Питання розвитку освіти області обговорили із освітянами Яворівщини

24 лютого 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із керівникам органів управління освітою Яворівського району, аби обговорити питання формування відділів освіти у новостворених громадах та узгодити деталі подальшої спільної роботи у напрямі розвитку освіти регіону. Подібні зустрічі відбулись уже в усіх районах області.

Керівник департаменту поінформував присутніх про ухвалення минулого тижня Програми розвитку освіти області та наголосив на актуальності формування у громадах власних програм на основі затвердженого на сесії документу.

«До квітня кожна громада повинна мати власну програму розвитку освіти, керуючись якою, можна буде втілювати наші задуми у життя. Важливо у своїх програмах особливо відповідально поставитись до навчання вчителів. Торік для підвищення навиків педагогів працювати на платформах для дистанційного навчання від кожної школи було делеговано по троє осіб. Цього року в межах нашого фінансового ресурсу зможемо навчити більше педагогів. Перш за все навчатимемо вчителів, чиї предмети є обов’язковим для здачі ЗНО», - акцентував Олег Паска.

За словами очільника департаменту проект з вдосконалення умінь викладати предмети з допомогою дистанційних платформ розрахований на три роки і покликаний підвищити якісь віддаленого навчання.

Із особливостями цьогорічного ЗНО керівників органів управління освітою ознайомила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу  Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів. Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти», - розповіла Лариса Середяк.

Вона також наголосила на важливості підготовки проведення основної сесії ЗНО, адже пункти тестування мають бути забезпечені відповідними засобами захисту, а до пунктів має бути організовано доїзд.

На нараді також порушили питання фінансування проєктів ДФРР.

«Громада має визначитися з пріоритетами, адже ніхто не санкціонує п’ять чи десять проектів від однієї громади. Голови територіальних громад повинні показати, що розвиток освіти для них важливий. Ми поділили проекти, що фінансуються із фонду регіонального розвитку, умовно на три категорії, серед яких є розвиткові, здоров’язбергіаючі, завершення довгобудів тощо. Маємо спільно із департаментом економіки та народними депутатами працювати над втіленням різних проектів в освіті», - наголосив Олег Паска.

Представників органів управління освітою також цікавили організація харчування у закладах освіти відповідно до вимог Санітарного регламенту, розподіл освітньої субвенції, механізм відшкодування за надання освітніх послуг в інклюзивно-ресурсних центрах, а також внесення змін в назви закладів та розробка власних статутів навчальних закладів.

Окрім того, під час зустрічі обговорили питання потенційної заборгованості із виплати заробітної плати та встановлення трекерів на «Школярики», аби громади могли відстежувати та контролювати рух автобусів і споживання пального.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook