«Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі», - Тетяна Гетьман

23 квітня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 23 квітня в рамках циклу  семінарів-тренінгів для   територіальних громад та аграріїв «Зростання  територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу», відбулась зустріч з представниками 13 територіальних громад  Львівського району та аграріями.

Директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман акцентувала  увагу  на  співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах та пріоритетних напрямках розвитку аграрного сектору.

 «Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі, адже важливим елементом дохідної частини бюджету громади є  розвиток малого підприємництва.  Основними інструментами підвищення економічної спроможності громади є залученнядодаткового земельного ресурсу в обробіток,  створення передумов для залучення проектів розвитку сільських територій та стимулювання розвитку виробників локальної»  -  зазначила Тетяна Гетьман.       

«Завдання  Львівської облдержадміністрації – стати дорадником для мешканців у створенні власної справи в аграрному секторі, допомогти скористатися програми ефективно, для представників територіальних громад – це консультації впровадження послуг з певних напрямків», - зазначила  Галина Бордун  радник голови ЛОДА  з питань розвитку ОТГ

Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко представила учасникам семінару програму фінансової підтримк аграріїв з державного та обласного бюджету на 2021 рік.

«В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету виділено 20,3 млн. грн. Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області -  гречка, жито. Велику увагу ми приділяємо розвитку органічного виробництва, кооперації та сімейним фермерським господарствам»,  - додала Людмила Гончаренко.

Заступник директора - начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми малого бізнесу на селі. Йдеться про сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські кооперативи.

«На сьогоднішній день спостерігаємо активний процес трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства. Це сприяє розв’язанню проблем зайнятості сільського населення,  зростанню його доходів, а відтак - розвитку сільських територій», - зазначила Анна Кущак.

 Ще одною перспективною формою господарювання є сільськогосподарські кооперативи, які дають можливість об`єднання дрібних виробників для формування ланцюжків доданої вартості сільгосппродукції, покращення матеріально-технічної   бази, кращих умов придбання засобів виробництва та доступу до ринків.

«Аби територіальна громада була успішною, необхідно привести свій земельний банк у порядок», - зазначила заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок. Відтак, вона рекомендувала  керівникам громад:

- працевлаштувати професійних землевпорядників.

- провести інвентаризацію земель громади та створити картографічну основу аудиту.

- створити електронний архів землевпорядної документації.

-  створити /замовити комплексний планпросторового розвитку територій громади.  Обов'язково  передбачити у ньому громадські пасовища.

- регулярно проводити НГО земель громади.

- провести зустрічі з  потенційними інвесторами.

- виставити вільні земельні ділянки на земельний аукціон.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook