На Львівщині реалізуються Комплексні програми соціальної підтримки
Цього року департамент соціального захисту населення облдержадміністрації та територіальні громади забезпечують виконання двох комплексних програм за кошти обласного і місцевих бюджетів:
- Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні.
- Комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області.
Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні має 14 напрямів, у тому числі:
- придбання житла на умовах співфінансування - 13,7 млн. грн.;
- допомога на реабілітацію особам з інвалідністю внаслідок війни - 7,3 млн. грн.;
- виплати дітям загиблих учасників АТО - 6,9 млн. грн.
У Комплексній програмі соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області є 18 напрямів, у тому числі:
- виплати ветеранам УПА та реабілітованим - 25,7 млн. грн.;
- одноразові матеріальні допомоги - 21 млн. грн.;
- співпраця з громадськими організаціями - 3,2 млн. грн.;
- придбання житла для постраждалих від аварії на ЧАЕС на умовах співфінансування - 1 млн. грн.
Напрями, пов’язані з придбанням житла, передбачають співфінансування заявника та бюджету відповідної територіальної громади.
Програми та напрями використання коштів можна знайти за посиланням https://cutt.ly/HxNM6Sq
«Наголошую, що, починаючи з цього року для участі в Комплексних програмах мешканцям слід подавати документи у територіальні громади, а не до управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій», - зауважив т. в. о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк.
Ключові слова:
соціальна підтримкаНовини за темою
"Допомога ветеранам АТО у працевлаштуванні - головний акцент у нашій роботі", - Віталій Загайний
5 жовтня 2021
В області діє Комплексна програма соціальної підтримки учасників учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. На її реалізацію цьогоріч скерували більше 41 млн грн. Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах зустрічі із керівником департаменту соціального захисту населення Романом Андресом, керівником «Будинку воїна» Олегом Височанським, начальником управління соціальних гарантій Іваном Тимочком та начальником відділу Міністерства у справах ветеранів України Володимирем Шамраєм обговорили стан її реалізації та необхідність широкого інформування ветеранів АТО(ООС) про можливості програми. Також в межах зустрічі обмінялись ідеями щодо національно - патріотично виховання молоді, а також зосередили увагу на заходах, які важливо впроваджувати, щоб ветеранам АТО (ООС) допомогти у працевлаштуванні. “Для нас дуже важливо, щоб ветерани АТО після повернення з фронту могли інтегруватись до суспільних справ. Ми розуміємо, що їм необхідна допомога у цьому – медична, соціальна. Але після того, як вони проходять необхідний відновлювальний курс, у них виникає необхідність працевлаштування або покращення певних знань навичок, щоб започатковувати власну справу і зараз це є головним акцентом у нашій роботі та соціальних служб”, - наголосив Віталій Загайний. Зазначимо, із виконанням обласної програми та напрямами, які вона представляє можна ознайомитись за посиланням.
Сім’ям учасників АТО (ООС) та Революції Гідності передбачили нові соціальні гарантії з держбюджету
23 березня 2021
Кабінет Міністрів України поширив дію постанов, що регулюють надання заходів із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікування, на членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції Обʼєднаних сил) та членів сімей Героїв Небесної Сотні. Відтепер члени сімей загиблих українських захисників зможуть: отримати послуги з психологічної діагностики та консультування; пройти психологічну реабілітацію або психотерапію; скористатися послугами із санаторно-курортного лікування; відновити та вдосконалити професійні навички шляхом професійного навчання. У попередніх роках такі заходи поширювались лише на безпосередніх учасників АТО (ООС) та постраждалих учасників Революції Гідності. Для того, щоб отримати вищезазначені послуги необхідно: звернутися із відповідною заявою до районного органу соціального захисту за місцем реєстрації; подати необхідні документи; укласти тристоронній договір (із органом соціального захисту та надавачем послуг). У разі виникнення уточнюючих запитань – телефонуйте у сектор соціального захисту учасників АТО (ООС) та Революції Гідності департаменту соціального захисту населення ОДА за номером телефону: (032) 255-44-50. Також, ознайомитися з порядками надання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікування можна перейшовши за наступними посиланнями: Психологічна реабілітація Соціальна та професійна адаптація Санаторно-курортне лікування
На соціальну підтримку учасників АТО і родин Героїв Небесної Сотні передбачили більше 41 млн гривень
4 лютого 2021
Більше 41 млн грн планують закласти на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні, яку сьогодні, 4 лютого, розглянула та погодила комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. За словами т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктора Степанюка, зараз на Львівщині є близько 20 тисяч демобілізованих учасників ООС. Серед основних напрямів програми є забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС), надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги, а також психологічна підтримка учасників АТО (ООС). Серед заходів Комплексної програми також – підтримка бійців АТО з числа внутрішьо переміщених осіб. «Програма є дуже важливою, вона охоплює соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. До попереднього варіанту програми ми додали ще один захід – це інформування учасників АТО про заходи, події чи зміни в законодавстві шляхом смс-розсилки. На це передбачено фінансовий ресурс розміром 72 тис грн», - зазначив Віктор Степанюк. Окрім того, бюджетна комісія передбачила фінансовий ресурс у сумі 62 млн грн на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області. Основна увага у програмі зосереджена на соціальній підтримці осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах. Йдеться про ветеранів війни, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, малозабезпечені верстви населення, багатодітні сім’ї тощо. Програма також сприятиме розвитку ринку соціальних послуг на Львівщині, а також співпраці громадських організацій із соціальною спрямованістю. Фінансування обох програм винесуть на розгляд чергової сесії Львіської обласної ради.
Для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, організували інтеграційний вікенд
7 жовтня 2020
За підтримки департаменту соціального захисту населення ЛОДА в реколекційно-просвітницькому центрі "Еммануїл" (м. Дрогобич) було реалізовано проект «Інтеграційні вікенди для сімей в СЖО». Організатор заходу - Благодійний Фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ». 7 сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах (малозабезпечені, неповні, багатодітні сім’ї - разом 25 осіб) провели час разом у позитивній атмосфері та відновили власні ресурси, що допомогло налагодженню та зміцненню сімейних відносин між батьками та дітьми. Спільний вікенд у реколекційно-просвітницькому центрі та спеціально розроблені заняття сприяли покращенню співпраці, комунікації в сім’ях, а також формуванню життєвих навичок, які допомагають протистояти негативним соціальним впливам. Для дорослих та дітей були проведені командні ігри та естафети, спільний перегляд фільму з обговоренням, тренінг для батьків на тему ефективного спілкування, ігри для дітей по виробленню м'яких навичок, банси та творчі заняття. Соціальний працівник та психолог надали необхідне психосоціальне консультування. А кульмінацією вікенду стало виготовлення сімейного герба як символа єдності та міцності сім'ї. Проект «Інтеграційні вікенди для сімей в СЖО» від благодійного фонду «Карітас Самбірсько Дрогобицької Єпархії УГКЦ» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
В області триває реалізація Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян
16 вересня 2020
Станом на 16 вересня в рамках Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА реалізовано два мікропроєкти. Зокрема, «Спортивно-реабілітаційний вікенд для молоді з інтелектуальними та фізичними порушеннями» провели на базі відпочинкового комплексу «Шепільська». Учасниками вікенду були 17 неповносправних вихованці Центру «Дивовижні долоні», який діє при БФ «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ». Учасники мали змогу проявити свою самостійність, втілити в життя теоретичні знання, набуті під час занять з соціально-побутових навичок, відвідали СПА-центр і спортивний зал, у певній мірі відновили свій фізичний та психологічний стан. Таким чином особи з вадами розумового та опорно-рухового апарату підвищили свій соціальний та фізичний рівень життєдіяльності що дало поштовх до інтеграції в суспільство. Другий мікропроєкт – «Фізкультурно-оздоровчі вікенди для дітей із сімей у СЖО» (складних життєвих обставинах), провели у «Реколекційно-просвітницькому центрі «ЕММАНУЇЛ», що у м. Дрогобич. Проєктом охоплено 44 особи (40 дітей віком 10-12 років та 4 дорослих). В рамках проєкту відбулося 2 фізкультурно-оздоровчих вікенди, активний відпочинок на природі з метою популяризації здорового способу життя, «живого» спілкування шляхом проведення спортивних заходів для дітей (спортивних змагань, пікніків, командних ігор). Відбулося формування у дітей життєвих навичок, які допоможуть протистояти негативним соціальним впливам шляхом проведення тренінгових занять, присвячених ефективному спілкуванню з ровесниками та резистентності організму людини, яка перебуває в умовах стресу та складних життєвих обставин та профілактиці шкідливих звичок.
Для дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, організували школу «Територія щасливих»
28 жовтня 2019
З 28 жовтня до 2 листопада для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, триватиме школа «Територія щасливих». Навчання в Школі «Території щасливих» буде інтерактивним, з дітьми працюватимуть як індивідуально, так і за допомогою групових занять. Впродовж цих днів діти стануть учасниками тренінгів з особистого розвитку, національно-патріотичному виховання, для них проводитимуть майстер-класи, квести, вікторини та перегляди фільмів. Захід відбуватиметься у еко-комплексі «Царинка», що у с. Нижня Рожанка, Сколівського району, Львівської області. Загалом участь у Школі візьмуть 45 дітей, які потребують особливої соціальної уваги, Львівської області віком 10-13 років. Організатори Школи – департамент соціального захисту населення облдержадміністрації у партнерстві з благодійний фондом «Уляни Кузик».
Понад 48 млн гривень – на соціальну підтримку окремих категорій громадян
5 лютого 2019
З обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми підтримки окремих категорій громадян у 2018 році скерували понад 48 млн гривень. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк. Відтак, згідно з програмою майже 12 тисяч учасників УПА та реабілітовані отримали допомогу у загальній сумі понад 15 млн гривень. “Цього року передбачена більша сума, майже 24 млн гривень для підтримки цих осіб”, - зазначила Наталія Кузяк. Також програмою передбачена підтримка осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС. “У 2018 більше 3 млн гривень скеровано з обласного бюджету для відшкодування лікарських засобів, особам які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС”, - додала Наталія Кузяк. Зокрема засобами реабілітації забезпечили осіб з інвалідністю по зору з обласного бюджету на суму 374 тис гривень. Також за словами Наталії Кузяк, у 2018 році змінився порядок забезпечення технічними засобами реабілітації. “Люди з інвалідністю можуть самі обирати виробника, через якого вони захочуть отримати засіб реабілітації. Більше як 17 тисяч засобів реабілітації на суму майже 74 млн гривень з державного бюджету придбали торік”, - зазначила Наталія Кузяк.
Започаткувати власну справу може кожен: проект «Рука допомоги» триває
17 квітня 2018
Вивести членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом працевлаштування, залучити їх до громадських робіт або надати фінансову допомогу на поворотній основі для започаткування власної справи – така основна мета пілотного проекту «Рука допомоги», що реалізовується у Львівській, Полтавській та Харківській областях за сприяння служби зайнятості. У межах експерименту у січні-березні цього року 29 мешканців Львівської області захистили бізнес-плани, з них 12 за донорські кошти придбали обладнання та матеріали для організації підприємницької діяльності, кожен із майбутніх підприємців отримав у середньому 70 тисяч гривень. Цьогоріч внесені зміни до чинного законодавства, відповідно до яких розширений перелік учасників пілотної програми. Відтак фінансовою підтримкою, окрім членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб, можуть скористатися ще й суб’єкти господарської діяльності, котрі також підготують для розгляду на комісії бізнес-план, обумовлять у ньому витрати для поліпшення матеріально-технічної бази, створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них за скеруванням центру зайнятості осіб з числа малозабезпечених, вимушених переселенців або учасників АТО. Загалом з початку дії програми «Рука допомоги» 238 мешканців області з числа тих, на кого розрахований експеримент, забезпечені місцем праці, 47 осіб отримали право скористатися фінансовою допомогою для започаткування власної справи, з них 29 вже придбали необхідне обладнання та матеріали, ще 46 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Усі учасники пілоту мають змогу отримати у центрах зайнятості всебічну консультаційну допомогу щодо написання бізнес-планів, а також кваліфікований супровід з питань започаткування власної справи. А для охочих повернутися до трудової діяльності знайдуться на діючих підприємствах робочі місця для працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі.
«Рука допомоги»: на Львівщині активізують роботу із започаткування власної справи
30 березня 2018
29 березня під головуванням першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського відбулась координаційна нарада з працівниками центрів зайнятості населення та начальники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення щодо активізації роботи з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. У нараді також взяла участь Інна Шинкаренко – координатор з комунікативної роботи Консорціуму, керуючий партнер «Агенства стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко». Головною темою були проблемні питання, які виникають в процесі реалізації пілотного проекту «Рука допомоги». За підсумками наради дали конкретні доручення щодо активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед потенційних учасників пілотного проекту (членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та суб’єктів підприємницької діяльності). Особливу увагу звернули на залучення додаткового фінансового ресурсу через інші проекти, для тих учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу для розвитку підприємницької діяльності.
На соціальну підтримку учасників АТО – понад 260 тисяч гривень
23 березня 2018
Цими днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділено 264,6 тисяч гривень. Вказані кошти спрямовано на виплату соціальної допомоги дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні з розрахунку 2,5 тисячі гривень кожній дитині. З початку року на виплату соціальної допомоги дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні виділено 1,4 млн гривень. Загалом на реалізацію цієї обласної програми у 2018 році передбачається 27 млн гривень.