Комплексна програма підтримки учасників АТО (ООС): у пріоритеті – гідне соціальне забезпечення бійців та їхніх родин

16 січня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

В умовах війни гідне соціальне забезпечення та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО (ООС), членам їх родин є в пріоритеті обласної влади та громадськості. Саме з цією метою у Львівській області департамент соціального захисту населення облдержадміністрації розробив, затвердив та впродовж трьох років реалізує Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні.

На забезпечення виконання Програми у 2021 році з обласного бюджету передбачають фінансування у розмірі 40,2 млн грн.

«Завдання, які ми реалізовуємо у межах Програми, є надзвичайно актуальними. На жаль, ми продовжуємо жити в умовах війни на Сході країни. У Львівській області постійно збільшується кількість людей, що потребують підтримки. Саме тому є ряд питань, які вимагають першочергового вирішення. Насамперед, йдеться про забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС),  про надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги. Важливою є психологічна підтримка учасників АТО (ООС)», - акцентувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк.

Відтак, за час дії Програми у 2018-2020 роках на умовах співфінансування надано допомогу у придбанні житла 80 учасникам АТО. Зокрема, у 2020 році з обласного бюджету на ці цілі використано близько 12 млн грн.

Також у межах програми 226 дітей, батьки яких загинули в зоні АТО (ООС), щомісячно отримують соціальну виплату в розмірі 2,5 тис грн.  

Цьогоріч, як і в минулі роки, робитиметься акцент на надання такої соціальної послуги, як психологічна підтримка та подолання наслідків травмуючих подій, що призвели до алкогольної та наркотичної залежності учасників АТО (ООС).

За минулий рік у межах Програми та реалізації даної послуги було надано допомогу 60 учасникам АТО. Окрім психологічної реабілітації, ветерани отримали й ресоціалізацію та соціальний супровід після проходження програми.

Серед заходів Комплексної програми - підтримка учасників АТО (ООС) з числа внутрішьо переміщених осіб. У 2020 році на вирішення їх побутових проблем було скеровано 1,2 млн грн - грошову допомогу отримали 154 особи.

Загалом, Програма на 2021-2023 роки є послідовним продовженням Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки, на реалізацію якої у 2020 році використано понад 35 млн гривень.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook