У 2020 році для учасників АТО/ООС закупили 68 квартир
Під час прес-конференції за підсумками року на посаді голови Львівської ОДА, Максим Козицький детально зупинився на темі соціального захисту населення у області. Серед ключових завдань – допомога учасникам АТО/ООС.
«Так, у 2020-му кількість втрат наших військових на сході суттєво зменшилась. Але втрати є. Минулого року Львівщина втратила 8 бійців, які захищали наш суверенітет. Я хочу, щоб ми пам’ятали їхні імена. Це – Ігор Гавриляк, Андрій Альошин, Андрій Супріган, Тарас Матвіїв, Тарас Кравчишак, Роман Червінський, Олег Свинарик, Іван Горошко. Сьомий рік триває наша війна з агресором на сході. Сім років як анексований Крим і окупована частина Луганської і Донецької областей. Сім років ми кожен ранок починаємо із новин з території проведення Операції об’єднаних сил. На жаль, у Львівській області постійно збільшується кількість учасників АТО/ООС, що потребують підтримки, лікування та соціального супроводу. Саме тому є ряд питань, які вимагають першочергового вирішення», - зазначив Максим Козицький.
Насамперед, йдеться про забезпечення бійців житлом, надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги та психологічна підтримка.
Лише у 2020 році придбали для учасників АТО/ООС та членів їх сімей з державного та обласного бюджетів 68 квартир. Крім того, 202 учасники АТО/ООС скористалися послугами лікування та реабілітації. 971 учасник АТО/ООС та члени їх сімей скористалися програмою сімейного відпочинку.
692 учасники АТО/ООС отримали у власність земельні ділянки загальною площею 858 га.
Важливо, що учасники АТО/ООС отримують з обласного бюджету підтримку на свої підприємницькі ініціативи. В 2021-му році обсяг фінансування цієї програми зросте до 41-го млн грн.
Новини за темою
Правило двох стін: рятувальники пояснюють, яке місце в квартирі найбезпечніше у разі бомбардувань
16 березня 2022
Російські окупанти продовжують обстрілювати житлові квартали у населених пунктах України. Прикриваючи свої злочини нібито атакою лише на об’єкти інфраструктури, вони завдають ракетно-бомбові удари по помешканнях мирних жителів. Після сигналу «Повітряна тривога» необхідно одразу ж піти в укриття. Однак існують правила, що можуть врятувати життя під час ракетних ударів та бомбардувань навіть, коли ви перебуваєте у квартирі. Правило «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть, якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі нема місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають. Найбільш безпечно: Ванна кімната без газового котла; Двері зі склом слід зняти з петель і покласти на підлогу в іншій кімнаті. Накрити цупкою тканиною, ковдрою; Вікна щільно закрити (не лишати навіть режим провітрювання). Верхні поверхи будинку небезпечні для сховища при повітряній небезпеці. Підвал (не бомбосховище) – висока ймовірність опинитися під завалами, особливо якщо в ньому тільки один вихід. Від 1 до 3 поверху – небезпека ураження кулями, снарядами та осколками.
Для придбання житла дітям-сиротам на Львівщині скерують 8 мільйонів гривень
18 лютого 2021
Сьогодні, 18 лютого, під час сесії Львівської обласної ради затвердили Регіональну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2021-2023 роки. Відтак, обласні депутати проголосували за виділення 8 мільйонів гривень на придбання житла вищезазначеним категоріям у 2021 році. Нагадаємо, що перш ніж придбати житловий об’єкт, Комісія з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області перевіряє його на дотримання усіх норм. Як розповів керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, у 2020 році у межах обласної програми для 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, загалом придбали 25 житлових об’єктів за майже 13 млн грн. Житло придбали для дітей з міст: Борислава, Дрогобича, Нового Роздолу, Стрия, Червонограда; Бродівського, Буського, Жовківського, Кам'янка-Бузького, Миколаївського, Мостиського, Пустомитівського, Радехівського, Турківського, Яворівського районів, а також Давидівської та Славської ОТГ. Співфінансування з місцевих бюджетів тоді склало 5 млн 842 тис. грн. Зазначимо, наразі в Україні майже 20 тисяч осіб до 23 років взагалі не мають житла. На житловій черзі у Львівській області 399 осіб.
