На Львівщині двоє кандидатів у депутати набрали однакову кількість голосів: повторне голосування відбудеться 22 листопада
Великолюбінська селищна територіальна виборча комісія своєю постановою призначила на неділю, 22 листопада, повторне голосування з виборів депутатів Великолюбінської селищної ради у багатомандатному виборчому окрузі №6 на перших виборах депутатів Великолюбінської селищної ради Львівського району Львівської області. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів.
За її словами, до виборчого бюлетеня для повторного голосування буде включено Ольгу Боднар (1986 р.н., медична сестра КНП "4-а міська клінічна лікарня" м.Львів, мешканка с.Піски Львівського району) і Володимира Стефанишина (1988 р.н., фізичний терапевт ФОП, мешканець с.Чуловичі Львівського району).
На перших виборах депутатів Великолюбінської селищної ради 25 жовтня у згаданому виборчому окрузі вони розділили між собою третє, прохідне, місце, набравши однакову кількість голосів виборців - по 81. Відтак, 22 листопада, між їхніми кандидатурами в цьому окрузі відбудеться повторне голосування. Обоє кандидатів є висуванцями однієї політичної партії.
Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Новини за темою
31 жовтня на Львівщині пройдуть місцеві вибори: що потрібно знати виборцям
25 жовтня 2021
Вже за тиждень, 31 жовтня, в чотирьох районах Львівської області відбудуться місцеві вибори. Цього дня на позачергових виборах обиратимуть Комарнівського міського (Львівський район) і Шегинівського сільського (Яворівський район) голів. Також відбудуться проміжні вибори депутатів Новокалинівської міської ради Самбірського району у 1 і 5 округах, депутата Розвадівської сільської ради Стрийського району у 7 окрузі та депутата Судовишнянської міської ради Яворівського району у 5 окрузі. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. У зв'язку з тим, що на території України продовжено дію карантину до 31 грудня 2021 року, посадовиця принагідно нагадала, що Кабінет Міністрів України постановою від 9 грудня 2020 року №1236 затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. За її словами, цей документ визначає механізм здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Зокрема, виборцям під час проведення голосування необхідно: 1) обробити руки дезінфікуючими (антисептичними) засобами перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього; 2) перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи; 3) мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування; 4) утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми; 5) після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах/урнах для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту; 6) за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку. Згідно із зазначеним вище Порядком, для випадків, коли у виборця, який прийшов на виборчу дільницю, виявлено підвищення температури тіла понад 37,2°С та/або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць облаштовують відокремлені кабіну та виборчу скриньку для голосування. Також виборцям, які підлягають самоізоляції, рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. Виборці, які виявили бажання проголосувати за місцем перебування, не пізніше 20 години 29 жовтня повинні подати заяву з доданою довідкою медичної установи про стан їх здоров’я для прийняття відповідною дільничною виборчою комісією на її засіданні рішення щодо їх включення до витягу зі списків виборців для голосування за місцем їх перебування, - зазначила Зоряна Павлів. Більше новин з виборчої тематики - на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Десятикласницю львівської школи обрали президентом обласного учнівського парламенту
22 жовтня 2021
У Будинку воїна днями організували звітно-виборчу конференцію Львівського обласного учнівського парламенту, на яку з’їхались школярі з усіх куточків Львівщини. В межах конференції відбулась презентація підсумків роботи парламенту за останній рік. Під час звіту розповіли про досвід роботи парламенту під час пандемії та про його успішно реалізовані проекти. «Дуже приємно, що відбуваються подібні заходи і збирають велику кількість молодих лідерів та лідерок. Ви - реально наше майбутнє. Хочеться побажати вам ефективного учнівського самоврядування, врахування ваших думок, реалізації всіх ваших планів. Сподіваємось на ваші цікаві ініціативи. Знайте, що департамент завжди підтримує активну молодь, тому ми готові до співпраці із новим президентом та його командою», - звернулась до юних парламентарів заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Кандидати на посаду президента парламенту представляли свої програми та брали участь в дебатах. Розвиток самоврядування, підвищення рівня освіченості школярів та збереження українських традицій – усі ці засади об’єднували кандидатів у їхніх програмах. «Зібратись нарешті офлайн надзвичайно добре, адже всіх уже втомив дистанційних режим. Наші зустрічі віч-на-віч заряджають всіх енергетикою та бажанням нових звершень. Найважливіша місія парламенту почути учня і його думку. Сподіваюсь, що конкуренція між претендентами дасть позитивні результати. Учнівський парламент працює не просто так, і ті учні які доклали зусилля до його роботи, знають яка це наполеглива, кропітка праця», - наголосила Координатор обласного учнівського парламенту Катерина-Анастасія Шевчук. Цього року на посаду президента Львівського обласного учнівського парламенту претендувало 10 школярів. З великим відривом від решти лідирували дві кандидатки – Христина Іванчук та Христина Власенко, де перша виборола посаду з перевагою в один голос, а друга стала заступницею новообраної президентки. До слова, нещодавно, учениця 10 класу IT STEP SCHOOL Христина Іванчук в команді з викладачем Михайлом Ткачем вийшла у фінал Всеукраїнського Дебатного Турніру на еко-тематику "Переробка". Львівський обласний учнівський парламент є добровільним самостійним, демократичним об’єднанням учнів, що об’єднує на добровільних засадах учнівські парламенти області задля забезпечення захисту прав та інтересів учнів. Учнівське самоврядування пропагує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами і батьками.
«30 знакових книжок часів Незалежності»: голосування
15 вересня 2021
Сьогодні стартувало онлайн-голосування на сайті проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності». Кожен українець може взяти участь у формуванні визначного списку до 15 жовтня цього року. Для цього потрібно обрати одну чи одразу 30 книжок зі 100 запропонованих на сайті. Книжки, які отримають найбільшу кількість голосів, сформують ТОП-30. «30 знакових книжок нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, топ-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно виключним», ‒ зауважив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. Довгий список ТОП-100 знакових книжок було сформовано ще влітку. Над ним працювало широке коло консультантів, а також група експертів: літературознавців, менеджерів літературних проєктів, письменників, перекладачів. Це книги, що викликали суспільний резонанс, висвітлювали важливі історичні періоди чи події, сприяли розумінню історії України без цензури і фальшувань, повертали забутих чи силоміць вилучених із суспільного дискурсу персоналій, сприяли створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави. Цей проєкт Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги започаткували з нагоди відзначення тридцятиріччя Незалежності України. Він покликаний створити унікальний перелік видань, що вплинули на формування та розвиток країни, її громадян, іміджу держави. «Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.
Визначено розмір грошової застави на позачергових місцевих виборах 31 жовтня
15 вересня 2021
У неділю, 31 жовтня, у Львівському та Яворівському районах відбудуться позачергові вибори, відповідно, Комарнівського міського і Шегинівського сільського голів. За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, Центральна виборча комісія своєю постановою №346 від 14 вересня, на підставі відомостей Державного реєстру виборців станом на 11 вересня 2021 року, визначила розмір грошової застави для кандидатів на посаду цих голів. В обох випадках він складає 6 тис грн. Зоряна Павлів додала, що, відповідно до статті 225 Виборчого кодексу України, грошова застава буде повернута відповідному суб’єкту внесення, якщо за результатами місцевих виборів кандидата буде визнано обраним Комарнівським міським і Шегинівським сільським головою. Посадовиця також повідомила, що станом на 11 вересня, у голосуванні на позачергових виборах Комарнівського міського голови може взяти участь 10 тис 381 виборець, а Шегинівського сільського голови - 8 тис 327 виборців. Нагадаємо також, що 31 жовтня на території Львівщини також відбудуться проміжні вибори депутатів Новокалинівської міської ради Самбірського району у 1 і 5 округах, депутата Розвадівської сільської ради Стрийського району у 7 окрузі та депутата Судовишнянської міської ради Яворівського району у 5 окрузі. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Результати голосування за новий склад Громадської ради оновили
18 травня 2021
На засіданні ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради 17 травня підбили підсумки голосування за кандидатів до Громадської ради. Голосування відбувалося з 12 по 15 травня 2021 року на платформі «Election runner». Представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації зазначили, що участь у голосуванні взяли 127 осіб зі 133 кандидатів. Зокрема, програмою «Election runner» були проаналізовані та визначені 9 бюлетенів, які пов‘язані між собою «відбитком пальця на пристрої». Відтак, на засіданні ініціативної групи було прийняте рішення про відхилення 9 бюлетенів та оновлено результати голосування, з якими можна ознайомитись за посиланням.
У трьох районах Львівщини відбулися проміжні і повторні місцеві вибори
29 березня 2021
28 березня у Львівському, Червоноградському та Стрийському районах обирали шістьох депутатів місцевих рад з-поміж 24-х зареєстрованих кандидатів у депутати. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За її словами, у Львівському районі відбулися проміжні і повторні вибори депутатів Глинянської міської ради у багатомандатних виборчих округах №4 і №7, у Червоноградському - проміжні вибори депутатів Лопатинської селищної ради у багатомандатних виборчих округах №3 і №7 та у Стрийському - проміжні вибори депутатів Козівської сільської ради у багатомандатному виборчому окрузі №6 (в цьому окрузі, відповідно до постанови Козівської сільської ТВК від 30 грудня 2020 року, було визначено два депутатські мандати). Зоряна Павлів повідомила, що голосування пройшло на 15-х виборчих дільницях і у ньому, за попередніми даними, взяло участь 2 764 виборці. Явка загалом по області склала 46,85%. Найвищою вона була під час голосування в Лопатинській громаді - 60,3%, найнижчою в Козівській - 32,9%. У Глинянській громаді проголосувало 44,1% виборців. Також вона додала, що вибори на території області пройшли з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів, установлених Порядком здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
На Львівщині завершено передачу списків виборців дільничним виборчим комісіям
16 березня 2021
Уже 28 березня в трьох районах Львівщини у п'ятьох багатомандатних виборчих округах відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району. Як повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів, до 16 березня включно, як того вимагає Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення проміжних виборів депутатів (депутата) сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) 28 березня 2021 року, відділи ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) області мали передати попередні списки виборців на паперовому носії та іменні запрошення відповідним дільничним виборчим комісіям (ДВК). З чим вони успішно і впорались. За словами Зоряни Павлів, наступного дня після отримання попереднього списку виборців ДВК звичайної виборчої дільниці надає його для загального ознайомлення у приміщенні ДВК. Також ДВК до 18 березня має надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, отримане від відділу ведення ДРВ. Звертаємо увагу, що для уточнення попереднього списку виборців треба звернутися з відповідною заявою до ДВК або безпосередньо до відділу ведення ДРВ до 22 березня. Виборець має особисто подати заяву разом з документами (копіями), які підтверджують відомості з заяви. Якщо ж виборець з порушенням здоров'я (у зв'язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров'я, віком) не може особисто подати заяву, ДВК за зверненням такого виборця зобов'язана забезпечити прийняття заяви у такого виборця в інший спосіб. Також кожен виборець, в разі виявлення неправильностей у попередньому списку виборців на звичайній виборчій дільниці, може звернутися із заявою в електронній формі до відповідного відділу ведення ДРВ до 22 березня. Відповідно до Порядку подання виборцем заяви про уточнення попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці з використанням мережі «Інтернет», затвердженого постановою ЦВК від 25 серпня 2020 року № 201, заява в електронній формі подається виборцем до відділу ведення ДРВ за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги», з використанням мережі «Інтернет» через відповідні електронні сервіси, розміщені на офіційному вебсайті ЦВК, за допомогою яких виборцем надсилаються заяви, передбачені статтями 19 – 201 Закону України «Про Державний реєстр виборців». Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
28 березня в трьох районах Львівщини відбудуться проміжні вибори: зареєстровано 24 кандидати в депутати
5 березня 2021
В неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За її словами, відповідні територіальні виборчі комісії завершили реєстрацію кандидатів у депутати. Загалом зареєстровано 24 кандидатів, які позмагаються за 6 депутатських мандатів. За два депутатські мандати Глинянської міської ради позмагаються 10 кандидатів: по п’ятеро у багатомандатних виборчих округах №4 і №7. За два депутатські місця в Лопатинській селищній раді поборються 10 кандидатів: семеро у багатомандатному виборчому окрузі №3 і троє у багатомандатному виборчому окрузі №7. Окрім того, 4 кандидати в депутати Козівської сільської ради зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі №6. В цьому окрузі, відповідно до постанови Козівської сільської ТВК від 30 грудня 2020 року, буде визначено два депутатські мандати. Зоряна Павлів також навела деякі статистичні дані місцевих виборів 28 березня на Львівщині. Так, за її словами, 15 із зареєстрованих кандидатів є чоловіками - це 62,5%. Переважна більшість - 23 із 24-х - є самовисуванцями. Наймолодший із зареєстрованих (26-річний Володимир Пітлик) і найстарший (63-річний Володимир Федун) кандидують у Лопатинську селищну раду. Щоправда вони не конкурують між собою, оскільки балотуються в різних округах. Більше новин з виборчої тематики на сторінці Державний реєстр виборців. Львівщина.
У Лісотехнічному університеті відбувся перший тур виборів ректора
18 лютого 2021
У Державному вищому навчальному закладі «Національний лісотехнічний університет України» стартували вибори ректора. На посаду керівника університету претендували шестеро осіб, а голосували на двох виборчих дільницях. «Дільниця №1функціонує в університеті та у відокремленому структурному підрозділі «Технологічний коледж», що у Львові на вулиці Пулюя. Дільниця №2 організована у Хусті, де голосують працівники Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу. Згідно зі списком виборців у Львові проголосувати мали 493 особи, у Хусті 81 особа, тобто разом 574 особи. Активність цього дня була досить висока», - розповів голова Головної виборчої комісії Роман Салабай. Вибори відбулися згідно з чинним законодавством, адже взяли участь більше 50 відсотків виборців. Відтак, до другого туру вийшли два кандидати: Руслан Гречаник – кандидат сільськогосподарських наук, та Володимир Холявка – кандидат економічних наук. «Дуже добре, що відбуваються вибори. Переконаний, що виборці оберуть майбутнє нашого університету, адже він - невід’ємна частина національної систем освіти України. Після виборів відкриється нове дихання цього закладу і нові люди по-новому будуть працювати, тримаючи зелений курс, що обрала Європа. Наш заклад унікальний тим, що ми започаткували програму екологізації освіти, і включили в закон про вищу освіту до ключових компетентностей екологічну складову, якої раніше не було. Якщо колектив згуртується навколо нового ректора і буде підтримувати його, то університет зможе ще глибше інтегруватись в європейську освітню систему, адже має великі перспективи», - наголосив в.о. ректора університету Юрій Туниця. Попри те, що контракт Юрія Туниці ще не завершився, він зініціював дострокові вибори. «Керівник університету ухвалив таке рішення, аби новий ректор мав можливість організувати ефективну вступну кампанію цього року. Адже фінансування та розвиток закладу залежить від контингенту студентів», - акцентувала начальник управління інновацій департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Зазначимо чинний керівник очолює університет із 1993 року. Наступний тур виборів має відбутись уже за тиждень.
Внесено зміни до даних про звичайні та спеціальні виборчі дільниці на території Львівщини
17 лютого 2021
Центральна виборча комісія постановою від 12 лютого 2021 року № 56 внесла зміни до своєї постанови від 25 червня 2020 року № 117 “Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі” (зі змінами). Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За її словами, документ прийнято у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України. В додатку до зазначеної постанови розміщено актуальні дані про звичайні та спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній основі в межах Львівської області. Зокрема, це відомості про номери виборчих дільниць, їхні межі, адреси дільничних виборчих комісій та адреси приміщень для голосування. Завантажити додаток до постанови ЦВК від 12 лютого 2021 року №56 можна за посиланням. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» .
28 березня відбудуться проміжні вибори депутатів Лопатинської селищної ради
28 січня 2021
Лопатинська селищна територіальна виборча комісія Червоноградського району своєю постановою призначила на неділю, 28 березня, проміжні вибори депутатів до Лопатинської селищної ради у двох багатомандатних виборчих округах. За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, ці місцеві вибори призначені у зв'язку з достроковим припиненням повноважень депутатів Лопатинської селищної ради у виборчих округах №3 і №7. Саме в цих округах за два депутатські мандати і поборються кандидати в депутати. Виборчий процес стартує з 6 лютого. Додамо, що 28 березня також відбудуться проміжні і повторні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району у двох багатомандатних виборчих округах. Зоряна Павлів також поінформувала, що Центральна виборча комісія своєю постановою від 2 січня визначила, що розмір грошової застави для кандидата в депутати на повторних виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), виборчий процес яких розпочинається у 2021 році, становитиме у період з 1 січня до 30 листопада 2021 року 1 200 гривень за кожного кандидата. А в період з 1 до 31 грудня 2021 року – 1 300 гривень за кожного кандидата. Також визначено, що розмір грошової застави для кандидата на посаду голови на повторних виборах сільських, селищних, міських голів (міста з кількістю виборців до 75 тисяч) у період з 1 січня до 30 листопада 2021 року становитиме 6 000 гривень. А в період з 1 до 31 грудня 2021 року – 6 500 гривень. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» .
28 березня відбудуться вибори двох депутатів Глинянської міської ради
27 січня 2021
Глинянська міська територіальна виборча комісія Львівського району своїми постановами від 26 і 27 січня призначила на неділю, 28 березня, проміжні і повторні вибори депутатів Глинянської міської ради у двох багатомандатних виборчих округах. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За її словами, проміжні вибори депутата Глинянської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі №7 призначено на 28 березня у зв'язку зі складенням повноважень депутата Глинянської міської ради Оксани Лемішки, обраної депутатом в цьому окрузі. А повторні вибори депутата Глинянської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі №4 призначено на 28 березня у зв'язку з визнанням повторних виборів депутата Глинянської міської ради 24 січня у цьому окрузі такими, що не відбулись. Початок виборчого процесу із зазначених виборів розпочнеться 6 лютого. Посадовиця додала, що на проміжних і повторних виборах депутатів Глинянської міської ради у багатомандатних виборчих округах №4 і №7 буде розподілятись по одному депутатському мандату. Більше новин з виборчої тематики шукайте на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».