Уперше в Україні: Мінрегіон встановив мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

18 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Розроблені Мінрегіоном вимоги є обов’язковими для новобудов, реконструйованих та капітально відремонтованих будівель.

Відтак, станом на 1 січня 2021 року,  в Україні майже 6 тисяч будівель отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44% мають найнижчий клас енергоефективності «G», а найвищий клас «А» – 1,4%. Такий рівень енергоефективності не відповідає руху України у напрямку зменшення споживання енергоресурсів житловими будинками та підвищення комфорту проживання людей.

Тому Міністерство розвитку громад та територій розробило два накази щодо мінімальної енергоефективності будівель та методики її розрахунку, які вже набрали чинності.

Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності встановлені в Україні вперше. Вони дозволять проводити термомодернізацію будівлі поетапно, що дозволить її власникам більш ефективно спланувати бюджет та подальші роботи, щоб отримати клас енергоефективності об’єкту не нижче «С».

На прикладі найбільш розповсюджених в країні видів будівель науковці, на замовлення Мінрегіону, розрахували оптимальні та економічно обґрунтовані вимоги до енергоефективності будівель, які розподілені за видами будівельних робіт. Зокрема, мінімальні вимоги встановлюються для нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будівель в цілому або їх окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем).

Винятками, до яких не будуть застосовуватись мінімальні вимоги до енергоефективності, є низка об’єктів, зокрема, індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту, енергетики та оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.

Нагадаємо, що заходи з енергоефективності успішно впроваджують і на Львівщині. 

Зокрема, у 2021 році стартує  реалізація «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». Вона є продовженням програм енергозбереження, які діяли в області починаючи з 2006 року.

«Сучасне життя людей, розвиток промисловості, транспорту та навіть сільського господарства, тісно пов’язано зі значним використанням енергії, більша частина якої в наших умовах отримується з викопних видів палива. Підвищення ефективності використання енергії та отримання її з відновлюваних джерел пов’язано не тільки з економічними питаннями — витрати на енергоресурси чи зниження собівартості продукції при виробництві, також це важливий елемент боротьби зі змінами клімату»,- зазначили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Облдержадміністрації, Комплексна програма містить у собі кращі механізми з попередніх програм та розширює сферу свого охоплення.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook