Завершився цикл онлайн-семінарів з питань взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади

17 березня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 17 березня, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації у форматі Zoom-конференції відбувся п’ятий, завершальний, онлайн-семінар з питань взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади Золочівського та Червоноградського районів. Мета проведення – зменшення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур.

Семінар відбувся за участі пасічників, аграріїв, представників ОМС, пасічницьких спілок та товариств, представників департаменту АПР та райдержадміністрацій, головного та районного управлінь Держпродспоживслужби у Львівській області.

Загалом, семінари провели на базі РДА та ОТГ всіх районів Львівської області. В межах семінарів обговорені питання причин виникнення загибелі бджіл, ветеринарно-санітарний нагляд у пасічництві та профілактика основних захворювань бджіл, визначені аспекти алгоритму дій для попередження та мінімізації випадків масового отруєння бджіл у період обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин. 

Учасників проінформовано про інструменти підтримки розвитку бджільництва у 2021 році, зміни у законодавчих ініціативах щодо реєстрації пасік, вимог у застосуванні агрохімікатів при обробітку посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень.

«Ефективність і захищеність пасік Львівщини визначає не тільки потенціал регіону у виробництві меду, від цього також залежить ефективність вирощування більшості сільськогосподарських культур. На Львівщині бджільництвом займаються більше 4 тисяч пасічників, в обробітку сільськогосподарських угідь – 709,3 тис га. Дотримання цих правил у взаємодії із сільськогосподарськими підприємствами і пасічниками забезпечить відсутність конфліктів та зменшить кількість загибелі бджіл», – розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Департамент врахував інтереси пасічників у Комплексній програмі підтримки аграрного сектору регіону на 2021-2025 роки та у 2021 році вже провів 5 зустрічей з пасічниками регіону, аграріями та представниками ТГ з роз’яснення механізму захисту бджіл від можливого отруєння під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь.

Тетяна Гетьман також зазначила: «Є важлива вимога: скористатись цією програмою і захистити свій бізнес зможуть тільки зареєстровані пасіки. Поки що таких в регіоні менше ніж 50% від реально діючих. Тож закликаємо пасічників до більш активної реєстрації свого бізнесу і об’єднання господарств у кооперативи. Це не легкий, але єдиний шлях для розвитку бізнесу на національному рівні та інтеграції у міжнародний простір».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook