Садівники Львівщини отримають державну підтримку по садівництву за витрати у 2019-2020 роках

18 травня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Вчора, 17 травня, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного відбулося засідання обласної комісії з прийняття рішень щодо компенсації витрат суб’єктам господарювання у галузі виноградарства, садівництва і хмелярства.

Участь у засіданні комісії прийняли 11 членів комісії, серед яких представники департаменту агропромислового розвитку, податкової та аудиторської служб, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, наукових та громадських організацій. 

На засіданні комісії розглянуто документи від 7 суб’єктів господарювання та визначено попередні обсяги компенсації за напрямами придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, а також проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення.

Визначення попередніх обсягів компенсації проводилось згідно фактичних витрат, понесених суб’єктами господарювання у 2019-2020 роках у відповідності до затверджених Постановою розмірів.

«На Львівщині галузь садівництва характеризується великою кількістю малих та середніх виробників, які потребують немалих капіталовкладень у розвиток виробництва, а фази вступу садів у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат суб’єктам господарювання за 2019-2020 роки, яка передбачена Програмою підтримки виноградарства, садівництва і хмелярства у 2021 році, вперше сприятиме збільшенню обсягів виробництва плодово-ягідної продукції та буде вагомою підмогою для аграріїв у фінансуванні будівництва нових об’єктів для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції і ведення прибуткового бізнесу», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Як проінформувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман, садівництвом на Львівщині займаються 182 суб’єкти господарювання. Протягом трьох останніх років сільгосппідприємствами області закладено більше 600 га нових насаджень плодово-ягідних культур. За результатами засідання комісії право на фінансову підтримку за вищезазначеними напрямами отримали 7 суб’єктів господарювання, а сума попереднього обсягу компенсації складає 3,0 млн грн. Підтримка з боку держави є дуже доречною та сприятиме подальшому розвитку галузі, стимулюватиме наших садівників до закладання нових площ  багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook