Упродовж трьох років аграрії заклали понад 600 гектарів нових насаджень плодово-ягідних культур

11 грудня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні аграрна галузь Львівщини представлена великою кількістю малих та середніх виробників. Вирощуванням плодів та ягід в області займаються 182 господарства. Впродовж трьох останніх років підприємства заклали понад 600 гектарів нових насаджень плодово-ягідних культур. 

Одним із успішних фермерських господарств у галузі садівництва є “Ролів – Агро” на Дрогобиччині. Підприємство вирощує яблука на площі понад 50 гектарів. Цього року завершили будівництво потужного фруктосховища.

“Раніше ми орендували камери зберігання яблук поблизу Городка, але з практичної сторони - це дуже незручно. Тому три роки тому розпочали будівництво фруктосховища, в червні ввели його в експлуатацію. Його ємкість близько 160 тонн і тут зберігаємо 6 сортів яблук”, - розповів керівник господарства Андрій Пастернак. 

Підприємство активно використовує обласні та державні програми підтримки галузі садівництва. Зокрема, цього року аграріям передбачене часткове відшкодування будівництва фруктосховищ. 

"У минулому році ми проводили седерацію грунтів для підвищення родючості  і взяли участь у районній програмі, згідно з якою отримали близько 20 тисяч гривень. Також подавали на відшкодування вартості посадкового матеріалу, де теж повернули кошти  - понад 300 тис грн. Щодо відшкодування будівництва фруктосховища, ми підготували усі документи і подали їх до Мінекономіки. Сподіваємось, що зможемо отримати ці кошти і повернути певну суму, бо загалом будівництво камер зберігання нам обійшлось у 7 мільйонів”, - зазначив фермер.

Продукцію фермер реалізує, співпрацюючи з місцевими підприємствами, а також у роздріб. Вартість кілограма яблук – 12 гривень. 

На Львівщині в рік споживання яблук становить 55 кілограмів на особу. (фізіологічно обгрунтована норма - 90 кг). У структурі всіх плодових насаджень у сільськогосподарських підприємствах зерняткові та кісточкові культури складають 69%, ягідні культури -25%, горіхоплідні – 6%. Про це зазначили під час IV Міжнародної конференції для представників ягідної та переробної галузей «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка триває упродовж двох днів. Для фермерів організували масштабну виставку від європейських і українських компаній, які презентуватимуть найсучасніші технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції.

“Ми активно підтримуємо розвиток галузі, надаючи фінансову підтримку для виробників. Упродовж 2017-2019 років фінансову підтримку з державного бюджету отримали 60 суб’єктів господарювання в сумі 67,9 млн грн за напрямами відшкодування вартості садивного матеріалу, будівництва об’єктів із зберігання фруктів і заморожування плодово-ягідноїпродукції", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

За його словами, із збільшенням обсягів виробництва, активізувалось будівництво нових потужностей зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. “Так, у 2019 році фермери ввели в експлуатацію 2 нових об’єкти: фруктосховище з газовим регульованим середовищем на 2,2 тисяч тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. У поточному році ввели в експлуатацію ще 4 об’єкти потужністю 4,3 тис тонн зберігання фруктів таягід. В загальному в області в наявності є 14 плодосховищ потужністю 12,5 тисяч тонн, з них 11 сховищ з холодильним обладнанням”, - розповів  Юрій Бучко. 

У департаменті агропромислового розвитку повідомили, цьогоріч з державного бюджету передбачили фінансову підтримку виноградарства, садівництва і хмелярства за напрямами: 

- компенсація придбання садивного матеріалу у розмірі 80% їх вартості; 

- компенсація вартості проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу будівництва об’єктів із зберігання, заморожування та переробки плодів та ягід, придбання техніки для садівництва та сортувальних ліній фруктів у розмірі 30% вартості.

“Фінансування по програмі отримають 19 суб’єктів господарювання в сумі 24,2 млн гривень. Коштами обласного бюджету суб’єкти господарювання можуть скористатися у вигляді співфінансування на реалізацію бізнес-проектів для сімейних фермерських господарств, надання пільгових кредитів (під 5 % річних) на поворотній основі через Львівський обласний фонд індивідуального житлового будівництва на селі для розвитку аграрного бізнесу. Досвід попередніх років показує, що така підтримка є стимулюючою, особливо для новостворених суб’єктів господарювання. Це - один із інструментів для розвитку садівництва і ягідництва”,- розповіла директор департаменту Людмила Гончаренко. 

Зазначимо, окрім того ФГ “Ролів-Агро”, ще у 3-х господарствах завершили будівництво холодильників з камерами заморожування плодово-ягідної продукції, загалом потужність всіх обєктів зберігання 4,3 тисяч тонн, сума компенсації складає 15,7 мільйонів гривень. За інформацією Мінекономіки, кошти сільськогосподарським виробникам будуть скеровані найближчим часом.

Оксана Буй

Ключові слова:

аграріїсадівництво

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook