23 природоохоронні заходи профінансують з обласного бюджету на загальну суму понад 33 млн гривень
Сьогодні, 16 березня 2021 року, на черговому засіданні сесії Львівської обласної ради затвердили Перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2021 році, що є додатком до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки.
23 природоохоронні заходи профінансують з обласного бюджету на загальну суму понад 33 млн гривень.
Зокрема, планують провести будівництво/реконструкцію очисних споруд у 4 населених пунктах - Давидові, с.Міжинець, Пустомитах, Судовій Вишні.
Каналізаційні мережі профінансуємо на території Глинян, Нового Роздолу та Зимній Воді. Окрім того, відповідно до переліку об’єктів, - берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи здійснять у межах Самбора, села Вишня, Дрогобича та Кам’янки Сколівського району.
Забезпечать благоустрій водойм у Моршині та Сокільниках. Буде здійснено відновлення елементів благоустрою парку-пам’ятки в м. Мостиська та розроблено частину проєкту організації території РЛП «Стільське Горбогір՚я», продовжимо роботи із створення найбільшого в області лісорозсадника.
Також передбачено виконання першочергових природоохоронних заходів для запобігання виникнення аварійних ситуацій внаслідок діяльності Роздільського ДГХП «Сірка».
Результатом реалізації заходів буде запобігання та усунення забруднення навколишнього природного середовища, що відповідають основним пріоритетним напрямкам державної політики в галузі охорони довкілля, стратегії розвитку Львівщини.
Оксана Буй
Ключові слова:
природоохоронні заходиНовини за темою
У Департаменті екології визначили основні напрямки фінансування природоохоронних заходів у 2022 році
20 січня 2022
Триває формування проєкту Переліку природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюватиметься з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2022 році. На розгляд департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації надійшло 148 запитів на загальну суму понад 440 мільйонів гривень. Станом на сьогодні, відповідно до поданих запитів, формується перелік природоохоронних заходів, які фінансуватимуться з обласного екологічного фонду у 2022 році. Для фінансування на цей рік передбачили кошти у сумі 38 мільйонів гривень. Пріоритетними для області є реалізація заходів із будівництва чи реконструкції очисних споруд, розширення, впорядкування та охорони природно-заповідних територій, захист від підтоплення населених пунктів. Першочергово для фінансування будуть запропоновані заходи які: мають значне державне та регіональне значення; на реалізацію яких залучено кошти державного бюджету та міжнародної технічної допомоги; знаходяться на завершальному етапі; мають високий ступінь готовності об’єкта.
Департаментом екології визначено основні напрямки фінансування природоохоронних заходів у 2020 році
5 березня 2020
Департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації сформовано проєкт Переліку природоохоронних заходів, фінансування яких буде здійснюватися з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2020 році. Їх реалізація розпочнеться після затвердження Львівською обласною радою відповідних змін до Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020. Кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяються на фінансування природоохоронних заходів, спрямованих на запобігання, зменшення або усунення забруднення навколишнього природного середовища, охорону, раціональне використання природних ресурсів і гарантування екологічної безпеки, які відповідають основним пріоритетним напрямкам державної політики в галузі охорони довкілля та стратегії розвитку Львівщини. Головним пріоритетним напрямком фінансування з обласного фонду ОНПС залишається реалізація заходів, спрямованих на запобігання забрудненню поверхневих вод. У 2020 році передбачається провести будівництво/реконструкцію очисних споруд у 9 населених пунктах, прокласти каналізаційні мережі в 6 населених пунктах загальною довжиною понад 7,0 км. Також буде проведено руслорегулюючі та берегоукріплюючі роботи на річках загальною протяжністю близько 3 км, захищено від підтоплення і затоплення 4 населених пункти, понад 525 га с/г угідь, 55 житлових будівель та 68 садиб, впорядковано 2 водойми. Для розвитку природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття заплановано розробити проекти створення 4 об'єктів ПЗФ, винести в натуру межі 6 об’єктів ПЗФ площею понад 201,0 га, створити 4 рекреаційних зони на територіях ПЗФ, упорядкувати територію 1 дендрологічного парку, провести роботи з реконструкції 2 парків та 2 лісорозсадників. Крім цього, передбачено виконання заходів щодо зменшення накопичення та негативного впливу ТПВ, забруднення земель, залучення коштів міжнародної технічної допомоги на природоохоронну діяльність.
31 жовтня спливає термін подання документів на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, - Руслан Гречаник
6 вересня 2019
У межах наради із головами РДА директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник доповів про поточний стан виконання природоохоронних заходів, які у 2019 році реалізуються в області за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та державного бюджету. Відтак, визначено ряд проблемних питань в окремих районах та наголошено на необхідності їх вирішення. У межах заходу Руслан Гречаник також повідомив присутніх про планування природоохоронних заходів на 2020 рік. Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації наголосив на завершенні терміну подання документів до департаменту для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. "31 жовня цього року спливає термін запитів на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Ми закликаємо активно долучатися до цього процесу та скеровувати відповідні документи у департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА", - наголосив Руслан Гречаник. Окрім того, він повідомив про основні вимоги до заходів, які пропонуються для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Серед них: співфінансування з місцевого бюджету не менше 20% від вартості заходу, залучення коштів з інших джерел, високий ступінь готовності заходу, для об’єктів будівництва - наявність проектно-кошторисної документації та висновку експертизи, позитивний висновок оцінки впливу на довкілля (ОВД) (для об’єктів, визначених Законом).
На фінансування природоохоронних заходів області – майже 3 мільйони гривень
11 липня 2019
З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища перераховано департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, як головному розпоряднику, кошти в сумі 2,8 млн грн для фінансування природоохоронних заходів. Вказані кошти будуть спрямовані для оплати робіт з реконструкції виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника ДП «Львівський ЛСНЦ» у сумі 1,9 млн. грн, а також на будівництво каналізаційних мереж в с. Раневичі Дрогобицького району - 0,9 млн. гривень.
У області затвердили перелік природоохоронних заходів
12 березня 2019
Сьогодні, 12 березня, на черговому засіданні сесії Львівської обласної ради затверджено Перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік, що є додатком до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки. Загальна сума коштів, передбачених цього року в обласному екологічному фонді становить 59 млн гривень. Ці кошти будуть спрямовані на заходи із розвитку та розширення територій природно-заповідного фонду, охорони природних ресурсів, екологічної освіти, очистки стічних вод та каналізування населених пунктів, розчистки русел річок та берегоукріплення для захисту від підтоплення територій, рекультивації забруднених земель. Зокрема, заплановано розробити проекти створення 5 нових об'єктів ПЗФ, облаштувати 13 рекреаційних зон на територіях природно-заповідного фонду, провести реконструкцію парків у містах Кам’янка-Бузька та Трускавець. Також планується завершити будівництво КОС в с. Раневичі Дрогобицького району та продовжити роботи з реконструкції очисних споруд в м. Моршин, прокласти каналізаційні мережі в 5 населених пунктах, провести руслорегулюючі та берегоукріплюючі роботи на річках протяжністю понад 14 км, захистити 11 населених пунктів і понад 1678 га сільськогосподарських угідь від підтоплення та завершити рекультивацію відпрацьованого сміттєзвалища площею 3,2 га у с. Крупське (Розвадівська ОТГ). Окрім цього, з метою залучення іноземних інвестицій на реалізацію природоохоронних заходів на території області, передбачено співфінансування 2 проектів міжнародної технічної допомоги.
На природоохоронні заходи в області скерували більше як півмільярда гривень (+аудіо)
14 січня 2019
Протягом останніх трьох років на території області реалізували понад півтисячі природоохоронних заходів. На це скерували понад 550 млн грн. Найбільше коштів задіяли на охорону водних ресурсів, раціональне поводження з ТПВ, в межах якого закупили майже 30 одиниць техніки, а також на розвиток природо-заповідного фонду та на охорону земель. «Крім державних коштів, триває реалізація природоохоронних заходів за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Понад 8 мільйонів євро залучили на 4 проекти за проектом Польща-Білорусь-Україна, будівництво очисних споруд. У 2018 році також інвестори залучили більше півтори мільйона євро на відкриття ведмежого притулку «Домажир». В область також залучено кошти зелених інвестицій на 9 об’єктів охорони здоров’я», - наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Також у 2018 році організували 530 заходів з екологічної освіти.
На Стрийщині суб’єктам господарювання провели консультації з природоохоронних питань
14 Червня 2018
Сьогодні, 14 червня, у Стрийській районній державній адміністрації провели засідання щодо налагодження роботи по отриманню суб’єктами господарювання району дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, дозволів на спецводокористування та декларацій на утворення відходів. У засіданні взяли участь представники Стрийської райдержадміністрації, суб’єкти господарювання-платники екологічного податку, у яких закінчуються та яким необхідно отримати відповідні дозвільні документи. Представники департаменту екології Львівської ОДА надали рекомендації та роз’яснення всім присутнім щодо Порядку отримання, продовження та терміну дії документів дозвільного характеру. Нагадуємо, що департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА проводить щотижневі наради з суб’єктами господарювання-платниками екологічного податку, які ведуть свою діяльність без відповідних дозвільних документів.
В області розпочали фінансування природоохоронних заходів
18 квітня 2018
Розпочато фінансування природоохоронних заходів визначених Програмою охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік. В даний час на цю мету перераховано з обласного бюджету департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, як головному розпоряднику, кошти в сумі 3,6 млн гривень. Вказані кошти будуть спрямовані на реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника ДП «Львівський ЛСНЦ» у сумі 0,9 млн грн, проведення заходів з виявлення запасів природних рослинних ресурсів та їх відтворення, і ліквідації лісових пожеж та запобігання їх виникнення ОК СЛГП "Галсільліс" – 1,1 млн грн, проведення робіт по захисту с.с. Калинів, Кружики, Ралівка, Задністря від затоплення водами р. Дністер Самбірського району – 1,2 млн грн та в с. Мости Городоцького району – 0,2 млн грн, а також на здійснення заходів з охорони природних ресурсів для Державної екологічної інспекції у Львівській області - 0,2 млн гривень.
В природоохоронну галузь Львівщини залучили майже 50 млн грн
26 січня 2018
Із Державного природоохоронного фонду в природоохоронну галузь Львівщини скерували 49103,2тис. грн. За ці кошти реалізовано 17 природоохоронних заходів. «На запобігання забруднення поверхневих вод залучили понад 22 мільйони гривень на раціональне поводження з ТПВ - більше 26 мільйонів гривень, та ще 200 тис. грн спрямували на розвиток територій та об’єктів природо-заповідного фонду», - наголосив під час звіту директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник. Департамент наполегливо працює над залученням грантових коштів для проведення природоохоронних цілей. Зокрема, по програмі Польща-Білорусь-Україна залучено понад 6 млн євро. на три природоохоронні заходи.
У Мінприроди триває прийом запитів на фінансування природоохоронних заходів
22 січня 2018
Про це сьогодні, 22 січня, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Нагадаємо, що у державному бюджеті на 2018 рік затвердили суму на фінансування природоохоронних заходів, яка становить 348 801,7 тис гривень. Варто зазначити, що станом на 22 січня до Мінприроди свої запити щодо охорони і раціонального використання водних ресурсів подали Пустомитівський, Перемишлянський, Дрогобицький, Самбірський райони та місто Моршин. Окрім того, на інші напрями природоохоронної діяльності заявки подали Самбірський, Яворівський райони та місто Новий Розділ. Кошти фондів охорони навколишнього природного середовища використовуються виключно на заходи, які відповідають „Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів». З порядком підготовки та подання запитів на фінансування природоохоронних заходів за кошти державного бюджету можна ознайомитися тут.