Заслужена академічна капела «Трембіта» привітала працівників Львівської ОДА зі святами
Із колядками, щедрівками і віншуваннями, житом і пшеницею солісти Заслуженої академічної хорової капели «Трембіта» сьогодні, 13 січня, завітали у Львівську ОДА.
Директор-художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик побажав працівникам облдержадміністрації добра, злагоди та миру.
«Щиро дякую вам за коляду, за те, що у стіни цієї установи ви принесли справжній дух Різдва і подарували нам святковий настрій. Від вашого співу перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею. Міцного здоров’я, злагоди і достатку вам і вашим сім’ям», - звернувся до колективу капели голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Довідково:
Заслужена академічна капела «Трембіта» – один із найстаріших хорових колективів України, адже створено його у 1939 р. на базі легендарного «Львівського Бояна», історія якого бере свій відлік від 1891 р. Капела є справжньою окрасою та гордістю сучасного українського хорового мистецтва.
Новини за темою
Вертеп і щедрівки: працівників Львівської ОДА привітали із зимовими святами
14 січня 2022
Гучні колядки, щедрівки та вертеп презентували сьогодні у Львівській ОДА студенти Української академії лідерства та фольклорний ансамбль “Древо” Золочівського центру позашкільної освіти. Студенти Української академії лідерства привітали працівників із зимовими святами та відтворили вертеп, сценарій якого самі створили. “Багато студентів родом з південних та східних областей України, де традиції святкування Різдва Христового із колядами та щедрівками не такі поширені. Перед тим, як створити вертеп, ми розповідали молоді про святкування Різдва, значення певних символів і самостійно писали з ними сценарій. Студентам дуже подобається, вони із захватом вивчали віншування і сьогодні виступають”, – зазначила заступник менеджера з інформаційної програми Української академії лідерства Оксана Ажнюк. У свою чергу фольклорний ансамбль “Древо” виконав різдвяні пісні “Святий вечір, добрий вечір”, “Пане господарю” та інші. “Ці коляди – це великий подарунок для нас усіх. Мені дуже приємно, що на Львівщині виховується така талановита та розумна молодь. Ви несете радість і виконуєте важливу місію, прославляючи народження Ісуса. Дякую вам, нехай у ваших домівках завжди панує добро і щоб усі свої таланти ви примножували”, – побажав молоді голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Довідково: Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Ансамбль “Древо” виступає вже понад двадцять років. Основу його репертуару складають зібрані вихованцями фольклорні пісні та обрядові дійства.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
У Львівській опері відбувся творчий вечір художнього керівника капели «Трембіта» Миколи Кулика
5 жовтня 2021
У Львівському національному оперному театрі відбувся творчий вечір з нагоди 40-річчя творчої діяльності директора-художнього керівника Заслуженої академічної капели «Трембіта», народного артиста України Миколи Кулика. Від імені Львівської облдержадміністрації Миколу Кулика привітав заступник голови ОДА Іван Собко та вручив митцю подяку за вагомий внесок, популяризацію хорового мистецтва та високу професійну майстерність. «Хорове мистецтво в житті українців завжди посідало важливе місце. Воно є душею нашого співучого і талановитого народу. Львівщина дуже пишається нашими хоровими колективами, серед яких і Заслужена академічна капела України «Трембіта». Капела вже багато років гідно продовжує традиції хорового товариства «Львівський Боян», 130-річчя якого відзначали цьогоріч. Та зібрав нас тут сьогодні не менш важливий привід – сорокаріччя творчості народного артиста України Миколи Кулика. Під вашою орудою, Маестро, капела весь час творчо зростала, успішно гастролювала світом та розширювала свій репертуар. І сьогодні у ньому і духовна і народна музика, і твори українських та світових композиторів, і сучасні світові хіти. Щиро вітаємо з ювілеєм творчої діяльності!», - сказав Іван Собко. До привітань приєдналися директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. Привітати Миколу Кулика прибув також Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возняк. Для глядачів заходу капела виконала ораторію «Я Тебе кличу!» композитора Мирослава Волинського (солісти народний артист України Сергій Магера та Заслужена артистка України Тетяна Вахновська), а також концерт світових хітів від Ероса Рамацотті та Барбари Стрейзенд до Леді Гаги у супроводі оркестру та у спільному виконанні з відомими солістами Павлом Табаковим, Сестрами Тельнюк, Павлом Ільницьким, Вікторією Ященко. Спеціальний гість з Італії – Альфонсо Олівер. Довідково: Хоровий диригент Микола Кулик очолив капелу «Трембіта» у 1990 році. З колективом капели йому вдалося реалізувати значні проекти – «Велика меса» і «Реквієм» В.-А. Моцарта, ораторія «Месія» Ґ.-Ф. Генделя, літургії М. Вербицького і Д. Січинського та ін. Від 1994 здійснив низку аудіозаписів української сучасної музики.
«Львівський Боян – Трембіта» відзначає 130-річний ювілей
24 травня 2021
Сьогодні, 24 травня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбулись урочистості з нагоди 130-річчя з часу заснування товариства «Львівський Боян» (капели «Трембіта»). Присутніх привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Коли Микола Кулик неодноразово приходить до нас в облдержадміністрацію чи обласну раду, він завжди має низку питань, які його турбують. І він завжди говорить про людей, про свій колектив, про те, що він планує спільно робити. І та традиція та досягнення, які є в цього колективу, вони - безцінні. Я щиросердечно вітаю вас зі 130-літтям і хочу зазначити, що та культура, яку несе ваша праця, є надзвичайно важливою, особливо в час війни на Сході», - зазначив він. Також від імені голови Львівської ОДА Іван Собко відзначив подяками працівників капели. Зазначимо, що перше в Галичині українське музично-хорове товариство «Львівський Боян», утворене 1891 року за ініціативою видатних українських музичних діячів на чолі з А. Вахнянином. За короткий період товариство, розвинувши розгорнуту мережу відділень, сконцентрувало у собі майже все музичне життя Галичини. Окрім організації свят, конкурсів та концертів, товариство заснувало також музеї, музичні школи, бібліотеки та нотне видавництво. Серед почесних членів «Львівського Бояна» – М. Лисенко, Ф. Колесса, В. Шухевич, О. Мишуга, С. Федак, О. Нижанківський, О. Ясеницька. У 1939 році хорове товариство «Львівський Боян» примусово було «реорганізовано» радянською владою у капелу «Трембіта». Її очолив Д. Котко. Капела продовжувала розвивати кращі традиції, закладені «Львівським Бояном». Зі здобуттям Україною незалежності, окрім хорових творів Д. Бортнянського, літургій М. Вербицького, Д. Січинського, кантат та ораторій сучасних львівських композиторів, колектив отримав змогу виконувати також твори композиторів, мистецька діяльність яких тривалий час замовчувалася у зв’язку із репресіями. У 1994 році склад хорової капели доповнив камерний оркестр, що дало можливість здійснювати підготовку великих оркестрово-хорових програм. Серед масштабних проєктів – «Велика меса» та «Реквієм» В. А. Моцарта, ораторія «Месія» Г. Ф. Генделя, «Меса» С. Монюшка, хорові концерти і літургія Д. Бортнянського, літургії М. Вербицького та Д. Січинського. Заслужену академічну капелу України «Трембіта», очолювану народним артистом України Миколою Куликом, вирізняє широка стилістична і жанрова палітра репертуару, висока естетика виконання, глибоке осмислення і художня інтерпретація авторського задуму. Колектив презентував українське хорове мистецтво в Польщі, Словаччині, Чехії, Австрії, Німеччині, Данії, Франції, Італії та багатьох інших країнах. За видатні досягнення у сфері музичного мистецтва у 1995 році творчу діяльність капели «Трембіта» відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка, а у 2008 році їй присвоєно статус «академічний». Микола Кулик очолив колектив у 1990 році. Саме він відкрив Україні творчість композиторів української діаспори Андрія Гнатишина, Ігоря Соневицького, Антіна Рудницького та Мар’яна Кузана. У 2018 році Миколі Кулику присвоєно почесне звання «Народний артист України».
У Франковому університеті відзначили 130-ту річницю з дня заснування товариства «Львівський Боян»
3 лютого 2021
Сьогодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась Науково-практична конференція «Історія мистецького явища та аналіз творчої спадщини товариства «Львівський Боян» до 130-річчя від часу заснування. До роботи конференції долучились науковці, мистецтвознавці, історики, представники влади. «130 років тому зародився колектив, який об’їздив велику частину світу. Свого часу «Львівський боян» згуртував видатних музичних діячів і став осередком української професійної музичної культури. Гідними спадкоємцями і продовжувачами справи товариства є Заслужена академічна капела України «Трембіта» під керівництвом Маестро Миколи Кулика. Нещодавно голова ОДА подав подання Президентові щодо присвоєння капелі статусу Національної, - наголосив під час вітальної промови заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. - Спілкуючись із Миколою Куликом, напрацьовуємо проєкти і програми, які робитимуть нас сильнішими, дозволять розвивати все те, що виборювали наші предки і сучасні українські воїни – нашу культуру. Сьогодні мета облдержадміністрації – почути, допомогти, профінансувати, підтримати. Ми зобов’язуємось бути предметно корисними з метою реалізації правильних рішень». Також із вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник: «Львівсьий Боян» насправді є інституцією, яка відіграла свою роль у духовному та культурному житті України. Це середовище, де формувались національно-психологічні риси українства, які складають основу розвитку нашої ментальної ідентичності». «Товариство «Львівський Боян» навертало людей до своєї культури, проводячи величезні свята із кращими співаками та музикантами, які виконували українські твори. «Боян» працював над тим, щоби музиканти, які до нього входили, розвивали нашу культурну і духовну спадщину», - наголосив директор і художній керівник Заслуженої капели України «Трембіта», Народний артист України Микола Кулик. Також із науковими доповідями щодо історії товариства і його соціокультурних функцій виступили мистецтвознавці. Довідково: Товариство «Львівський Боян», засноване у 1891 року, було осередком професійної української музичної культури. Із ним працювали легенди української музики: С. Людкевич, О. Нижанківський, А. Вахнянин, В. Барвінський. У 1939 р. хорове товариство «Львівський Боян» примусово «реорганізовано» радянською владою у капелу «Трембіта». Капела продовжувала розвивати кращі традиції, закладені «Львівським Бояном». За видатні досягненні у сфері музичного мистецтва у 1995 році творчу діяльність капели «Трембіта» відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка, а у 2008 р. їй присвоєно статус «академічної».
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим (+ВІДЕО)
6 січня 2021
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим. "Різдво – це особливий час. Час, коли вся сім’я збирається разом. Цього року пандемія внесла свої корективи в святкування і хтось не зможе бути поруч зі своїми рідними та близькими. Бажаю, щоб радісна звістка народження Спасителя сьогодні як ніколи укріпила нашу віру та додала сили. Христос народився, щоб навчити нас любити і піклуватися одне про одного, незважаючи ні на відстані, ні кордони. Якщо у вас є самотні знайомі чи сусіди, то подбаймо про те, щоб Різдво стало для них справжнім дивом. Нехай атмосфера свята запанує у кожному куточку нашої області. Христос рождається", - зазначив очільник області у вітальному слові.
Родини Героїв Небесної Сотні сплели різдвяні віночки
24 грудня 2020
Сьогодні у Львові зібрались родини Героїв Небесної Сотні, щоб сплести віночки із ялинки. Ними сьогодні о 14:00 год прикрасять Меморіал Героїв Небесної Сотні. Таку різдвяну акцію організували у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ. Також тут відбулось богослужіння у пам’ять про загиблих, яке очолив ректор Духовної семінарії отець Ігор Бойко. «Різдво святкують з найближчими людьми, усі збираються в родинному колі. Та для сімей, чиї рідні загинули, період свята найтяжчий, бо нагадує про втрату, яку неможливо повернути. Ми продовжуємо започатковану традицію, покликану пом’якшити душевні рани цих родин», - зазначає Ігор Бойко. За словами сестри Героя Небесної Сотні Романа Сеника – Лесі Лисак, така акція продовжує традицію, покликану єднати родини Героїв. До акції долучився також заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Готовими віночками родини Героїв Небесної Сотні прикрасять Меморіал пам'яті до новорічних та різдвяних свят. Портрети полеглих оздоблять вінками із ялинкових гілок та калини, яку родини зібрали у власних садах напередодні.
Дітям загиблих захисників передали подарунки
10 січня 2020
У Будинку воїна рамках акції «Свята без тата» сестрою Героя Небесної Сотні Романа Сеника Лесею Лисак було передано подарунки від ГО «Ініціатива Героїв Майдану» у Варшаві для діток загиблих українських захисників із Львівщини. Такі ж подарунки отримають усі діти загиблих Героїв області. ГО «Ініціатива Героїв Майдану» у Варшаві 3 рік поспіль проводить акцію «Свята без тата», готуючи подарунки для дітей Героїв на Різдво. До цієї акції долучаються українська діаспора у Польщі та інших багатьох країн світу, посольства й небайдужі поляки. Співорганізатором акції став департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
У Львівському музеї історії релігії презентують виставку із циклу «Різдвяні зустрічі»
23 грудня 2019
24 грудня о 16 год у Львівському музеї історії релігії презентують виставку із циклу «Різдвяні зустрічі». Свій живопис презентує відомий ужгородський художник Юрій Боднар. Митець представить полотна на релігійну тематику: «До храму», "Вічне", «Ісус. Я – світло світу», «Різдво» та ін. Перед глядачем відкриється незбагненна глибина погляду Христа, тиха велич закарпатських храмів, інші образи, здатні прокинути людяність, покаяння, умиротворення. Довідково: Юрій Боднар працює у станковому і монументальному живописі, проявив себе в пейзажному і портретному жанрах, сюжетно-тематичній композиції. Твори виконує переважно темперою й олійними фарбами. З 1989 року постійний учасник місцевих, регіональних, республіканських, всеукраїнських виставок, міжнародних експозицій і пленерів, симпозіумів і фестивалів (Польща, Словаччина, Хорватія). Митець нагороджений Першою премією «Matica Slovenska» на IV Бієнале Іконопису та Сакрального мистецтва Карпатського Єврорегіону (2011). Роботи Юрія Боднара поповнили постійно діючі експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею, національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», фонди Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая (Ужгород). Його полотна знаходяться в приватних збірках багатьох країн світу: Франції, США, Ізраїлі, Німеччині, Тунісі, Італії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії.
Львівщина очікує на різдвяний період понад третину мільйона туристів
17 грудня 2019
Щороку відсвяткувати Різдво та Новий рік в область приїжджає майже 350 тисяч мандрівників. Найбільш популярними напрямками є гірські райони, курортні містечка Трускавець та Східниця, а також Львів. Про це сьогодні під час апаратної наради у Львівській ОДА розповіла начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Марина Якушева. «Серед іноземців лідирують за відвідуванням нашого регіону гості з Польщі, Білорусі, Туреччини та країн Балтії, серед українців до нас найчастіше їдуть кияни, одесити та харків’яни. Новорічно-різдяний період на Львівщині триватиме від 27 грудня. Святкування відбудуться по всій області. Із дітьми можна буде поїхати у Домажир, на фестиваль «Парад Вертепів» у Жовкві, у Дрогобичі готують кавер-коляду за участі рок-гурту «Рокаш», на Йорданське святкування запрошує Верещиця у Яворівському національному парку», - наголосила Марина Якушева. У Львові святкування розпочнуться уже завтра, коли перед Оперним театром запалять головну ялинку міста. Упродовж усіх свят у посиленому режимі працюватимуть поліцейські, пожежники та медики.
Мешканців Львівщини запрошують на Благодійний концерт «Різдвяна Кантата»
29 жовтня 2019
З 13 листопада по 5 грудня в 13 містах України проходитиме Благодійний концертний тур музично-театралізованої вистави «Різдвяна Кантата» на підтримку сімейних цінностей «Щасливі разом» організований Громадською організацією «Всеукраїнське молодіжне спілкування» за участю волонтерів та студентів України. Дата проведення фестивалю у Львові: 17-18 листопада. Благодійний концертний тур «Різдвяна Кантата» сприятиме переосмисленню сімейних пріоритетів, зміцненню родинних стосунків, взаєморозуміння, повагу одне до одного та започаткує нові сімейні традиції, які принесуть позитивні зміни у суспільстві та державі в цілому. У програмі концерту: Акт I. Опера. For Unto You is Born a Savior Ізраїль 2000 років тому. Історія народження Ісуса у маленькому містечку Віфлеємі. Акт II. Мюзикл. The Little Match Girl Зворушлива різдвяна історія, інтерпретація класичної казки Ганса Крістіана Андерсена “Дівчинка з сірниками”. Цей мюзикл - найкращий подарунок для всієї родини! Акт III. Послання надії Про те, як мати теплі та щасливі взаємовідносини у родині розкаже міжнародний експерт з гуманітарних питань та соціальної політики, голова організації виховання сім’ї, дітей, молоді та запобігання насилля в сім’ї державного управління Республіки Корея. Безкоштовний квиток можна замовити за посиланням. Також організатори пропонують стати волонтером на Різдвяній кантаті. Реєстрація за телефоном: (063) 342-54-61, (098) 994 37 57