Проект статуту обласного учнівського парламенту розглянули на засіданні Експертної ради

1 квітня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

На Львівщині триває робота над переформатуванням учнівського самоврядування та розробкою основоположних документів, що регулюватимуть його діяльність.  У департаменті освіти і науки Львівської ОДА напрацьований проект статуту майбутнього учнівського парламенту обговорили із членами Експертної ради.

«Статут, що розробила спеціально створена робоча група, був винесений на громадське обговорення, аби його могли розглянути у кожній школі та подати свої пропозиції. Особливо активно долучилась до обговорення документу голова обласної комісії з питань освіти Іванна Герус.  Ми отримали кілька зауважень до цього статуту, тож зараз триває робота над внесенням пропозицій, що надійшли робочій групі за підсумками громадського обговорення. Затверджувати цей статут буде обласний учнівський парламент», - розповів під час засідання Експертної ради заступник директора департаменту освіти і науки Роман Пастушенко.

Реформоване учнівське самоврядування має стати одним із інструментів зміни освітнього середовища і перетворення його в якісний виховний простір.

«Ми активно працювали над тим статутом, залучивши до його створення діючий учнівський парламент. Головна мета цього статуту - переформатувати учнівське самоврядування так, щоб воно було дієвим і стало школою виховання лідерів. Така дієвість має бути досягнута шляхом залучення всіх небайдужих людей, які мали би не формально, а реально перейнятись цією проблемою і працювати над формуванням принципово нового учнівського самоврядування», - наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

Ще один крок, який має відбуватись синхронно із створенням учнівського самоврядування - це навчання лідерів. Творча майстерня інституту післядипломної освіти у межах одного із проектів  напрацьовує контент для навчання учнів, що формуватиме у них лідерські якості. Навчатимуть також новим навикам педагогів, які працюють із представниками учнівського самоврядування.

«Йдеться перш за все про заступників директорів та педагогів-організаторів. У кожнім осередку такого шкільного самоврядування має бути куратор, який в цій роботі зацікавлений. В усіх громадах мають підібрати таких людей. Таким куратором може бути заступник директора з виховної роботи, хтось  із класних керівників, працівник новоствореного відділу освіти у громаді, який займається позакласною роботою. Важливо, щоб це була людина, яка справді хотітиме та умітиме налагодити роботу», - акцентувала начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк.

Статут обласного парламенту це перший крок на шляху реформування учнівського самоврядування.

Функціонування учнівського парламенту має забезпечити подвійний підхід:  можливість реалізації для дітей, навчання основам демократії, формування лідерських якостей – з одного боку, та наявність у школярів своїх представницьких структур, які би відображали їхні інтереси та могли впливати на зміни в освіті і прийняття рішень – з іншого боку.

«Механізм взаємодії парламенту із іншими учасниками виховного процесу має працювати так, щоб цей парламент був дієвим. Якщо він не запрацює, рано чи пізно діти зрозуміють, що парламент має виключно презентативні функції, і втратять до нього інтерес. Парламенту має впливати на рішення, які стосуються середньої освіти та які мають вплив на безпосереднє життя учнів», - наголосив  радник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій  Кміть.

За його словами, особливість функціонування обласного парламенту підкреслюватиме історичну спадковість демократичних процесів у Західній Україні та сприятиме зацікавленості дітей історією і розвитком демократії.

«Організація роботи парламенту відображатиме алгоритм роботи державних органів у демократичних країнах. Діти працюватимуть у  комісіях, готуватимуться до засідань. Парламент – це впровадження демократії на учнівському рівні. Надзвичайно важливо, аби діти з юних років розуміли як працюють механізми демократії», - підсумував провідний науковий співробітник державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього Національної академії наук України» Степан Давимука.

Представники новоствореного парламенту, окрім засідань впродовж року, також збиратимуться в межах літньої школи, де кілька днів триватиме засідання парламенту, на якому обговорюватимуть та ухвалюватимуть багато рішень.

Позитивна практика функціонування учнівських парламентів є у Стрию, Жовківському та Яворівському районах.

Ключові слова:

учнівський парламент

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook