“Наша ціль - виховати корисні харчові звички у дітей”, - Олена Зеленська

10 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

З 1 січня 2021 року набирає чинності новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Над документом Міністерство охорони здоров’я працювало впродовж трьох років.

Про це говорили сьогодні під час онлайн наради з керівниками обласних державних адміністрацій під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Участь у селекторі взяла дружина Президента України Володимира Зеленського Олена Зеленська.

“Цим документом ввели деякі норми, які раніше не були в нормативно-правових актах, зокрема дозволено забезпечувати кейтеринг в школах для харчування дітей, але продукція повинна бути безпечною для учнів. Заклали підходи до забезпечення основних принципів здорового харчування, - вони пов’язані з оновленими рекомендаціями ВООЗ. Ми прописали чітко нормативи щодо вмісту солі, цукру, жиру у стравах, що готують або які реалізовуватимуть. Вперше в Україні затвердили перелік продуктів харчування, які заборонено продавати в шкільних буфетах та автоматах. Раніше там продавали продукти, що негативно впливали на стан здоров’я дітей. Це снеки, чіпси, сухарики, попкорн, які будуть заборонені. Окрім того, є заборона на продаж певних продуктів кулінарного виробництва, зокрема ковбас, сосисок, копченої та соленої риби. У щоденному раціоні учнів повинні бути злакові, овочі, фрукти, ягоди і молочні продукти”, - зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Вперше у нормативно-правових актах Міністерства охорони здоров’я проаналізували харчування дітей з особливими дієтичними потребами.

“Якщо в учня є такі особливі дієтичні потреби, підтверджені довідкою сімейного лікаря або педіатра, то власник закладу повинен організувати цій дитині харчування з урахуванням рекомендацій медика щодо виключення або заміни певних харчових продуктів чи страв з них”, - додав  заступник міністра охорони здоров’я.

Детальніше ознайомитись із регламентом у документі можна тут.

“Якщо аналізувати чинні норми, затверджені у 2004 році постановою Кабінету Міністрів України, то ми бачимо, що кількість солі, майже вдвічі перевищує рекомендовану норму. Так само і з норма цукру, вона перевищена втричі. Тому з метою комплексного врегулювання підходів до організації харчування розроблений проект передбачає ключові речі, які мають набути чинності з 1 вересня 2021 року. Щоб ОТГ  і власники закладів мали змогу підготуватись до нового начального року і запустити весь процес організації харчування за новими нормам”, - додав Віктор Ляшко.

Дружина Президента України Олена Зеленська зазначила, у 500 школах України провели аудит та опитування учнів та батьків щодо задоволеності якістю шкільного харчування.

“Це дуже важлива тема, я, як мама, не задоволена, як харчуються діти у школі. Впевнена, що більшість батьків погодяться зі мною. Під час аудиту переконались, що це не лише некорисна, але холодна їжа, також відзначили незадовільний стан харчоблоків тощо.  Держава зацікавлена, щоб діти зростали здоровими, з корисними харчовими звичками, щоб наша нація була не лише красива, але й здорова. Один з найголовніших документів за яким працюють харчоблоки – це санітарний регламент, чинний мав би  наступного року відзначити  20-річчя, але ми його оновили і нарешті, використовуючи його, можна буде готувати в школах дійсно не лиш корисну, але й цікаву їжу”, - наголосила Олена Зеленська.

Окрім того, як повідомили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації, харчоблоки понад сотні шкіл Львівщини відремонтують та обладнають новим устаткуванням. В області триває освоєння освітньої субвенції за напрямом «Ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти». На реалізацію проектів скерували понад 27 млн грн.

Загалом в Україні відремонтують та закуплять обладнання для 1809 шкіл. Зазначимо, ремонт їдалень відбувається на умовах співфінанування, міста обласного значення дофінансовують не менше 30%, райони та ОТГ - не менше 10%, села (селища), що мають статус гірських - не менше 5%.

Оксана Буй

Ключові слова:

нарадахарчування

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook