2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму
Дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року. Відзначається щорічно - 2 квітня.
Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. Це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя. Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як. Розлади аутистичного спектра починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці.
Символом цього дня є синій колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму «Autism Speaks». Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми - акція називалася «Запали синім» (Light It Up Blue).
Щороку, починаючи з 2012 року, ООН відзначає тему Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм.
Відтак, темою 2021 року ООН обрала інклюзію на робочому місці: проблеми і можливості в постпандемічному світі.
Як повідомляє, Львівський обласний центр громадського здоров'я, за статистикою 1 із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя.
Довідково:
Аутизм - це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації. Людина із аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані «острівці знання» - області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.
Ключові слова:
аутизм