Стартував прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
Державний комітет телебачення та радіомовлення України розпочинає прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.
Премія у розмірі 20 тис грн присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їх висунення на здобуття Премії.
На здобуття Премії до 10 серпня 2021 року подаються:
- клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;
- примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD);
- копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу - копії паспортів кожного члена колективу).
Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України (з поміткою «на здобуття Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики»).
Клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора (у форматі word), а також електронну версію твору прохання надсилати Держкомтелерадіо на електронну адресу iv@comin.gov.ua
З положенням про премію можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо за посиланням.
Новини за темою
Журналістів запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі робіт про децентралізацію
28 липня 2021
Триває прийом матеріалів на щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», який проводиться Мінрегіоном за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», ГО «Інтерньюз-Україна» та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. «Децентралізацію визнають як успішну реформу як громадяни, так і наші європейські партнери. Це зміни, які на конкретних прикладах втілилися буквально у кожній українській громаді. А отже, журналістам є що розповісти про її здобутки, перспективи та виклики», – Сергій Шаршов, зазначив Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону. До участі у конкурсі приймають матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття у друкованому ЗМІ, радіоматеріал та відеоматеріал. Заявки можна подати до 30 вересня 2021 року включно. Тематичні пріоритети конкурсних робіт: - Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування. - Успіхи громад, які були досягнуті завдяки реалізації норм законодавства щодо добровільного об’єднання. - Співробітництво територіальних громад, агломераційні процеси. - Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку. - Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад. - Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їхня відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям. У кожній із чотирьох номінацій передбачені три премії: І премія – 20 000 грн, ІІ премія – 15 000 грн, ІІІ премія – 10 000 грн. Детальніше про конкурс — за посиланням.
На Львівщині провели навчання у сфері журналістики для громадськості
5 жовтня 2020
2 жовтня відбувся тренінг «Медіа реВІЗІЯ», який провели для представників громадських організацій з метою можливості розвитку в медіасфері, формування реального уявлення про роботу редакторів та журналістів, знайомство із практикуючими експертами. Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Спікери поділилися своїм досвідом журналістської роботи, розказали про аспекти роботи в YouTube, на радіо та телебаченні, а також розповіли учасникам, як створити власний онлайн-журнал. Під час тренінгу відбулася презентація 10-го ювілейного випуску першого львівського молодіжного журналу «JournTeam», якому виповнився рік від дня заснування. Участь у презентації журналу взяли представники Львівської ОДА, Львівського обласного молодіжного центру, західно-української бізнес школи WUBS. Учасники та гості мали можливість першими ознайомитися з жовтневим випуском журналу у друкованому вигляді. Він присвячений актуальній темі для усіх випускників шкіл - вибору професії. У номері можна прочитати про найпоширеніші професії, інтерв’ю з digital-спеціалістами, а також про ті професії, що набувають популярності. Жовтневий випуск молодіжного журналу «JournTeam» доступний за посиланням. Тренінг провели громадська організація «Львівський молодіжний клуб» та представники навчальної програми «Стань журналістом» за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації в межах реалізації проєктів, які стали переможцями конкурсу для інститутів громадянського суспільства.
На Львівщині завершилась програма «Стань журналістом у молодіжному просторі 4.0»
4 грудня 2019
З 2017 року у Львівському обласному молодіжному центрі діє навчальна програма для молодих журналістів. За цей час відбулося 4 таких програми, а випускники школи вже працюють у медіасфері та журналістиці. "Стань журналістом у молодіжному просторі"- це двомісячна програма для студентів різних спеціальностей без вікових обмежень. Мета проєкту - сформувати справжнє реальне уявлення студентів про роботу журналіста; познайомитись із практикуючими спікерами; та здобути журналістські навички за допомогою практичних занять. Студенти курсу вже засвоїли знання щодо репортажних зйомок, діяльності журналістів-розслідувачів та прес-служб, роботи спортивних журналістів та написання новин. Кожне заняття розкриває учнів як справжніх професіоналів своєї справи, які вміють виокремлювати головне, розглядати ситуацію під будь-яким кутом та бути справжніми представниками народу. А найголовніше - за допомогою практичного домашнього завдання одразу спробувати власні сили на практиці. “Це така школа, де учні не отримують базову освіту чи спеціалізовані знання з журналістики. А це те місце, де їм покажуть різні теми медіа, і вже на практиці вони зрозуміють, що подобається, і в якому напрямку рухатись. А далі основне - самоосвіта і практика. Так от саме тут вони мають ту маленьку практичну частинку, яку сміливо додати до свого резюме”, - зазначила Вероніка Кашинська, засновниця програми. По закінченню, випускники курсу отримали сертифікати про завершення навчання та реалізовують себе у теле- та радіожурналістиці і, звісно, друкованих виданнях. Зазначимо, що для учасників Львівської області передбачено також онлайн медіа марафон, який відбудеться на початку лютого. А також набір на 5-у школу розпочнеться вже з березня 2020 року. Контактна особа - Вероніка Кашинська, тел.: 0970414426.
З нагоди професійного свята відзначили журналістів Львівщини
6 Червня 2019
Сьогодні, 6 червня, у Львівському палаці мистецтв відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня журналіста. Привітав працівників медіа-сфери перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Хочу подякувати вам за вашу єдність, адже коли були загрози, ви були не лише тими, хто звертали увагу, що є загроза нашій свідомості, самоідентичності чи державності, ви були голосом і рупором. Професія журналіста – це професія воїна, ви є воїнами інформаційних збройних сил України. Сьогодні ми знову маємо зміни, виклики. І сьогодні у вас теж є дуже важлива місія. Ви також влада, яку не призначають і яку не обирають, ви свій вибір зробили свідомо, і давайте будувати нашу країну разом, розбудовувати її, і якщо є загрози потрібно про це говорити вголос. Адже словом можна врятувати і можна вбити, можна повести за собою і відкинути. Дякую вам за ваш вибір», - зазначив Ростислав Замлинський. Також, за високий професіоналізм, вагомі творчі здобутки, з нагоди професійного свята та 60-річчя Національної спілки журналістів України, Ростислав Замлинський вручив почесні грамоти спеціальному кореспонденту Міністерства оборони України, учаснику бойових дій ООС на сході України Тарасу Греню, секретарю Дрогобицької міської первинної організації Національної спілки журналістів України Степану Якиму, головному редактору редакції Самбірського радіомовлення «Поступ» Оксані Коваль, директору Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді Олегу Климовичу. Зазначимо, що День журналіста — щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні. Свято встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів. За дату святкування визначено 6 червня — день прийняття 6 червня 1992 року Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.
«Четверта влада»: в області оголосили конкурс журналістики для редакцій друкованих ЗМІ
15 березня 2019
Департамент внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки оголошує обласний конкурс журналістики для редакцій друкованих ЗМІ «Четверта влада». Конкурс має на меті популяризацію та розвиток регіональної преси, розвиток громадянського та інформаційного суспільства, підтримки свободи слова, створення сприятливих та змагальних умов для покращення розвитку газет, надання додаткового фінансового стимулу для покращення роботи редакцій, створення змагальності та конкурентних умов для поліпшення якісного контенту місцевих друкованих засобів масової інформації, поліграфічного та дизайнерського оформлення видань. Переможцям конкурсу надається дотація з обласного бюджету. Початком конкурсу вважається 15 березня 2019 року. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення конкурсу. До участі в Конкурсі допускаються редакції районних та міських друкованих засобів масової інформації Львівської області Конкурс проводиться за такими категоріями: найкраща місцева газета; найбільш резонансний соціально важливий цикл публікацій; найкращий цикл журналістських розслідувань; найкращий цикл публікацій, що показує приклади успішної роботи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; найкращий цикл публікацій з історико-патріотичної тематики. На Конкурс можуть бути подані роботи, опубліковані в місцевих засобах масової інформації Львівської області за попередні 6 місяців з дати оголошення Конкурсу. У поданні зазначається, на яку категорію подається редакція-номінант. До подання обов’язково додаються екземпляри робіт, які братимуть участь у Конкурсі. Кожна робота подається окремо. Друковані роботи подаються оригіналом видання або завіреною копією матеріалу з обов’язковим зазначенням на них дати опублікування. На кожну роботу, подану на Конкурс, оформляється окрема заявка. До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області та які не отримують фінансування /співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів. Для участі у конкурсі заявники подають документи за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися за номером: 261 -27-75.
“Інформація – найголовніша зброя для протидії гібридній агресії”, - Євген Магда
10 жовтня 2018
Сьогодні, 10 жовтня, відбувся тренінг для представників ЗМІ на тему: «Підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційній агресії Росії». Серед спікерів – доцент, кандидат політичних наук, експерт з гібридних загроз Євген Магда, керівник ГО “Професійна спілка “Медіа-профспілка Львівщини” Лариса Біньо, керівник ГО “Західний інформаційний фронт” Юрій Кміть. Присутніх привітала начальник відділу комунікацій з громадськістю Львівської ОДА Христина Швец. “Львівська ОДА проводить конкурси для громадських організацій і одним із переможців стала ГО Професійна спілка “Медіа-профспілка Львівщини”. Важливо організовувати сьогодні заходи для підвищення медіаграмотності для представників ЗМІ. Сподіваємось, цей тренінг принесе нові знання і буде цікавим”,– зазначила Христина Швец. Під час тренінгу експерт з гібридних загроз Євген Магда зосередив увагу присутніх на способах протидії гібридній агресії, а також окреслив напрями гібридного тиску Росії. “Україна має чи не найбільший досвід протидії гібридній агресії. Інформація є найголовнішою зброєю. З фейками можна боротись збільшенням грамотності населення”, – зазначив Євген Магда. Організатори тренінгу - громадська організація «Професійна спілка «Медіа-профспілка Львівщини» та громадська організація «Західний інформаційний фронт» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Нагадуємо, що проект «Підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційній агресії Росії» є переможцем конкурсу для громадських організацій у межах виконання Регіональної програми розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2018-2020 роки у Львівській області.
Олег Синютка привітав журналістів Львівщини з професійним святом
6 Червня 2018
Сьогодні, 6 червня, відбулись урочистості з нагоди Дня журналіста. Привітав журналістів з професійним святом очільник Львівщини Олег Синютка. «Те, що тут зібрались професіонали, це найважливіше. Нехай у житті складається так, щоб ви йшли на роботу з гордістю, а з роботи з радістю. Від вас сьогодні залежить надзвичайно багато. Тому хочеться побажати насамперед сили, наснаги і розуміння, щоб ви творили об’єктивно, не зважаючи на труднощі з якими доводиться стикатись у житті», - зазначив Олег Синютка у вітальному слові. Відтак за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста найкращих фахівців відзначили почесними грамотами.
Держкомтелерадіо оголошує конкурс на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола
1 Червня 2018
Держкомтелерадіо оголошує про прийом з 1 червня творів на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики, який триватиме до 10 серпня. Премію присуджують щорічно до дня народження видатного громадського та політичного діяча В’ячеслава Чорновола у сумі 20 тис. гривень. На здобуття Премії приймають нові оригінальні публіцистичні твори у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії. За рішенням Комітету книги до розгляду не приймають. Можуть бути висунуті роботи окремих осіб і творчих колективів у складі не більше 5 осіб. На розгляд Комітету подають: – клопотання про присудження Премії з короткою [характеристикою публікації (твору) та його автора (авторів); – примірник публікації (твору) на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD): назва ЗМІ, номер, дата виходу у світ із зазначенням району, міста, області тощо; – копія паспорта, у разі висунення на здобуття Премії колективу – копії паспортів кожного члена колективу. Адреса: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, тел./факс (044) 279-51-56. З Положенням про премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо в рубриці «Виставки, конкурси, премії, фестивалі. Календар знаменних дат», розділ «Премії».