У Мінекології закликають використовувати екоторбинки замість пластикових пакетів
Пакет з пакетами став звичним для багатьох українських родин. Це нібито зручно, економно та екологічно. За розміром накопиченого такий пакет іноді навіть перевищує обсяги сміття, які продукує сім’я щодня – зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Міф 1. Пакет з пакетами – це зручно. Складені у декілька разів екоторбинки, набагато компактніші. Вони легко помістяться на одній полиці у шафі, їх можна покласти у кишеню, залишити в автомобілі чи носити з собою у сумочці. Здається, ми їх більше приносимо додому, ніж повторно використовуємо.
Міф 2. Пакет з пакетами заощадить кошти. Одна багаторазова торбинка прослужить щонайменше 3-4 роки. За цей час вона замінить використання 600 пластикових пакетів.
Міф 3. Пакет з пакетами – це більш екологічно. Багато хто вважає, що збираючи та повторно використовуючи пакети, він більше дбає про довкілля. У будь-якому випадку, навіть 10 разів використаний пакет опиниться в смітнику. Далі він сотні років розкладатиметься у природі, мікропластик забруднюватиме ґрунт та воду, потраплятиме в харчовий ланцюг тварин і людини. Птахи й тварини не розрізняють який пакет вони їдять – той, що використовувався декілька разів, чи той, що принесли з магазину та одразу викинули в смітник.
У виробництві пластикових пакетів використовують свинець, барвники, хімічний клей для швів та інші шкідливі елементи.
Закликаємо мислити та діяти більш екологічно – для свого здоров’я, чистого довкілля та майбутнього без сміття.
Джерело: https://mepr.gov.ua/news/37208.html