До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника презентували мистецький проєкт
Cьогодні у Гарнізонному Храмі Петра і Павла презентували мистецький проєкт «Стефаник_150».
Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
"Теми, про які писав Стефаник, актуальні і досі. Я впевнений, що кожен із нас хоча б раз переживав особливі емоції й хвилювання, коли читав Стефаникові новели. Закликаю й сьогодні увечері дістати зі своєї домашньої бібліотеки книжку, на палітурці якої написано "Василь Стефаник"... Ми маємо, ким пишатися. А ще маємо над чим працювати, щоб популяризувати наших геніїв слова як в Україні, так і в світі. Дякую усім організаторам та учасникам цього проєкту. Вірю, що творча команда професіоналів й надалі вражатиме нестандартними, високомистецькими та пізнавальними роботами", - зазначив Максим Козицький.
Ідея події – показати українського письменника Василя Стефаника по-новому, підкресливши багатогранність його особистості, першість в модерністиці та перипетії життєвого шляху.
Під час заходу висвітлили п’ять основних періодів життя письменника: Карпатський (Русово), Дрогобицький, Краківський, Львівський, Віденський.
Глядачі "познайомились" зі Стефаником як селянською дитиною, прогресивним гімназистом, студентом-медиком Ягеллонського університету, львівським денді, Послом до Австрійського сейму.
Атмосферу кожного середовища відтворили завдяки відеосюжету старих світлин і відеострічок, підсилених живими театральними етюдами, які емоційно передадуть настрій та основний змістовий посил Стефаникових новел. Через обрані твори ми піднімемо найбільш хвилюючі для письменника теми: еміграції, материнства, кохання, патріотичної вірності. Емоційне сприйняття дійства підсилили вокальні та симфонічні композиції.
Цей неординарний мистецький захід організували:
- громадська організація «Український Культурний Простір»,
- департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації;
- видання «Boom plus TV».
Дієвці постановки проекту:
- Христина Береговська і Емілія Худа – кураторки проекту;
- Лілія Тимошенко – відеоконтент,
- Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика на чолі з Володимиром Сивохіпом,
- етногурт «Курбаси»,
- учасниця телепроєкту «Голос країни», співачка Уляна Горбачевська,
- Львівський муніципальний чоловічий хор «Гомін» на чолі з Русланом Ляшенком;
- актори Першого театру та режисер Ігор Задніпрянський;
- актриса Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта.
Захід відбувся за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.