В області стартував пілотний проект «Територія безпеки»
В межах реалізації проекту із облаштування точок безпеки для дітей обрали Жовкву, на території якої поступово розгортатимуть проект. Відповідний меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту підписали сьогодні у департаменті освіти та науки Львівської ОДА.
Проект покликаний створити пункти допомоги з логотипом «Територія безпеки» для дітей та підлітків, якщо вони загубилися на вулиці, не можуть додзвонитися батькам, їх переслідують незнайомі люди, їх застали несприятливі погодні умови, вони зіткнулися з булінгом чи просто розгубилися.
«Ми взялись за втілення дуже важливого соціального проекту, адже наші діти можуть опинитись складних ситуаціях щодня. У нетипових обставинах їм може допомогти лише громада, тобто люди яким небайдужа доля дітей. Наше завдання згуртувати приватних підприємців та всіх, хто хоче взяти участь у проекті, і допомогти дітям у складних ситуаціях», - наголосив керівник проекту «Територія безпеки» Дмитро Дубін.
Ініціатори проекту очікують, що його реалізація забезпечить збільшення рівня безпеки та уваги в області до дітей.
«Сподіваємось на співпрацю усіх сторін. Проект є волонтерським, тому залучає людей на добровільних засадах. Наше спільне завдання як цивілізованого суспільства потурбуватись про наших дітей, аби вони жили у безпечних умовах і завжди могли за необхідності знайти захист та підтримку. Громада має бути зацікавленою у побідних проектах, адже у кожного є діти, внуки, похресники чи племінники, тож ми всі маємо створювати безпечні умови для молодого покоління. Вірю, що цей проект буде успішним», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Після впровадження проекту на одній території, її позитиви та недоліки проаналізують, аби удосконалити механізм впровадження в інших районах.
«Проект надзвичайно цікавий, а головне потрібний. Ми сподіваємось на ефективну його реалізацію. Гадаю, з часом його можна масштабувати на територію всієї області», - переконаний заступник керівника Національної поліції Львівщини Дмитро Міхалець.
Механізми впровадження ідеї також покликані посприяти у роботі із дітьми відповідним службам.
«Проект суттєво покращить питання розшуку дітей. Це також дасть можливість дорослим, бачачи дитину без догляду чи розгублену, звернутись у таку точку безпеки. Це полегшить знаходження дітей. Кількасот дітей щороку на Львівщині покидають домівки і ми їх розшукуємо. Це полегшить роботу для усіх служб», - резюмував під час підписання меморандуму керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
У планах ініціаторів проекту створити мобільний додаток, де буде інформація про такі точки безпеки. Маючи такий додаток на телефоні, дитина зможе подивись, де є такі пункти безпеки і дійти туди. Там будуть також короткі інструкції та кнопка виклику екстрених служб.
Ключові слова:
територія безпеки