Для представників ОТГ провели навчальний семінар щодо реалізації програм підтримки сільського господарства
Понад 85 представників територіальних громад долучились до ZOOM семінару з питань реалізації обласної та державних програм підтримки агропромислового комплексу Львівщини, який організував департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.
З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор департаменту АПР Тетяна Гетьман.
«З метою більш широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку сільського господарства, ми постійно ініціюємо зустрічі з аграріями і просимо тереторіальні громади бути активними та приєднуватись до розвитку агропромислового комплексу Львівщини», - наголосила вона.
Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко розповіла про інструменти підтримки аграріїв з державного та обласного бюджету.
«В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників. Сільськогосподарські кооперативи, ягідники, сімейні фермерські господарства та інші суб’єкти господарювання мають змогу отримати додатковий фінансовий ресурс», - додала Людмила Гончаренко.
А також у межах семінару обговорили питання щодо місця реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарних паспортів, зокрема процедури обстеження пасіки при оформленні паспорта на пасіку нового зразка та механізм участі у державній програмі підтримки пасічників.
Для отримання довідкової інформації щодо програм підтримки аграріїв, звертайтесь за телефонами: 032-255-50-62: 032-255-50-70.
Новини за темою
На Львівщині профінансували перші заявки по Комплексній програмі підтримки та розвитку аграрного бізнесу
10 травня 2022
Департамент агропромислового розвитку здійснив перший транш фінансової підтримки аграріям в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області в сумі 468,4 тис. грн. П’ятьом суб’єктам підприємництва відшкодували вартість сплачених ними, протягом січня-березня 2022 року, відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу в сумі 168,4 тис. грн. А також для забезпечення посівної надали пільгові кредити на зворотній основі 2 суб’єктам підприємництва в сумі 300 тисяч. «Аграрії області працюють сьогодні в умовах дефіциту базових ресурсів для проведення посівної та обмеженого доступу до фінансування. Наш обов’язок підтримати наших сільгоспвиробників фінансово. Для цього ми максимально спростили умови участі в програмі і збільшили бюджет майже на 30% у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час» – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. Нагадуємо, що цьогоріч на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету виділено понад 22 млн грн. Кошти спрямовуються на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації % за кредитами та % (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів) у розмірі до 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову, але не більше 125 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-70, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Аграрії Львівщини упродовж останнього тижня залучили понад 200 млн гривень кредитів
6 травня 2022
Станом на 5 травня, в межах програми «Доступні кредити 5–7–9%» аграрії Львівщини залучили кредитів на суму 1 млрд 84 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80%, тобто кредитних гарантій, які надає держава. На проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на пів року. Сплата за відсотками відсутня, потрібно тільки забезпечити для застави 20 % від суми кредиту, а решту суми гарантує держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за кредитними коштами. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. Але ключова умова – підпадати під визначення с/г товаровиробника. За інформацією Мінагрополітики України банками уже видано сільськогосподарським товаровиробникам 13 млрд 431 млн грн за програмою портфельних гарантій 80%. Граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році, з урахуванням вільних лімітів 2021 року, становить 26 млрд 953 млн грн. З умовами отримання агрокредитів від державних банків ви зможете ознайомитися за посиланнями: «ПриватБанк»: https://cutt.ly/QGhlDKI; «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl; «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6; «Укрексімбанк» https://cutt.ly/hGhxjd2.
Аграрії Золочівщини планують збільшити посівні площі на 11%
4 травня 2022
Під час війни сільгоспвиробники Золочівського району планують збільшити посівні площі на 11%. З 76,5 тис га у 2021 році до 84,9 тис га цьогоріч. Виконанню поставлених завдань сприяє допомога зарубіжних партнерів, німецької компанії «Bayer AG» та інших, які безкоштовно надали посівний матеріал – насіння пшениці, кукурудзи, сої, соняшника та суміші трав. Понад 30 суб’єктів господарювання аграрного сектору району уже скористались цією гуманітарною програмою. Окрім проведення підживлення на площах озимих культур, активно триває весняна посівна кампанія. Станом на початок травня поточного року аграрії району посіяли ярих культур на площі 13,8 тис га, з них ранніх зернових культур 2,2 тис га (83,2 % до прогнозу). Розпочали посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 3,8 тис га (22,4 % до прогнозу), цукрових буряків – 3,1 тис га (86,9% до прогнозу), соняшника – 2,4 тис га (20,7% до прогнозу), сої – 1,2 тис га (4,9 % до прогнозу).
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
Мінкульт організовує семінар щодо онлайн-продажів виробів народних художніх промислів
25 квітня 2022
27 квітня 2022 року відбудеться вебінар «Розширюємо горизонти» для майстрів народних художніх промислів і крафту. Його мета — розказати майстрам про можливості організації продажів виробів на міжнародних платформах, як-то Amazon, Etsy, Shopify. Вебінар організувала Рада з розвитку креативної економіки при КМУ, ДУ "Офіс з розвитку підприємництва та експорту" у співпраці з Маркетинг Інститут (Естонія), за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Серед тем онлайн-семінару: як розширити географію продажів за межі України, як почати експорт на міжнародних майданчиках, які онлайн-платформи найбільше пасують до продажу виробів, як розширити фінансові можливості у сфері народних художніх промислів і крафту. Заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк зазначає: «Сміливе протистояння України російським загарбникам спричинило попит на все українське за кордоном. Навіть ще до півника васильківської майоліки з Бородянки крафтові вироби користувалися шаленим попитом, зараз — і поготів. Тому ми хочемо допомогти нашим майстрам вийти на нові ринки. На засіданні робочої групи з народних художніх промислів Ради з розвитку креативної економіки почули запит від майстрів організувати тренінг. Їх цікавить, як зареєструвати свій кабінет на маркетплейсах, як продавати вироби, як організувати логістику. У такий спосіб майстри сподіваються підтримати економіку та розповісти світові більше про Україну. Вже є багато реєстрацій на вебінар, маємо намір проводити такі заходи й надалі». Заплановано, що у тренінгу візьмуть участь понад 50 незалежних майстрів, власників художніх студій та лідерів осередків, рукодільників. Запрошуємо ознайомитись з деталями та зареєструватись до участі у вебінарі за посиланням: https://preview.mailerlite.io/preview/10871/emails/52091004780545090
Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва
16 квітня 2022
Спільно з сільгоспвиробниками Львівщини відбувся онлайн-семінар щодо поточної ситуації у виробництві овочів в межах області. Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились представники РВА, територіальних громад, а також експерти - дорадники, науковці, представники банківських установ. «Умови воєнного часу вимагають від аграріїв чіткого виконання дій, зокрема вчасно провести польові посівні роботи, задіяти всі можливі додаткові площі сільськогосподарських угідь для посіву і наростити обсяги валового виробництва. Органи місцевого самоврядування мають сприяти аграріям у забезпеченні посівним матеріалом, добривами і матеріальними ресурсами», - звернувся до аграріїв і голів громад Віталій Загайний. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, за вимогами часу вирощування сільськогосподарських культур можна умовно поділити на два етапи: в звичайних умовах, і в умовах воєнного стану. «За останні 4 роки Львівщина наростила вирощування овочевих культур майже вдвічі. В області вирощується близько 9% овочів від загального виробництва по Україні. Через ситуацію в областях, де ведуться бойові дії, цьогоріч основне виробництво припадає на Західні області України, в тому числі і Львівської. На полях області вже тривають весняно-польові роботи, зокрема посів ярих культур, в тому числі овочевих. Тому основним завданням аграріїв сьогодні - задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь і наростити обсяги валового виробництва», - зазначила Тетяна Гетьман. Своєю чергою, експерти-дорадники, науковці, представники фінансових структур пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань технології вирощуванні продукції овочівництва, пропозиції у переорієнтації та розширенні ринків збуту в умовах воєнного стану, доступу до кредитних ресурсів. Як повідомила Тетяна Гетьман, Львівщина - єдина серед областей затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників у умовах воєнного часу, на яку з обласного бюджету виділили 22,2 млн грн. Фінансова підтримка для аграріїв передбачена у чотирьох напрямках. Детальніше про програму читайте тут. Разом з цим, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік. А за умови відкриття державних електронних реєстрів - проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.
Правда замість фейків: запрошуємо долучитися до онлайн-семінарів з історії українського державотворення
16 квітня 2022
Освітян, старшокласників та усіх, хто цікавиться історією України запрошують взяти участь в циклі онлайн-семінарів «Історія українського державотворення: правда замість фейків». Семінари мають на меті допомогти дорослим і учням-старшокласникам сформувати для себе сучасне бачення історії України, отримати відповіді на дражливі питання. Організовують цикл занять департамент освіти і науки Львівської ОВА спільно з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка. «В умовах війни з РФ, у ході якої ворогом активно використовується неправдива інформація історичного змісту, доля України, як і доля кожного з нас, значною мірою залежить від нашої історичної пам’яті та нашої здатності виявляти і аргументовано спростовувати ворожі фейки», - зазначили в департаменті. Перше заняття відбудеться у четвер, 21 квітня. Загалом заплановано 9 семінарів. Тривалість – до 1 год включно з можливістю спілкування з лекторами, а це провідні історики України, професори і доценти ЛНУ. Розклад онлайн-занять: 21.04 «Рускій мір»: ідеологія та практика насильства Лектор: Доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Тамара Полещук. 26.04 Києво-Руська держава: міфи та історична реальність Лектор: Завідувачка кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Ольга Щодра. 28.04 Союз Війська Запорозького з Московією середини XVII ст.: очікування і результати Лектор: Професор кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, д-р історич. наук Андрій Заяць. 03.05 Як народжувалася нація (українське національне відродження ХІХ – початку ХХ ст.) Лектор: Доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Алла Середяк. 05.05 Українська державність 1917–1918 рр.: уроки для сьогодення Лектор: Завідувач кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, д-р історич. наук Віктор Голубко. 10.05 Чому комуністичний режим приховував правду про Голодомор українців 1932–1933 рр.? Доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Андрій Козицький. 12.05 За що і проти кого боролась Українська Повстанська Армія? Доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Іван Федик. 17.05 Опір комуністичному режиму в повоєнній Україні або хто розхитав радянську імперію Лектор: Доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Алла Середяк. 19.05 За крок до свободи: український національно-визвольний рух у 1985–1991 рр. Лектор: Доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Ігор Підкова. Для участі реєструйтесь за покликанням: https://bit.ly/3jHuPsH
Весняний день рік годує: як аграрії Львівщини проводять польові роботи
14 квітня 2022
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Станом на 14 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 70,5 тис. га. «Одна з особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі й аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур, так і більш пізніх, враховуючи стан ґрунту та умови конкретного поля», - зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Разом з тим, ранніх зернових культур посіяли на площі 39,2 тис. га (79,1 % до прогнозу). Розпочали посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків 5,5 тис. га (40,6 % до прогнозу), соняшника 1,8 тис. га (6,1 % до прогнозу). Вже посадили картоплі на площі 5,3 тис. га (5,5 % до прогнозу). Овочевих культур посіяно на площі 2,9 тис. га (6,8 % до прогнозу). Нагадаємо, що напередодні Франція передала аграріям Львівщини близько 100 тонн гуманітарного вантажу з насіннєвою картоплею. Детальніше читайте за посиланням.
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Аграріям відкриють безкоштовний доступ до супутникового моніторингу полів
28 березня 2022
Міністерство аграрної політики та продовольства України з компанією EOS Data Analytics (EOSDA) на період посівної кампанії можуть надати всім фермерам безкоштовний доступ для моніторингу полів до супутникової онлайн-платформи точного землеробства – EOS Crop Monitoring. Кожному аграрію буде надано безкоштовний доступ до повного функціонала платформи на площу до 2000 га на період до 31 травня 2022 року. «Якщо потрібно на більше гектарів для моніторингу, будь ласка, вкажіть це у формі, і ми обробимо ваш запит окремо» - зазначають фахівці компанії EOSDA. Департамент агропромислового розвитку ЛОВА запрошує аграріїв з посівною площею до 2 тис. га, які для себе вважають корисними супутникові дані для організації проведення польових робіт: - зареєструватись на платформі - https://crop-monitoring.eos.com/ - заповнити форму за посиланням - https://cutt.ly/bDdcAcI Зареєстрованим господарствам спеціалісти компанії нададуть доступ до платформи та індивідуально кожному порадять як отримати максимальну користь від супутникової аналітики. З допомогою інструментарію цієї платформи аграрії зможуть слідкувати за станом своїх посівів прямо з офісу, відразу дізнаватися про найменші зміни, приймати швидкі та обґрунтовані рішення щодо обробки полів. Зіставляючи погодні умови, що впливають на здоров'я сільськогосподарських культур, з індексами рослинності, прогнозувати врожайність та коригувати підживлення посівів. Застосовуючи диференційоване внесення мінеральних добрив заощаджувати до 30%.
До уваги аграріїв: до Земельного Кодексу України внесли низку змін
26 березня 2022
В умовах воєнного стану продовольча безпека держави набуває критичного значення, що вимагає невідкладного використання у 2022 році доступних сільськогосподарських угідь для проведення посівної кампанії та забезпечення інтенсивного сільськогосподарського виробництва. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман. Відтак, 24 березня прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 19.03.2022 № 7178, яким вносяться зміни до Земельного Кодексу України (розділ X "Перехідні положення" доповнено пунктами 27 і 28), а саме: - Автоматична пролонгація на один рік договорів оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення (державної, комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, а також земельних ділянок приватної власності) без волевиявлення сторін та без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договорів, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану. - Передача в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на строк до одного року земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності (крім тих, що перебувають у постійному користуванні осіб, які не належать до державних, комунальних підприємств, установ, організацій), а також нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв) здійснюється розпорядниками таких земель на таких умовах: 1) розмір орендної плати не може перевищувати 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що визначається від середньої нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області; 2) орендар земельної ділянки не має права на: поновлення договору оренди землі, передачу земельної ділянки в суборенду, зміну угідь земельної ділянки та її цільового призначення, будівництва на земельній ділянці об’єктів нерухомого майна, закладення на земельній ділянці багаторічних насаджень, переважне право на купівлю орендованої земельної ділянки у разі її продажу, відчуження, передачу в заставу (іпотеку) права користування земельною ділянкою, поділ земельної ділянки, об’єднання її з іншою земельною ділянкою, а також використання для власних потреб наявних на земельній ділянці загальнопоширених корисних копалин, торфу, лісу, водних об'єктів. 3) договір оренди земельної ділянки укладається лише в електронній формі, та засвідчується кваліфікованими електронними підписами орендаря і орендодавця (до прикладу через онлайн сервіс «Дія»); 4) передача в оренду земельної ділянки здійснюється без проведення земельних торгів; 5) формування земельної ділянки з метою передачі її в оренду здійснюється без внесення відомостей про таку земельну ділянку до Державного земельного кадастру (державної реєстрації) та присвоєння їй кадастрового номера, на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, яка розробляється за рішенням органу, уповноваженого передавати земельну ділянку в оренду, та затверджується таким органом. Право оренди земельної ділянки, переданої в оренду не підлягає державній реєстрації. Договір оренди землі, а також зміни до нього, договір про розірвання такого договору оренди підлягає державній реєстрації. Така реєстрація здійснюється районною військовою адміністрацією. 6) земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності можуть надаватися у користування лише для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. - Земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності не проводяться, оголошення нових земельних торгів забороняється. -Землекористувачі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності на праві постійного користування (крім державних, комунальних підприємств, установ, організацій), емфітевзису, можуть передавати такі земельні ділянки в оренду строком до одного року для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Більш детально із вищезазначеним Законом можна ознайомитись на сайті Верховної ради України. Водночас повідомляємо, що департаментом 30 березня о 11:00 год заплановано проведення наради в онлайн-форматі для представників районних військових адміністрацій та територіальних громад, на якій проаналізуємо механізми задіяння земель сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану. Слідкуйте за подальшими анонсами.
АЗС Львівщини готові забезпечувати паливом аграрні підприємства
25 березня 2022
Напередодні посівної кампанії заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко провів нараду з представниками автозаправних станцій щодо забезпечення пальним аграріїв області. “На Львівщині є підприємства, які заздалегідь підготувались до посівної і мають усі необхідні матеріали. Але є аграрії, які сьогодні звертаються до нас в адміністрацію щодо сприяння у забезпеченні паливом. Тому нам дуже важливо налагодити цей процес, аби посівна стартувала вчасно і ці площі, які планують фермери, могли засіяти”, - зазначив Юрій Бучко. Представники АЗС розповіли, що на сьогодні проблем із постачанням дизельного пального немає і вони готові сприяти аграрним підприємствам у продажу палива. Однак наголосили, що на окремих АЗС є обмеження щодо об’ємів. Представники “ОККО” зазначили, що вони готові працювати дрібним гуртом, тобто постачати паливо бензовозами на господарства. Юрій Бучко підкреслив, що автозаправним станціям нададуть інформацію про потужності аграрних підприємств для розуміння кількості, яка потрібна фермерам. І водночас закликав аграріїв не зловживати і купувати стільки палива, скільки необхідно для посівної, виходячи із запланованих площ та технічних можливостей.