«Львівщина має всі шанси вийти на якісно новий рівень взаємодії влади та громади», - керівник проєкту Ради Європи Володимир Кебало
Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації спільно з Офісом Ради Європи в Україні напрацювали ряд заходів на 2021 рік, що сприяють розвитку громадської активності. Йдеться про впровадження інноваційних інструментів, практик та регулярних процедур, які допомагатимуть сприяти зміцненню громадської участі та розвитку громадянського суспільства на Львівщині.
Зокрема, у 2021 році передбачено проведення онлайн курсу «Академія громадської участі». Її мета – допомогти представникам органів місцевого самоврядування налагодити взаємодію та комунікацію з жителями та інститутами громадянського суспільства.
Також проводитимуться тренінги для представників органів влади щодо формування громадських рад відповідно до Типового положення про громадські ради КМУ.
Окремий напрямок - навчання щодо використання цифрової методики Ради Європи CivicLab задля напрацювання ефективних управлінських рішень із залученням громадськості та всіх зацікавлених сторін, а також сертифікація державних службовців ЛОДА та методичний супровід проведення “пілотного” консультаційного заходу за методикою CivicLab.
«Успішний досвід співпраці з Радою Європи у 2020 році мотивував продовжити наші спільні проєкти. Сьогодні новітні технології стрімко розвиваються, тож перехід на використання діджитал інструментів є одним із пріоритетних. Сьогодні існує безліч платформ, які дають можливість комунікувати з громадськістю, обмінюватись пропозиціями та напрацьовувати спільні ідеї. І власне співпраця з Радою Європи сприяє розширенню можливостей для громадської участі у прийнятті рішень», - зазначив т.в.о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації Юрій Горун.
Заходи реалізовуватимуться в межах проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».
«Якісний розвиток громади напряму залежить від практичного впровадження стандартів громадської участі Ради Європи, ефективного публічного управління, відкритості публічної влади до впровадження інноваційних механізмів, залучення мешканців до процесу прийняття рішень та послідовного руху до результату. Всі ці складові є. Тому за цей рік, я вважаю, Львівщина має всі шанси вийти в лідери цифрової трансформації механізмів Civic Tech і якісно нового рівня взаємодії влади і громади», - зазначив керівник проєкту Ради Європи Володимир Кебало.
Ключові слова:
громадська активність