На умовах співфінансування придбали 22 квартири сім’ям учасників АТО (ООС), до кінця року закуплять ще 5
12 листопада 2020
Цього року 22 сім’ї українських захисників придбали житло завдяки обласній програмі на умовах співфінансування. Для цього в обласному бюджеті передбачили понад 10 млн грн. Ще 5 учасників АТО (ООС) закуплять житло до кінця року. "Закупівля житла відбувається в рамках Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. Ця програма діє з 2018 року", - розповіла директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Відтак, за словами Натілії Кузяк, упродовж 2018-2020 років, відповідно до обласної програми, покращено житлові умови 68 сімей учасників АТО (ООС) та однієї сімʼї Героя Небесної Сотні. Нагадаємо, що придбати житло на умовах співфінансування можуть: 1.Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина); 2. Учасники АТО (ООС) та бійців-добровольців АТО; - на утриманні яких є діти з інвалідністю; - особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (на яких не поширюється дія Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719), - матерів, батьків, опікунів, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей; - особи, які потрапили в складні життєві обставини (довготривала хвороба членів сім’ї, відсутність роботи з поважних причин тощо); - учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО (ООС) та є внутрішньо переміщеними особами; - особи, які отримали каліцтво, поранення, контузію в зоні проведення АТО (ООС); - особи, які зазнали фінансових втрат внаслідок ліквідації чи визнання неплатоспроможними суб’єктів господарювання, у тому числі комерційних банків; - особи, у яких один з членів сім’ї є внутрішньо переміщеною особою; - особи, які у віці до 18 років мали статус дитини-сироти. За умови участі у програмі з обласного бюджету виділяється адресна допомога на придбання житла, яка перераховується у вигляді субвенції районним і міським (міст обласного значення) бюджетам. Обсяг співфінансування з обласного та місцевих бюджетів визначається відповідно до індексу податкоспроможності відповідного бюджету за останній звітний бюджетний період. "Для того, щоб подати заяву на призначення адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації", - нагадують у департаменті соцзахисту. Марта Кудляк
Цьогоріч для учасників АТО(ООС) планують придбати 30 квартир на умовах співфінансування
11 березня 2019
Вродовж року для учасників АТО(ООС) планують придбати 30 квартир на умовах співфінансування. Про це повідомила сьогодні, 11 березня, директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк. За її словами, придбати житло на умовах співфінансування можуть: 1. Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина). 2. Учасники АТО (ООС): - на утриманні яких є діти з інвалідністю, - особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (на яких не поширюється дія Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719), - матері, батьки, опікуни, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей; - особи, які потрапили в складні життєві обставини (довготривала хвороба членів сім’ї, відсутність роботи з поважних причин тощо); - учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та є внутрішньо переміщеними особами. Закупівля житла здійснюється таким чином: • Власні кошти покупця житла – не більше 50 % від розрахункової вартості житла • Кошти місцевого бюджету – не менше 25 % від розрахункової вартості житла (з міського бюджету м. Львова становить не менше 30 % розрахункової вартості житла) • Кошти обласного бюджету – не більше 25 % від розрахункової вартості житла (для м. Львова – не більше 20 відсотків розрахункової вартості житла). Для цього зазначені категорії громадян мають перебувати на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов. Для того, щоб подати заяву на призначення адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування учасник АТО або член сім'ї Героя Небесної Сотні повинен звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
У 2018 році на умовах співфінансування придбали 12 квартир сім’ям учасників АТО (ООС)
8 січня 2019
У 2018 році на умовах співфінансування закупили житло для 12 родин учасників АТО (ООС). Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Нагадаємо, що придбати житло на умовах співфінансування можуть: 1. Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина). 2. Учасники АТО (ООС): - на утриманні яких є діти з інвалідністю, - особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (на яких не поширюється дія Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719), - матері, батьки, опікуни, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей; - особи, які потрапили в складні життєві обставини (довготривала хвороба членів сім’ї, відсутність роботи з поважних причин тощо); - учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та є внутрішньо переміщеними особами. Закупівля житла здійснюється таким чином: • Власні кошти покупця житла – не більше 50 % від розрахункової вартості житла • Кошти місцевого бюджету – не менше 25 % від розрахункової вартості житла (з міського бюджету м. Львова становить не менше 30 % розрахункової вартості житла) • Кошти обласного бюджету – не більше 25 % від розрахункової вартості житла (для м. Львова – не більше 20% розрахункової вартості житла). Для цього зазначені категорії громадян мають перебувати на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов. Для того, щоб подати заяву на призначення адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування учасник АТО або член сім'ї Героя Небесної Сотні повинен звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. Зазначимо, що на виконання завдань Програми придбання житла для учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування в обласному бюджеті передбачено 9 560 000 гривень.
Троє осіб з числа дітей-сиріт та дитина-сирота отримали власне помешкання
16 жовтня 2018
11 жовтня двоє осіб із числа дітей-сиріт 1995 року та 1998 року народження отримали квартиру у с. Воля-Висоцька та ключі й право власності на неї. Квартира складається з 2 житлових кімнат, кухні, ванної кімнати, коридору. Загальна площа квартири становить 44,5 м.кв., житлова – 23,5 м.кв. Вартість квартири становить 522 тис гривень, з яких, 493,7 тис гривень ‒ субвенція з державного бюджету; 28,3 тис гривень – кошти з бюджету Грядівської сільської ради. Окрім того, 12 жовтня, дитина-сирота та одна особа із числа дітей-сиріт із отримали квартири у м. Городок. Для особи з числа дітей-сиріт 1999 р.н., закуплено однокімнатну квартиру у м. Городок , загальна площа якої становить 36,1 кв.м., житлова площа – 17,8 кв.м. Вартість житла – 420 тис. грн, з них 349,4 грн. – державний бюджет , 35,3 грн. – міський бюджет, 35,3 – районний бюджет. Дитині-сироті 2001 р.н., закуплено однокімнатну квартиру у м. Городок, загальна площа квартири становить 29,7 кв.м., житлова площа - 15,1 кв.м. Вартість житла – 400 тис. грн., з них 329,5 тис. грн. – державний бюджет, 35,2 тис. грн. – міський бюджет, 35,2 тис.грн – районний бюджет.
Кошти на закупівлю житла отримали 38 родин учасників АТО
8 жовтня 2018
На Львівщині 32 родини військовослужбовців отримали кошти на закупівлю житла у 2018 році. Загалом на цю потребу скерували 32 773,9 тис. гривень. Про це сьогодні, 8 жовтня, повідомили під час апаратної наради у Львівській ОДА. «За кошти державного бюджету закупити житло мали змогу члени родин загиблих, учасники АТО з інвалідністю внаслідок війни, тощо. Якщо говорити загалом про дію цієї програми, то нею уже могли скористатися і отримати кошти на закупівлю квартир 193 родини з Львівщини», - розповіла директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Окрім того, кошти на закупівлю житла в розмірі 5 411,5 тис гривень отримали 6 родини військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб.
На Стрийщині двом дітям-сиротам придбали квартиру
22 серпня 2018
Як повідомляють у службі у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, для 2 дітей-сиріт на Стрийщині придбали квартиру. Зауважимо, що житло придбали у межах Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877. Квартиру придбали за кошти державного бюджету та бюджету Стрийської районної ради. Загалом, на купівлю витратили 831440 гривень, з них 694200 гривень – субвенція здержавного бюджету, 137240 гривень – кошти виділені з районного бюджету.
Торік на Самбірщині для 2 дітей, позбавлених батьківського піклування придбали житло
1 березня 2018
У 2017 році двох дітей, позбавлених батьківського піклування із сіл Стрілковичі та Бабина придбали житло. Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей. За його словами, придбали 2 квартири, на які з обласного бюджету виділили 357,5 тис грн, з районного – 100 тис грн, з бюджету Бабинської сільської ради – 200 тис грн. Також Микола Фрей зазначив, що ще 17 дітей перебувають на квартирному обліку.
Львівщина урочисто зустріла учасників Олімпійських Ігор у Республіці Корея
27 лютого 2018
Сьогодні, 27 лютого, потягом з Києва до Львова прибули члени української делегації на ХХІІІ Зимових Олімпійських Іграх в Республіці Корея. Це гірськолижниця Ольга Книш та її тренер Юлія Шепіленко, які представляли на Оліміпаді Львівську області, а також закарпатський гірськолижник Іван Ковбаснюк, представники лижних перегонів спортсмен Андрій Орлик та тренер збірної Василь Коваль, які переїжджають до армійської спортивної бази «Тисовець». Учасників олімпійської збірної на залізничному вокзалі Львова вітали представники управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, федерацій з видів спорту, а також рідні та друзі. Нагадаємо, львів’янка Ольга Книш змагалася у таких гірськолижних дисциплінах: супер-гігант, гігант та слалом. «На змаганнях такого рівня, як Олімпіада ще ніколи не стартувала. Можливо, я трошки не справилась із хвилюванням, але на 70% я собою задоволена. Були моменти коли була собою задоволена, і звісно ж, навпаки. Парадокс у тому, що краще далися ті дисципліни, які я тренувала менше. Якщо відверто, то на Олімпіаді у мене було чимало хвилювань, адже представити Україну хотілося якнайкраще», - зазначила Ольга Книш.