями, які не бояться труднощів та із захопленням вивчають рідну мову. Додають, що радіодиктант – це ще один спосіб перевірити свої знання.  

«Радію, що мої учні із задоволенням долучилися до диктанту. Він також дозволяє дізнатися, над чим ще потрібно попрацювати», - зазначила вчитель української мови та літератури Оброшинської школи Людмила Дмитрик.

Долучилися до XX ювілейного Радіодиктанту національної єдності і українці, які мешкають закордоном. Пані Наталя - родом із села Пикуловичі на Пустомитівщині. Сьогодні разом із сім’єю мешкає у США. За освітою педагог, зараз виховує трьох дітей. Розповідає, що завжди намагається плекати мову в побуті, адже це частина власної ідентичності.  

«Дуже важливо розмовляти з дітьми українською, адже якщо вони не чують рідної мови, з часом її забувають. Також це пісні, які я їм співаю, мультфільми, які ми дивимось разом», - зазначила вона.

Жінка каже, написала диктант добре, у своїх силах впевнена. Сподівається, що з часом і діти долучаться до його написання.

Тема цьогорічного диктанту - виклики книжкової ери. У тексті згадані сучасні письменники, як от Джоан Роулінг, та підприємець, винахідник Ілон Маск. У рядках також з’являється і космічний персонаж – Енелятко.

Завершується текст на позитивній ноті: адже головне – читати, і не так важливо, з яких носіїв. Книги – це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго.

 «Участь у цьому багаторічному флешмобі – не просто перевірка на грамотність. Це можливість відчути себе частиною великої нації. Духовно, навколо рідної мови, поєднатися з усіма українцями світу! Говорімо, думаймо, мріймо українською! Дбаймо про культуру нашого мовлення. Звертаймо одне одному увагу, коли неправильно ставимо наголоси, засмічуємо нашу мову суржиком. Читаймо паперові книги», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який також цьогоріч долучився до написання Радіодиктанту національної єдності.

Вже традиційно надіслати готовий текст можна буде упродовж доби. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00 годині.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть. 

Також організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб кожен охочий зміг надіслати диктант за допомогою улюбленого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Надіслані диктанти перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів. 

Додамо, що цьогоріч диктант готували три фахівці. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читала диктант знаменита акторка Римма Зюбіна.

 

Юлія Савостейко 

Ключові слова:

радіодиктант

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook