Більше 35 млн осіб у світі страждає від розладів, пов’язаних з вживанням наркотиків

25 Червня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом (26 червня 2021 року) у поліклінічному відділенні Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень відбувся брифінг. Спікерами були представники обласної влади, громадських організацій та медики.

«Значну роль в боротьбі з наркотичною залежністю відіграє профілактика вживання психоактивних речовин. Сьогодні ця тема стосується кожної країни. Цивілізоване суспільство давно намагається знайти більш ефективні методи боротьби з незаконним розповсюдженням наркотиків – соціальні, політичні, медичні та правові, тому ми сьогодні про це говоримо», - розпочала Ірина Шурпяк, заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

За словами Мирослави Кабанчик, директорки Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень, понад 35 млн осіб у світі страждає від розладів, пов’язаних з вживанням наркотиків. За оцінними даними, у Львівській області тільки ін’єкційних споживачів опіоїдів 11 тисяч осіб.  Вживання наркотиків у будь-якому віці може призвести до залежності, але чим раніше людина спробувала наркотики, тим більшою є ймовірність розвитку залежності.

"Зараз існує більше ніж 400 нових видів синтетичних наркотичних препаратів, які викликають залежність вже після другого-третього вживання. Залежність – це складний стан здоров’я, який формується різними детермінантами. Ми лікуємо пацієнтів за принципом «єдиного вікна». В нашому закладі надається мультидисциплінарна допомога. Окрім наркологів, в нас є інфекціоніст, фтизіатр, пульмонолог, хірург, сімейний лікар, психолог та інші спеціалісти. Надається інтегрована допомога не лише пацієнтам, а й членам їх сімей», - зазначила Мирослава Кабанчик.

«Про проблеми наркотичної залежності варто говорити не лише до дня боротьби з цією недугою, 26 червня, а набагато частіше. Ми надаємо послуги підтримувальної терапії за кошти Глобального Фонду та місцеві кошти. Завдяки такому лікуванню наші пацієнти мають можливість працювати та створювати свої сім’ї. Вони не несуть загрози суспільству. В них є шанси стати успішними, як і в будь-якої іншої людини. Хочу подякувати всім причетним, які простягають руку допомоги таким пацієнтам, без них вони були б приречені», - наголосив Дмитро Тигач, голова правління БО «100%Життя» м. Львів.

Голова Міжнародної антинаркотичної асоціації Олександр Тращенко подякував працівникам Центру за роботу, яку вони ведуть пліч-о-пліч вже багато років у боротьбі за тверезе майбутнє нашої молоді: «Львівський медичний центр превенції та терапії узалежнень – це центр, в якому використовується комплексний підхід до лікування наркоманії та алкоголізму, від первинних консультацій до ресоціалізації та соціальної адаптації узалежнених осіб. Вкрай важливо підтримувати таких пацієнтів».

Також пацієнти Центру зазначили, що лікарі дають можливість їм реалізувати себе, не порушувати закон і жити нормальним повноцінним життям. Вони вдячні за підтримку та лікування, а також за другий шанс на життя.

 

Ключові слова:

боротьбанаркотики

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook