За незаконну вирубку ялинок на Львівщині оштрафували майже 50 осіб
Упродовж новорічно-різдвяних свят в області реалізували 5100 ялинок із державних лісгоспів. Під час рейдів лісівники та правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 48 осіб, загальна сума штрафів - 60 тисяч гривень.
Про це повідомив керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.
«В охороні хвойних насаджень брали участь 60 рейдових бригад до складу яких входили 153 людини державної лісової охорони, 52 працівники поліції та 5 працівників Держекоінспекції. Загалом ялинкова кампанія на Львівщині пройшла організовано. Вжитими заходами вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування новорічних ялинок та забезпечити наших мешканців новорічними красунями і тим самим принести їм радість свята та хороший настрій в Новому 2021 році», - зазначив Анатолій Дейнека.
За його словами, штраф за незаконно зрубану новорічну ялинку становить від 519 грн. (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665) та адміністративний штраф від 510 грн (стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Нагадаємо, 27 грудня близько 7.30 у місті Старий Самбір, під час патрулювання території обслуговування, поліцейські екіпажу сектору реагування патрульної поліції територіального підрозділу поліції виявили мікроавтобус «Мерседес», завантажений ялинками.
Оксана Буй
Новини за темою
На понад 75 тис грн склали протоколів про порушення лісового законодавства в області у 2021 році
28 січня 2022
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які підпорядковуються Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, регулярно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. За підсумками роботи у 2021 році, вісімнадцять рейдових груп лісогосподарських підприємств провели 1208 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. У результаті проведеної роботи склали 133 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 75,8 тис грн, сума завданої шкоди становить 677,5 тис грн), в тому числі: за незаконну рубку – 79 протоколів (сума штрафів – 35,6 тис грн, сума завданої шкоди - 677,5 тис грн); порушення правил полювання - 32 протоколи (сума штрафів – 9,1 тис грн); за засмічення лісів відходами 5 протоколів (сума штрафів –2,1 тис грн); за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - 17 протоколів (сума штрафів –29,0 тис грн). Нагадаємо: Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка карається штрафом для громадян від тридцяти (510 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти (2550 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти (1020 грн.) до дев’яноста (1530 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шестисот (10200 грн.) до дев’ятисот (15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 63 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення») Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 73) Порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається штрафом на громадян від дев’яноста (1530 грн.) до двохсот сімдесяти (4590 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти (4590 грн.) до дев’ятисот (15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 77) Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4590 грн.) до дев’ятисот (15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти (10710 грн.) до однієї тисячі восьмисот (30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 77). Джерело: Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства
В області визначили місця продажу ялинок: перелік оновлюється
14 грудня 2021
Лісогосподарські підприємства області, територіальні громади та районні державні адміністрації визначили торговельні пункти для реалізації новорічних ялинок. Інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА. З переліком місць збуту хвойних дерев (новорічних ялинок) на території Львівської області можна ознайомитися за посиланням. В департаменті додають – перелік оновлюється. Також додають, що з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі хвойними деревами (новорічними ялинками) в межах області проводитимуть спеціальні перевірки в лісах, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізації ялинок, а громадян, які здійснюватимуть незаконну діяльність, притягуватимуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.
Поліцейські Львівщини вилучили майже півсотні незаконно зрубаних ялинок
28 грудня 2020
27 грудня близько 7.30 у місті Старий Самбір, під час патрулювання території обслуговування, поліцейські екіпажу сектору реагування патрульної поліції територіального підрозділу поліції виявили мікроавтобус «Мерседес», завантажений ялинками. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області. Під час перевірки правоохоронці встановили, що ялинки не чіповані, а водій не має жодних документів, які підтверджували б походження дерев. На місці працювала слідчо-оперативна група Старосамбірського відділення поліції. Особу зловмисника встановлено – ним виявився 48-річний мешканець Турківського району. За фактом слідчі територіального підрозділу поліціїї, за процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури, відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – штраф від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Поліцейські вилучили 46 незаконно зрубаних ялинок, а також мікроавтобус, яким зловмисник перевозив дерева. Проводиться досудове розслідування. Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки ялинок. “У торгових центрах, супермаркетах та на ринках уже можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім і до того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, окрім гарного запаху у домівці, позитивно впливають на здоров’я людей”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Оксана Буй
Із березня виявили майже 3 тисячі фактів порушення карантину
4 листопада 2020
Станом на початок листопада на Львівщині зафіксували понад 2800 фактів порушення карантину. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції у Львівській області. Зокрема, недотримання карантину підприємцями зафіксували у 290 випадках, з них 70 випадків у закладах громадського харчування. «Щодо порушників були складені адмінпротоколи за ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. На продавців без засобів індивідуального захисту склали 1003 протоколи, на перевізників – понад 500. На посадових осіб ринку - 26», - поінформували в Нацполіції. Поліцейські виявляють факти порушення карантинних обмежень, проводять профілактичні та роз’яснювальні бесіди. У випадках, коли керівники закладів не реагують на зауваження правоохоронців, ті, відповідно до вимог чинного законодавства та у межах службових повноважень, притягують порушників відповідальності. Усі протоколи скеровують до суду. Зазначимо, що порушення правил карантину регулюється статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з ним недотримання карантину тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нагадаємо, що наприкінці жовтня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звернувся до Парламенту з проханням на наступному пленарному тижні розглянути та прийняти законопроект щодо посилення адміністративної відповідальності за перебування в громадських місцях та транспорті без респіраторів або захисних масок. «Це непопулярний захід, але він нам дуже необхідний у зв'язку зі значним зростанням рівня захворюваності. Для нас важливо зупинити розповсюдження коронавірусної інфекції, а це можливо лише за умови дотримання протиепідемічних правил. Носіння масок, використання антисептиків та дотримання дистанції - ці три простих правила знижують ризик інфікування», - підкреслив Максим Степанов.
Дотримання карантину - не право, а обов'язок кожного, - Тарас Грень
10 Червня 2020
Попри карантин та погіршення епідситуації, у Львові з 8 червня самовільно відновили роботу низка фітнес-клубів. Оскільки уряд передав повноваження поетапного послаблення карантину на місця, відповідні рішення повинна ухвалити обласна комісіям з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. За словами заступника голови Львівської ОДА Тараса Греня, на Львівщині не було ухвалено рішення про послаблення карантину, відповідно робота фітнес-клубів зараз є порушенням. «Оскільки карантинні обмеженні, передбачені постановою № 392 кабміну не послаблені, робота фітнес-клубів на сьогоднішній день, є такою, що порушує вимоги згаданої постанови. Відповідно ті клуби, які працюють у час карантину, можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності. Національна поліція веде превентивну роботу у цьому напрямку, вони залучають також міські структури до вирішення цього питання. Це не право громадян – дотримуватись чи не дотримуватись закону, це - обов’язок. Якщо фітнес-спільнота вважає, що їхні право якимось чином порушено – нехай у порядку, встановленому законом оскаржують питання, передбачені постановою № 392 КМУ – тоді суд ухвалить відповідні рішеня», - пояснив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. За його словами, на сьогодні в області показник інцидентності COVID-19 (кількість нових випадків захворювання за останні сім днів) складає 19,3-19,4 (за допустимої норми менше ніж 12). Тобто, відсутні правові підстави для послабення карантинних заходів.
На Львівщині складено майже 100 протоколів за порушення карантину
1 квітня 2020
Працівники Національної поліції у Львівській області склали 99 протоколів за адміністративне правопорушення, передбачені ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину». «Протидія вірусу - обов’язок не лише обласної влади, а й кожного мешканця Львівщини. Дотримання карантину та самоізоляції - не просто вимога, це реальний спосіб врятувати сотні життів - ваше, ваших рідних і близьких. Вкотре наголошую, карантин - не канікули, тому дотримання карантинних заходів, а також дотримання самоізоляції постійно контролюється поліцією та мобільними групами. Наше спільне завдання не допустити людських жертв та зробити все, щоб Україна не стала другою Італією», - наголосив очільник Львівшини Максим Козицький. Серед порушників: перевізники, особи, які повернулись з-за кордону та не дотримались зобов’язань та особи, які порушили правила карантину на ринках. Про це інформує заступник керівника Національної поліції Львівщини Дмитро Міхалець. За його словами, таких порушників зафіксували у місті Львові, а також в області. Нагадаємо, що штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тисяч грн для громадян і від 34 до 170 тисяч грн – для посадових осіб. Протоколи про адміністративні порушення уповноважені складати працівники поліції, саме ж стягнення накладає місцевий суд.
В області новорічні ялинки реалізовуватимуться у заздалегідь визначених місцях
17 грудня 2019
Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року» від 09.12.2019 № 1429/0/5-19 лісогосподарські підприємства області, інших лісокористувачів та районні державні адміністрації зобов’язано утворити торгівельні пункти для реалізації новорічних ялинок. З метою попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев в області проводиться екологічна акція «Новорічна ялинка». В рамках акції проводитимуть спеціальні рейди-перевірки в лісах, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок. За інформацією органів місцевого самоврядування сформовано перелік місць збуту новорічних ялинок на території Львівської області. Наголошуємо, що громадян, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.
"Новорічна ялинка": рейдові групи патрулюють лісові угіддя
12 грудня 2019
З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2020 року розпочалась операція "Новорічна ялинка". Рейдові групи у складі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівниками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюють патрулювання у лісових угіддях та на шляхах реалізації. Представники рейдових груп здійснюють перевірку документів на право придбання та реалізації новорічних ялинок, а саме товарно-транспортні накладні встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, виданої лісогосподарськими підприємствами. Згідно ст. 65 КУпАП за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево накладається штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100, а також збиток в розмірі 498,47 гривень. За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду -штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн). Бережіть хвойні насадження, замінивши їх довговічними штучними ялинками. Однак, для людей, які не уявляють свят без лісової «красуні» пропонуємо придбати її у лісогосподарських підприємствах із спеціальними номером та штрих-кодом. Детальніше за посиланням.
Мешканцям Львівщини нагадують про відповідальність за отримання соціальних виплат та допомог
6 березня 2019
Відповідно до чинного законодавства державна соціальна підтримка населенню спрямована лише тим, хто потрапив у складні життєві обставини і не має достатніх доходів для існування. В Львівській області на виплату лише державних допомог та житлових субсидій в державному бюджеті на 2019 рік було передбачено майже 9 мільярдів гривень. Протягом 2018 року державні соціальні допомоги отримували близько 600 тис. сімей Львівщини. Для підтвердження права на отримання соціальних виплат у 2018 році соціальними інспекторами в цілому здійснено 633 019 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів. Крім того, проведено 91 249 обстеження сімей з метою підтвердження їх права на призначення соціальної допомоги. Виявлено 2655 випадків подання недостовірної інформації на загальна суму 9,5 млн.грн. з якої повернуто до бюджету – 7,1 млн.грн. З метою перевірки правомірності одержання щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації скеровано списки одержувачів виплати до Служби безпеки України для перевірки факту перетину кордону (біля 22 тисяч осіб). На даний час виявлено 220 таких одержувачів з Турківського району, які перебували за кордоном і неправомірно отримували зазначену виплату. Станом на 01.03.2019 із зазначених порушників стягнуто близько 80% неправомірно призначених виплат (близько 50 тис. грн.). Варто нагадати, що обов’язковими умовами одержання зазначених виплат є умова перебування згаданих осіб на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації.
Державні лісогосподарські підприємства Львівщини реалізували 6,9 тисяч різдвяних ялинок
17 січня 2019
Ялинкова кампанія 2018-2019 років на Львівщині завершилася. Відтак, лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підсумували свої передсвяткові роботи. Впродовж ялинкової кампанії 2018-2019 років лісогосподарські підприємства реалізували 6,9 тис ялинок. Продавали різдвяні деревця породи сосна, ялина та ялиця біла. Всі дерева реалізовували зі спеціальними бирками чи самоклейними стрічками, які містили інформацію про походження ялинок. Весь процес реалізації відбувався відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року» від 04.12.2018р. № 1298/0/5-18, яке було підготовлене з ініціативи Львівського ОУЛМГ. Окрім цього, для організованого проведення ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок, Львівське ОУЛМГ, Головне управління національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м.Львів та Державна екологічна інспекція у Львівській області видали спільний наказ від 27.11.2018 року №176/199-і/6463/41/12/01-2018/32 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, який визначив порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок. Щодо заходів з охорони хвойних молодняків під час ялинкової кампанії, то головним їхнім результатом стало те, що вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування ялинок та забезпечити мешканців новорічними красунями, принісши їм радість свята та хороший настрій у новому році. За лісопорушення впродовж ялинкової кампанії до адміністративної відповідальності притягнуто 85 порушників. На них накладені штрафні санкції на загальну суму понад 49,4 тис грн.
На Львівщині стартувала ялинкова кампанія
4 грудня 2018
Сьогодні, 4 грудня, у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася міжвідомча виробнича нарада за участю правоохоронних, природоохоронних органів, державних лісогосподарських підприємств та представників облдержадміністрації, на якій йшлося про проведення ялинкової кампанії 2018-2019 рр. на Львівщині. Отож, лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства цьогоріч заготовлять 10,5 тисяч новорічних ялинок. Однак, якщо через високий попит такої кількості виявиться замало, то підприємства зможуть заготувати ялинки додатково, оскільки на ялинкову кампанію 2018-2019рр. їм дозволено реалізувати 14,6 тис штук ялинок. Не заготовляти відразу весь дозволений ліміт лісгоспи вирішили базуючись на досвіді попереднього року – минулоріч держлісгоспи продали трохи більше 6 тисяч штук новорічних ялинок. І щоб не готувати надмір ялинок, вирішили заготовити менше, а решту – поступово за потребою. Для реалізації новорічних ялинок лісівники облаштують торгівельні майданчики в районах області, також проводитимуть реалізацію з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення, а також у Львові у спеціально визначених міською радою місцях торгівлі новорічними ялинками. Ціни на ялинки у держлісгоспах коливатимуться від 100 до 200 грн, залежно від висоти дерева Нагадуємо, що легально заготовлені новорічні ялинки обов’язково повинні бути промаркованими пластиковими бирками або самоклейними стрічками зі штрих-кодом. За ним кожен може перевірити походження ялинки, ввівши код на сайті . Для кращої організації ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівське ОУЛМГ спільно з Головним управлінням національної поліції у Львівській області, Управлінням патрульної поліції у Львові та Державною екологічною інспекцією у Львівській області видали наказ (від 27.11.2018р.) «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період», яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок. Також, з ініціативи Львівського ОУЛМГ, Голова Львівської облдержадміністрації видав розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року». На автодорогах, залізничних та автобусних станціях будуть створені тимчасові пости з працівників лісової охорони, правоохоронних органів, органів екобезпеки для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок. Обласна адміністрація, лісівники, поліція та екологічна інспекція закликають усіх дотримуватися законодавства і не займатися незаконною рубкою чи реалізацією новорічних ялинок. Відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008р. №665 сума відшкодування за незаконно зрубану новорічну ялинку залежить від діаметра зрубаного дерева і становить мінімум 453 грн. Також у разі виявлення, порушник додатково повинен заплатити адміністративний штраф від 85 грн.
На Львівщині триває ялинкова кампанія
4 січня 2018
В області триває ялинкова кампанія. Вже 6016 ялинок знайшли своїх власників, ще частину ялинок лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства планують реалізувати до Різдва. Загалом згідно із затвердженими лімітами до реалізації запропонували 14,5 тисяч ялинок породи сосна, ялина (смерека) та ялиця. Зазначимо, що для запобігання незаконних вирубок новорічних ялинок, мобільні бригади за участю працівників державної лісової охорони, держекоінспекції та поліції проводять рейди. Відтак учасники мобільних бригад вже вилучили 83 ялинки, до адміністративної відповідальності притягнули 64 лісопорушники на яких накладено штрафні санкції в розмірі понад 33 тис грн. Лісівники області закликають мешканців купувати ялинки лише з відповідним маркуванням у лісогосподарських підприємствах та в узаконених місцях для реалізації.