Для аграріїв Дрогобицького району провели тренінг «Економічне зростання територіальних громад через розвиток аграрного бізнесу»

11 Червня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Для представників громади та аграріїв Дрогобицького  району організували навчальний семінар - тренінг «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу».

Директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман наголосила на необхідності співпраці та постійної комунікації  департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах.

«Наша мета – сформувати через органи місцевого самоврядування систему комунікації, яка дозволить ефективно реалізовувати державні та обласні програми  підтримки аграрного сектору економіки області.  Адже саме  розвиток громад, їх добробут залежить від   розвитку аграрної галузі» - зазначила Тетяна Гетьман.

Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко представила учасникам семінару механізми підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році. 

«Регіональна програма спрямована на підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад. Цьогоріч на програму виділено 20,3 млн грн і вона доповнена 5 новими напрямами, які сприятимуть розвитку сімейних фермерських господарств, органічного виробництва, вирощування нішових культур, створення та покращення громадських пасовищ територіальних громад та підтримки учасників АТО (ООС)», - додала Людмила Гончаренко.

Заступник директора - начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми малого бізнесу на селі. Йдеться про  сімейні фермерські господарства та  сільськогосподарські кооперативи.

 «На сьогодні спостерігаємо активний процес трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства. Це сприяє розв’язанню проблем зайнятості сільського населення, зростанню його доходів, а відтак - розвитку сільських територій», - зазначила Анна Кущак. 

Усі, хто бажає створити СФГ або об`єднатися у кооператив, фахівці департаменту надаватимуть необхідний супровід та консультування з питань, що виникатимуть у процесі створення і діяльності сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів.
«У зв’язку з прийняттям Закону України 1423 – IX, інформую про можливість пільгового викупу фермерами земельних ділянок. Громадяни України, яким належить право постійного користування, довічного успадковуваного володіння, а також які переоформили ці права у право оренди землі, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з відтерміновування платежу, право власності переходить до покупця після сплати першого платежу», - зазначив головний спеціаліст відділу розвитку аграрної інфраструктури та земельних відносин Тарас Казечко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook