Медики нагадують про необхідність планової вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб
На брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська та експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар закликали не забувати про проведення планової (рутинної) вакцинації дітей і дорослих від інфекційних хвороб.
«Хочемо звернути увагу громадськості на планову вакцинацію, яка проводиться, в першу чергу, серед дітей. Не зважаючи на пандемію коронавірусу, ми повинні дбати про своє здоров’я і залучати дітей до вакцинації. У випадку зниження рівня вакцинування населення у нас можуть виникнути спалахи вакцинокерованих інфекцій. Це загрожує тим, що зараз в момент епідемії коронавірусу, з’явиться ще більше додаткове навантаження на медичну систему», - зазначила Мар’яна Служинська.
Наталія Гончар додала, що карантинні обмеження не є протипоказом для проведення рутинної вакцинації. Вона також нагадала, що у 2018 р. був спалах захворюваності на кір, коли у Львівській області було зареєстровано понад 6 тис. випадків захворювання. Натомість у 2020 р. таких випадків було зареєстровано лише 7.
«Ми прагнемо охопити максимально доросле населення вакцинацією проти коронавірусної хвороби. Але слід не забувати що це доросле населення підлягає і вакцинації від дифтерії та правця, які проводяться кожні 10 років», - розповіла Наталія Гончар.
Пріоритетною щодо вакцинації є група дітей віком до 2-х років. Саме в цій віковій категорії проводиться найбільша кількість щеплень – від кашлюка, дифтерії, поліомієліту, правця, гепатиту В, туберкульозу. В 1 рік вакцинують від кору, паротиту і краснухи. В цей період батькам потрібно вчасно організуватися та провести вакцинацію своїх дітей, адже коли щеплення зроблено у відповідному віці – є менший ризик появи побічних реакцій вакцинування.
В свою чергу, директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис також розповів про епідситуацію щодо коронавірусу на Львівщині.
Ключові слова:
брифінг ЛОДАНовини за темою
Цього тижня очікується поступлення вакцини «Pfizer» для використання у центрах вакцинації
13 липня 2021
У всіх центрах вакцинації населення зараз використовують для щеплення вакцину «Coronavac», проте найближчим часом планують використовувати у центрах і вакцину «Pfizer». Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Цього тижня очікується поступлення на Львівщину чергової партії вакцини «Pfizer» для використання цільово саме у центрах вакцинації. Кожен центр використовуватиме лише один тип вакцини. Це потрібно для дотримання усіх вимог її зберігання. Як тільки отримаємо «Pfizer» для масової вакцинації, анонсуємо, в яких саме центрах можна отримати щеплення цією вакциною, а в яких - «Coronavac», - повідомив Орест Чемерис. «Епідситуація на Львівщині залишається стабільною, проте насторожує ріст захворюваності в деяких країнах Європи. В Іспанії та Португалії фіксують найбільше випадків інфікування новим штамом Дельта. На Львівщині таких випадків немає, проте кілька зразків тестів з підозрою на наявність цього штаму, зараз досліджують у Центрі громадського здоров’я м. Києва», - додав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА
«Сьогодні Львівщина отримає 16 080 доз вакцини «Coronavac», - Олег Когут
25 травня 2021
«Сьогодні на Львівщину прибуде 16 080 доз вакцини, які використають для вакцинації цільових груп населення. А саме - працівників санаторно-курортних закладів, прокуратури, спецзв’язку та сфери паливно-енергетичного комплексу (великі енергомережі, шахти)», - розповів на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині Олег Когут, регіональний координатор з вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині. «Друга доза вакцин зарезервована. Також очікуємо на прибуття чергової партії вакцини «Pfizer», яка буде використана для вакцинації працівників закладів освіти всіх рівнів акредитації», - додав Олег Когут. Він також розповів, що вже можна спостерігати результати пілотного проєкту вакцинації населення міста Моршин. Протягом останніх днів в Моршині не зафіксовано жодного випадку захворювання на ковід. Нагадаємо, що проєкт передбачає вакцинування 70 % населення міста, на разі щеплено 64 %. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 1049 осіб; станом на сьогодні в області провакциновано 73 927 осіб (одна доза – 69 990, дві дози – 3937); на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (110 516 осіб) та Дніпропетровської області (84 367); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 24 070, «Coronavac» - 7686, «Pfizer» - 3768 осіб. Олег Когут також зазначив, що кількість виявлених випадків захворювання на ковід на Львівщині знизилася, а кількість виписаних пацієнтів зростає. Нагадаємо, минулого тижня заступниця гендиректора Львівського обласного лабораторного центру Марія Озірковська розповіла, що за місяць на Львівщині на 82 % знизився показник захворюваності на ковід.
«Послаблення карантинних обмежень не звільняє нас від обов’язку їх дотримуватися», - Орест Чемерис
11 травня 2021
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис розповів, що епідситуація на Львівщині стабілізувалася, проте враховуючи сприятливі погодні умови, збільшення активності населення, а також святковий період, що минув, цілком можливим є погіршення епідситуації. «Так, ми фіксуємо спад захворюваності по всіх показниках. Але, попри позитивні цифри, маємо пам’ятати, що ми вже кілька разів фіксували покращення епідситуації, а заповненість ліжкової мережі раніше теж становила менше 35 %. Тому вкотре нагадуємо про необхідність дотримання обмежувальних заходів та обов’язкове використання засобів індивідуального захисту. Після послаблення карантинних обмежень ковід не зник з нашого життя», - зазначив Орест Чемерис. Очільник профільного департаменту також розповів про стан реалізації проекту вакцинації населення в Моршині - 54% населення отримали першу дозу вакцини, а найближчим часом буде ввезена друга доза. Після цього зможуть оцінити, на скільки ефективним був такий експеримент, який реалізується за ініціативи керівництва міста Моршина при підтримці Міністерства охорони здоров’я. «Маємо зрозуміти, що альтернатив вакцинації немає. Несприятливі події після вакцинації фіксуються у 0,02% вакцинованих - це підвищення температури тіла протягом двох-трьох днів та незначні висипання», - наголосив Орест Чемерис. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 592 особи; станом на сьогодні в області провакциновано 61 671 особу; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (93 096) та Дніпропетровської області (70 920); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» - 17 230, «Coronavac» - 3720, «Pfizer» - 2328 осіб.
Показники захворюваності по Covid-19 відійшли від граничної норми, але залишаються достатньо високими
27 квітня 2021
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації розповів, що по трьох основних показниках, за якими визначається зона епіднебезпеки на конкретній території, Львівщина відійшла від критичних позначок, що дозволило вийти з «червоної» зони. Зокрема, такі показники визначені постановою Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р.: коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (при граничному значенні 20% на Львівщині зараз 19%); кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення (при граничному значенні 60 на Львівщині зараз 44); завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню (при граничному значенні 65% на Львівщині зараз 58,6%). «Ми чітко прослідковуємо, що ці показники є нижчими від граничних, але вони ще знаходяться на достатньо високому рівні. Попри зниження кількості підтверджених випадків захворювання і кількості госпіталізованих, на стаціонарному лікуванні знаходиться достатньо багато пацієнтів, більше 80 % з яких потребують кисневої підтримки. І пацієнти, які зараз звертаються, у 90 % випадків є кисневозалежними. Напередодні Великодніх свят звертаюсь до кожного з нас – потрібно бути пильними, пам’ятати про те, що коронавірус від нас не відступив, і що він вражає велику кількість молодих людей, в яких не обов’язково є супутні захворювання. Оберігаючи себе, ми знижуємо ризики і не наражаємо своїх близьких на небезпеку», - сказав Орест Чемерис. Він також додав, що станом на сьогоднішній ранок у лікарнях Львівщини, які відведені під ковід, знаходиться 2475 пацієнтів (194 людини перебуває в реанімації, з них на апаратах ШВЛ – 56). Щодо вакцинації: станом на сьогодні на Львівщині провакциновано 41 423 особи; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації після міста Києва (50 897) та Дніпропетровської області (42 203); розпочато щеплення новою партією вакцини «Astra Zeneca», яка надійшла на Львівщину вчора у кількості 21 600 доз. У брифінгу також взяли участь Мар'яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я та Наталія Гончар, експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики
Львівщина може вийти з «червоної» зони при збереженні позитивної динаміки основних показників
23 квітня 2021
Сьогодні у Львівській облдержадміністрації відбувся брифінг щодо епідситуації на Львівщині, спікерами на якому були Орест Чемерис – директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, та Юрій Вендзилович - директор Львівського обласного ендокринологічного центру; експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з ендокринології. «Спостерігаємо зменшення кількості госпіталізованих: менше 60 осіб на 100 тис. населення. Але попри те, що кількість хворих об’єктивно зменшується, стан вже госпіталізованих пацієнтів залишається важким. Переважно це особи молодого віку, без супутніх патологій, усі - кисневозалежні. На даний час ліжкова мережа для хворих на ковід на Львівщині не змінилася – включає 4775 ліжок, 90% з яких забезпечені подачею кисню», - розповів Орест Чемерис. Він також зазначив, що по показниках, за якими визначається рівень епідситуації на певній території, станом на сьогодні два з трьох показників (а саме – кількість госпіталізованих протягом останніх семи днів (60%), та кількість пацієнтів на ліжках, забезпечених киснем (63,7%)), перебувають на межі норми, адже критичний показник – це 65%. Таким чином Львівщина може вийти з «червоної» зони при збереженні позитивної динаміки основних показників. «Проте всі ми бачимо високу динаміку щоденних нових випадків захворювання, тому маємо дотримуватися правил карантину, особливо в період великодніх свят. Потрібно носити маску, уникати місць масових скупчень людей і пам’ятати, що якщо ми хочемо святкувати Великдень, то повинні обмежити себе в спілкуванні, щоб не наражати і себе, і своїх близьких на небезпеку. Якщо ми хочемо бути здоровими – маємо бути відповідальними», - зазначив Орест Чемерис. Щодо вакцинації: станом на сьогодні на Львівщині провакциновано 39 979 осіб; на разі Львівщина знаходиться на другому місці по темпах вакцинації після міста Києва, де провакциновано 48 227 осіб; по Львівській області вакциною «Astra Zeneca» провакциновано – 38 043 осіб, «Coronavac» - 1300, «Pfizer» - 636 На Львівщині діє 163 пункти щеплень. Більше ніж 100 пунктів щеплення вже пройшли навчання і готові проводити вакцинацію. По кількості мобільних бригад – 9 («Astra Zeneca»), 3 – («Coronavac»), 2 – («Pfizer»). З нової партії вакцини «Astra Zeneca», що прибула в Україну, Львівщина отримає 21 600 доз.
Більшість госпіталізованих з коронавірусом - люди молодого віку, з важкими формами пневмонії
20 квітня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбувся брифінг щодо епідситуації на Львівщині, спікерами на якому були директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис та директор Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда. Як повідомив Орест Чемерис, якщо проаналізувати тенденції по кількості звернень в стаціонари протягом останнього тижня, то є деякі позитивні зрушення - кількість госпіталізованих на 100 тис. населення протягом останніх семи днів зменшується. Проте говорити про покращення епідситуації на разі не доводиться. «Вчорашня статистика, близько 240 госпіталізованих пацієнтів, - це, в основному, люди молодого віку, з важкими формами пневмонії, кисневозалежні і які потребують інтенсивного лікування з моменту поступлення у стаціонар», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Щодо вакцинації, то станом на сьогодні 36 752 особи на Львівщині провакцинувалися. У розрізі областей Львівщина посідає друге місце по темпах вакцинації населення після міста Києва. Найбільшу кількість людей щеплено вакциною «Covieshield» – це 36 283 особи, вакциною «Coronavac» – 343 особи, і вакциною «Pfizer», якою почали вакцинувати вчора, - 126 осіб. Загалом на Львівщині працює 9 мобільних бригад, які роблять щеплення вакциною «Covieshield», 3 – «Coronavac», 2 – «Pfizer». На разі навчання додаткових бригад тривають і їх кількість буде збільшуватися. Також триває реалізація пілотного проекту вакцинації населення в Моршині. Станом на вчора, 19 квітня, там працювали два тимчасових стаціонарних пункти щеплення, де провакцинували 122 особи, та Стрийська мобільна бригада, яка вчора провакцинувала 168 осіб. Сьогодні вакцинація у Моршині продовжується.
Навантаження на медиків зросло в кілька разів у порівнянні з початком року
9 квітня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА провели брифінг щодо епідситуації в області, в якому взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис та генеральний директор КНП ЛОР "Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи" Максим Прикупенко. Зокрема, Орест Чемерис повідомив, що за останню добу на Львівщині зафіксовано 1639 нових випадків захворювання на коронавірус. Однією з причин зростання кількості виявлених хворих протягом останніх днів очільник департаменту охорони здоров’я ОДА назвав нарощення темпів тестування у Львівській області. Саме за останню добу проведено 2984 дослідження. «Показник хворих є достатньо високим, але ми повинні багато тестувати, максимально виявляти тих людей, які є безсимптомними, носіями або з легкою формою коронавірусу, адже це ті особи, які першочергово повинні іти на самоізоляцію для того, щоби запобігти поширенню інфекції», - зазначив Орест Чемерис. Водночас, він додав, що запровадження локдауну є ефективним, оскільки ще тиждень тому щоденний ріст кількості госпіталізованих з коронавірусом становив 4-5%, а цього тижня він коливається від 71% до 72%. Ситуацію в області у департаменті охорони здоров’я називають контрольованою, проте зазначають, що навантаження на медиків значно зросло у кілька разів у порівнянні з початком року. Щодо темпів вакцинації на Львівщині, то станом на сьогодні провакциновано 20 323 особи. За цим показником Львівська область перебуває на третьому місці після м. Києва та Дніпропетровської області по темпах вакцинації населення.
«За вчорашню добу на Львівщині проведено максимальну кількість досліджень ПЛР», - Наталія Іванченко.
2 квітня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбувся брифінг щодо епідситуації на Львівщині, спікером на якому була в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Наталія Іванченко повідомила, що за вчорашню добу на Львівщині проведено максимальну кількість досліджень ПЛР – 4384, з них позитивними виявилися – 1668. «Згідно критеріїв, які визначають зону епідемічної небезпеки, по трьох показниках Львівщина перевищує встановлені нормативні показники, тому ми стійко залишаємось в червоній зоні епіднебезпеки. Звичайна маска, соціальна дистанція, гігієна рук – це ті елементарні речі, які на сьогоднішній день комусь можуть врятувати життя», - зазначила в.о. гендиректора Львівського ОЛЦ. Окрім того, збільшується частка людей серед хворих, які потребують госпіталізації. На стаціонарному лікуванні зараз перебуває 3252 людини (це 71,47% завантаженості лікарень). Наталія Іваненко зазначила, що на разі немає місць в Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні, але місця є у Львівській лікарні швидкої допомоги та у Львівському військовому госпіталі. Вона також додала, що сімейний лікар повинен мати координати, зокрема, екстреної медичної допомоги, яка скоординує, куди саме госпіталізувати пацієнта. На жаль, не завжди вдається госпіталізувати пацієнта саме в той заклад, в якому він би хотів перебувати. Також керівниця лабораторного центру наголосила на тому, що потірбно пам’ятати про профілактику неіфекційних захворювань: «Окрім коронавірусу, ще є неінфекційні хвороби, які теж розповсюджуються серед населення. Зокрема, Львівщина належить до регіонів, з малим вмістом йоду у питній воді. Коли людина тривалий час недоотримує йод, це може призводити до порушення роботи щидовидної залози, до порушення інтелектуальних та розумових здібностей, до відчуття постійної загальної втоми, до порушення перебігу вагітності, загалом до порушення обміну речовин. Щоб не допустити загострення йододефіциту, всім людям рекомендовано вживати саме йодовану сіль. Така масова профілактика може захистити людей від виникнення йододефіциту».