Негода в області: доїзд до лікарень забезпечено
Погіршення погодних умов, снігопади ускладнили рух на автошляхах області. Проте, як зазначив під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, станом на сьогодні доїзд до усіх лікарень області забезпечено.
«Інформація щодо доїзду до лікарень моніториться щогодинно. Усі служби скоординовані, маємо постійну комунікацію з дорожниками, ДСНС, поліцією, які реагують дуже оперативно. Усі розуміють, що у першу чергу, має бути забезпечено доїзд «швидкої» до лікарень. Комунікуємо також із головами ОТГ. Кожен керівник на місцях повинен забезпечити доступність медичної допомоги мешканцям. На сьогодні до всіх лікарень доїзд забезпечено», - зазначив Орест Чемерис.
За його словами, похолодання має й інші негативні наслідки – збільшується ризик обмороження та переохолодження.
«Традиційно з погіршенням погодних умов збільшується кількість пацієнтів з обмороженням та переохолодженням. Зараз їх число не є критичним. Травмпункти, які надають кваліфіковану допомогу таким пацієнтам, працюють цілодобово», - сказав очільник департаменту охорони здоров’я.
Новини за темою
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Лікарняна інфраструктура максимально готова до хвилі COVID-19 – Денис Шмигаль
26 січня 2022
Нова хвиля COVID-19 не оминула Україну: за показниками захворюваності, в країні понад 20 тисяч нових випадків щодня. Але медична система готова до такої ситуації. Про це заявив сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду. «Ми готувалися до цього. Наразі заповненість ліжок, виділених під COVID-19 в медзакладах, складає менше ніж 30%. Майже 100% ліжкомісць мають кисневу підтримку. Закуплено приблизно 15 тисяч кисневих концентраторів. Лікарняна інфраструктура максимально готова», – сказав Денис Шмигаль. Два регіони вже перейшли в «червону» зону. Це Івано-Франківська та Рівненська області, які мають одні з найменших показників вакцинації проти COVID-19. Прем'єр-міністр нагадав, що щеплення від коронавірусу в рази зменшує шанси потрапити в лікарню «під кисень» і вкотре закликав всіх вакцинуватися, щоб захистити своє здоров’я. «Держава і Уряд зробили все можливе для забезпечення вакцинації в Україні. Сьогодні відповідальність уже лежить на кожному громадянині країни», – додав Прем’єр-міністр.
На Львівщині відновлюють електропостачання у знеструмлених внаслідок негоди населених пунктах
15 грудня 2021
Унаслідок негоди низка населених пунктів Львівщини знеструмлено. Станом на 10:00 сьогодні через стихію знеструмлені 4 лінії електропередачі напругою 6-10 кВ повністю та 9 частково, 9 населених пунктів повністю та 15 частково у: Південному РЕМ (Сколівська, Бориславська частина), Східному РЕМ (Золочівська, Бродівська част.), Північному РЕМ (Радехівська част.), Центральному РЕМ (Жидачівська част.), Західному РЕМ (Мостиська част.). Аварійно-відновлювальні роботи здійснюють 17 бригад у складі 73 працівників «Львівобленерго», задіяли 25 одиниць техніки.
Жителів області попереджують про погіршення погодних умов: працює снігоочисна техніка
12 грудня 2021
На території Львівської області та Львова упродовж дня, 12 грудня, прогнозують значні опади (дощ та мокрий сніг). Температура повітря коливатиметься від 2° до -3°. На території півдня області очікують подекуди ожеледь, налипання мокрого снігу та хуртовини. Опади протримаються до наступного дня. Про це повідомили у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології. Унаслідок погіршення погодних умов на дорогах міста та області ожеледиця, місцями снігові замети. Просимо водіїв бути уважними та обережними за кермом. Станом на 12 грудня для очищення доріг у Львівській області залучили 95 одиниць спецтехніки та використали 397 тонн піщано-соляної суміші (ПСС) для механізованої та ручної підсипки. Отже, Служба автомобільних доріг області залучила 42 одиниці техніки та використала 251 тонну ПСС. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 53 одиниці технічних засобів та використав 146 тонн піщано-соляної суміші. Закликаємо жителів області дотримуватись правил дорожнього руху!
Для очищення доріг Львівщини від снігу задіяли 158 одиниць техніки
8 грудня 2021
На території Львівської області працює снігоочисна техніка. Про це інформують у департаменті дорожнього господарства Львівської ОДА. Уночі , 8 грудня, для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу задіяли 158 одиниць техніки. Використали 1701,4 тонн піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки. Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 100 одиниць техніки та використала 1118,4 тонн піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 58 технічних засобів та використав 583 тонн піщано-соляної суміші. На території Львівської області температура від -1°С до -7°С. Метеорологи попереджають про ожеледицю, яка буде на дорогах усіх західних областей. Просимо водіїв бути уважними та обережними за кермом. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
Зимова негода залишила мешканців Львівщини без світла
3 грудня 2021
Енергетики ліквідовують наслідки стихії, яка призвела до відключень в електромережах Львівщини. Станом на 09:00 сьогодні внаслідок негоди знеструмлені 49 ліній електропередачі напругою 6-10 кВ повністю та 12 частково, 121 населений пункт повністю та 92 частково у: Карпатському РЕМ (Старосамбірська, Самбірська, Турківська частина), Південному РЕМ (Сколівська, Стрийська, Бориславська, Дрогобицька част.), Центральному РЕМ (Пустомитівська, Миколаївська, Перемишлянська, Жидачівська част.), Західному РЕМ (Яворівська част.), Північному РЕМ (Кам’янка-Бузька част.), Східному РЕМ (Бродівська част.). Відновлюють електропостачання 221 працівник ПрАТ «Львівобленерго» у складі 67 бригад, задіяли 100 одиниць техніки. Протягом 3 грудня і надалі очікуються складні погодні умови, зокрема сильний сніг, хуртовини, налипання мокрого снігу.
29,5 млн грн субвенції отримала Львівщина на забезпечення централізованою подачею кисню ліжок у ковідних лікарнях
6 жовтня 2021
Враховуючи швидке поширення коронавірусного захворювання та збільшення навантаження на лікарні, Уряд посилює спроможність медичної системи. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. За словами заступника голови Львівської ОДА Івана Собка, Львівщині виділили субвенцію з державного бюджету на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в сумі 29,5 млн гривень. Кошти передбачено як видатки розвитку за спеціальним фондом постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2021 №47 в редакції постанови від 29.09.2021 №1027. Відповідно до неї умовою надання субвенції є забезпечення введення в експлуатацію всіх елементів системи централізованої подачі кисню у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, до 31 грудня 2021 року.
Регіони зможуть швидше та ефективніше розгортати нові лікарні для реагування на хвилю COVID-19
22 вересня 2021
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 331 про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Завдяки цим змінам заклади охорони здоров’я зможуть забезпечувати киснем більше пацієнтів ефективніше, розгортаючи мережу реагування на нову хвилю коронавірусної інфекції. Про це повідомляють на сайті МОЗ. “Зміни до постанови передбачають більш швидке та ефективне включення закладів охорони здоров’я до переліку ковідних. Якщо ліжковий фонд відділень чи палат з можливістю проводити кисневу терапію закладів охорони здоров’я, що працюють із ковідними хворими, буде заповнений більш ніж на 50%, до переліку буде додаватися наступний такий заклад у межах регіону. Раніше така можливість передбачалася лише за умови 50% зайнятості саме ліжок відділень чи палат інтенсивної терапії”, - коментує зміни заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Він додав, що стандарти лікування COVID-19 передбачають, що пацієнтам у тяжкому чи середньому стані з ознаками пневмонії або кисневої недостатності потрібна киснева підтримка. Тому зміни, які сьогодні підтримав Кабмін, дають змогу оперативно надавати таку підтримку більшій кількості пацієнтів. У МОЗ зазначають, вже готові 250 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність закладів першої хвилі налічує майже 39 тис. ліжко-місць. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.
На медичні заклади області у першому півріччі цього року виділили майже 4,7 млрд грн
23 липня 2021
Протягом першого півріччя цього року на утримання закладів та проведення заходів у галузі охорони здоров’я області скерували 4693 млн грн або 57,7 відсотка до затверджених річних призначень, у тому числі за кошти державного бюджету через Національну службу здоров’я України – 4103 млн грн, субвенції з державного бюджету – 99 млн грн, місцевих бюджетів – 491 млн гривень. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Загалом цього року на оплату медичних послуг заклади охорони здоров’я Львівщини мають отримати понад 8134 млн грн, у тому числі відповідно до укладених договорів з Національною службою здоров’я України – 6815 млн грн, субвенції з державного бюджету – 266 млн грн, коштів місцевих бюджетів – 1053 млн гривень. Значну частку затверджених видатків – 5468 млн грн або 67,2 відсотка, -становлять кошти на виплату заробітної плати з нарахуваннями. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 375 млн грн, придбання медикаментів, перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування – 933 млн грн. На видатки капітального характеру заплановано 764 млн грн, з яких 664 млн грн – придбання обладнання та предметів довгострокового користування.
Президент: У кожній області України з’являться лікарні нового формату, які відповідатимуть рівню провідних європейських клінік
18 Червня 2021
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт нового проекту зі створення в кожній області України лікарень нового формату, які відповідатимуть найкращим світовим стандартам. Про це він сказав під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника України в Києві. За словами Глави держави, це буде одним з кроків на шляху до якісної медичної інфраструктури в країні. «Лікарні, однаково комфортні як для пацієнта, так і для лікаря. Робота в сучасних закладах, за сучасними методиками, на сучасному обладнанні. Де ніщо не заважає зосередитись на головному: лікувати людей і рятувати життя. Власне, робити те, заради чого молодь пішла в цю професію, а люди з багаторічним досвідом у ній залишаються. Лікар має боротися з хворобою, а не з проблемами побуту, як-от старі ліфти, незручні ліжка, застаріле обладнання чи комунікації», – зазначив Президент. Володимир Зеленський повідомив, що цей проект стартує вже цьогоріч і почнеться з обласних клінічних і обласних дитячих лікарень, які мають відповідати рівню провідних європейських клінік. «Важливо: мова не лише про столицю та міста-мільйонники. Проект буде реалізовано в кожній області України, а нові заклади стануть прикладом якості й основою майстер-планів для подальшого оновлення всіх лікарень в усій країні», – наголосив він. Крім того, як зауважив Президент, триває реалізація програми «Велике будівництво», в межах якої вже зроблено 33 лікарні і 260 сільських амбулаторій. «У планах до кінця року – ще 30 медичних закладів, 340 сільських амбулаторій і 200 сучасних приймальних відділень по всій Україні», – розповів Володимир Зеленський.
Кількість ковідних медзакладів Львівщини планують зменшити
4 Червня 2021
2 червня Львівська облдержадміністрація скерувала до Міністерства охорони здоров’я України погодження щодо зміни переліку ковідних закладів, які визначені розпорядженням Керівника робіт В. Ляшка. Про це на брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У зв’язку із зниженням захворюваності та госпіталізації хворих на COVID-19 виникла потреба в оптимізації мережі лікарень та затвердження нових маршрутів пацієнтів з COVID-19. Він розповів, що у переліку ковідних залишать Львівську лікарню швидкої медичної допомоги, Центр легеневого здоров’я, Львівську обласну інфекційну лікарню, Львівський госпіталь ветеранів воєн та репресованих, тобто, великі госпітальні бази, де облаштовано більше 170 ліжкомісць для хворих на коронавірус та ОХМАТДИТ для госпіталізації дітей. Щодо районних закладів охорони здоров’я, то в переліку ковідних залишаються: - Кам'янка-Бузьку ЦРЛ - Сокальську ЦРЛ - Стебницьку МЛ - Стрийську МЛ - Жидачівську МЛ - Перемишлянську ЦРЛ - Рудківську лікарню - Пустомитівська ЦРЛ - Новояворівська РЛ ім.Ю.Липи. «Станом на сьогодні вищевказані заклади затверджені розпорядженням Керівника робіт В. Ляшка та мають право контрактуватися з Національною службою здоров’я України» - пояснив Іван Собко. «Крім того, 03.06.2021 відбулася спільна нарада Львівської обласної ради та Національної служби здоров’я України. Також на нараді розглядалося питання щодо фінансового забезпечення медзакладів, частину з яких виділення коштів по ковідному пакету врятувало від недофінансування, ковідні виплати фінансово підтримували ці заклади. Тому, після скорочення переліку ковідних лікарень, перед Національною службою здоров’я постане потреба контрактування лікарень, які з цього переліку виключені», - сказав Іван Собко.
Капітальний ремонт приймальних відділень у Дрогобичі та Стрию завершать у квітні цього року
26 березня 2021
В межах програми «Велике будівництво» триває реконструкція Дрогобицької міської лікарні № 1 та Стрийської районної лікарні. Завершення робіт на цих об’єктах планується у квітні цього року. Зокрема, у 2021 р. на ремонт приймального відділення (відділення надання екстреної медичної допомоги) Стрийської центральної районної лікарні з бюджету Стрийської міської ради виділено 3,7 млн. грн. «Зараз тривають ремонтні роботи вхідної групи – місця під’їзду автомобілів швидкої допомоги, звідки пацієнтів скеровують до приміщення лікарні. Ці роботи повинні завершити до 10 квітня. Відкриття оновленої лікарні плануємо на середину квітня», - повідомив голова Стрийської міської ради Олег Канівець. На даний час у лікарні проведено капітальний ремонт із заміною вікон та сантехніки, встановлено нові меблі та медичне обладнання, облаштовано операційні, кімнати для лабораторій, приміщення для надання невідкладної допомоги тощо. За словами головного лікаря Олексія Ігнатова, на рік приймальне відділення Стрийської центральної районної лікарні обслуговує близько 10 тис. пацієнтів, які поступають на стаціонарне лікування, Окрім того, до травмпункту лікарні щороку звертається біля 5 тис. осіб. У Дрогобицькій міській лікарні № 1 на даний час вже завершено будівельні роботи. Генеральний директор лікарні Андрій Коцюба, повідомив, що до початку травня триватимуть роботи із встановлення кисневого генератора, протягом квітня будуть встановлені нові ліфти, проте приймальне відділення вже 1 квітня готове обслуговувати пацієнтів в нових умовах. Капітальний ремонт приймального відділення включав облаштування операційних та гіпсувальних кімнат, інфекційного боксу з окремим входом, кабінетів фіброгастроскопії, комп’ютерної томографії та УЗД, в’їзду для бригад швидкої допомоги та ін. «Дякуючи програмі «Велике будівництво» лікарня, яка обслуговує близько 16 тисяч пацієнтів на рік, зможе на високому рівні надавати медичні послуги. Цього року на ремонт лікарні з місцевого бюджету Дрогобицької міської ради виділено 6 млн.грн.», - зазначив голова Дрогобицької міської ради Тарас Кучма. Для лікарень також закуплено нові апарати УЗД та комп’ютерні томографи. Нагадаємо, що до 1 квітня 2021 р. завершиться реконструкція приймального відділення Червоноградської міської лікарні. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, на фінансування 8-ми опорних закладів охорони здоров’я Львівської області в рамках програми «Велике будівництво» у 2020 р. виділено 72 млн. грн. З вказаної суми вже освоєно 67,1 млн. грн. «Вторинна медична допомога починається саме з приймальних відділень. Тому, дуже важливо, що керівники ОТГ дбають про те, аби мешканці отримували якісні медичні послуги, а медики працювали у комфортних умовах», - додав Андрій Годик. «Велике будівництво» - програма масштабної розбудови якісної інфраструктури України, яка передбачає спорудження доріг, шкіл, дитячих садків, центрів медичної допомоги та стадіонів. Програма ініційована Президентом України Володимиром Зеленським у 2020 р. Цьогоріч у пріоритеті Програми також розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів між найбільшими містами України.