Сьогодні завершується прийом документів для вступу на бакалаврат та магістратуру
У понеділок, 2 серпня, о 18:00 год завершиться прийом оригіналів документів закладами вищої освіти від вступників на бакалавра чи наскрізного магістра.
Саме до цього часу необхідно або привезти документи, або ж надіслати поштою (з обов’язковим описом вкладень) чи електронною поштою з накладанням на сканкопії кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника.
У такому разі надання оригіналів необхідних документів (якщо посилка е-поштою) та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 10 робочих днів від дати початку навчання.
Зарахування на бюджет відбуватиметься 9 серпня, переведення на вакантні місця держзамовлення – не пізніше 19 серпня. Вступники, які претендують на переведення, мають подати підтверджувальні документи до 11 серпня.
Нагадаємо, до 13 серпня працює гаряча лінія МОН щодо вступу – 0 (800) 50 45 70 (пн-чт: 09:00-17:00, пт.: 09:00-16:00). Прийом звернень громадян також здійснюється за електронною поштою vstup2021@mon.gov.ua та за допомогою чат-бота на сайті МОН.
Отримати консультацію через сервіс можна з понеділка до четверга з 09:00 до 18:00 год та в п’ятницю з 09:00 до 16:45 год.
Новини за темою
Львівщина може прийняти низку навчальних закладів з тимчасово окупованих територій
25 березня 2022
Як повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, Міністерство освіти і науки України звернулося до адміністрації щодо можливості розміщення в області низки закладів освіти з тимчасово окупованих регіонів України. «В нас є звернення від Міністерства освіти і науки, щоб Львівщина розглянула можливість прийняття в себе низки вузів, закладів професійно-технічної освіти, ліцеїв з тих територій, які є тимчасово окуповані. Є колективи, люди, які є фахові, які точно мають бути збережені… Ми вирішуємо, як можемо це впорядкувати і куди перевести ті заклади. Можливо якимось чином зможемо в частині протехосвіти їх об’єднати, доукомплектувати. Що стосується вищої школи, звичайно це мають бути рішення на рівні Кабінету Міністрів і ми над цим працюємо», - зазначив Іван Собко.
Сьогодні завершується прийом заяв та документів для вступу на бакалаврат і магістратуру
23 липня 2021
Сьогодні, 23 липня, о 18:00 год завершується прийом заяв та документів для вступників на бакалавра чи наскрізного магістра за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів і творчих конкурсів, якщо вони були складені з 1 до 13 липня. Наступний етап вступної кампанії – оприлюднення рейтингових списків, яке має відбутися не пізніше 28 липня. Подання оригіналів документів здійснюватиметься до 18:00 2 серпня (саме до цього часу необхідно або привезти документи, або ж надіслати поштою (з обов’язковим описом вкладень) чи електронною поштою з накладанням на сканкопії ЕЦП вступника). У такому разі надання оригіналів необхідних документів (якщо відправка ел. поштою) та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 10 робочих днів від дати початку навчання. Зарахування на бюджет відбуватиметься 9 серпня, а переведення на вакантні місця держзамовлення – не пізніше 19 серпня. Зазначимо, для вступу до магістратури прийом заяв та документів завершується о 18:00 23 липня для осіб, які вступають на основі результатів єдиного вступного іспиту та фахового вступного випробування. До 30 липня тривають фахові вступні випробування, а також додаткові фахові вступні випробування для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), і вже складали єдиний вступний іспит. Рекомендації для зарахування за державним замовленням надаються не пізніше 2 серпня. Вимоги Правил прийому для зарахування мають бути виконані до 18:00 7 серпня. Наказ про зарахування за державним замовленням видається 12 серпня. Нагадаємо, вступна кампанія проходить у звичному режимі, незважаючи на збільшення кількості вступників.
В Україні запрацює електронна система для закладів вищої освіти, яка спростить процес вступу для іноземних студентів
13 липня 2021
3 1 серпня в Україні запрацює Єдина міжвідомча інформаційна система (ЄМІС) для закладів вищої освіти. Це проєкт розробили, щоб спростити процес вступу іноземних студентів на навчання. Її розробляли спільно Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України. В Україні навчаються понад 76 тисяч іноземних студентів зі 155 країн світу. Завдяки запуску системи іноземні студенти зможуть подавати заявки на навчання онлайн та без корупційних ризиків. Зараз для них існує чимало перепон під час вступу. Система настільки складна, що людині легше знайти посередника або обрати іншу країну для навчання. Перший крок для запуску цієї системи — підключення закладів вищої освіти. Для цього до 1 серпня необхідно надіслати перелік документів: заповнений договір з ДП «Український державний центр міжнародної освіти» у двох примірниках; документи про наявність ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифіката про акредитацію освітньої програми у визначеному порядку; лист про призначення відповідального оператора Єдиної системи в закладах вищої освіти, який є співробітником ЗВО (що підтверджується наказом на призначення). Детальніше про умови підключення за посиланням. Без ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифікату про акредитацію освітньої програми, заклад вищої освіти не буде зареєстровано у системі. Після підтвердження заявки відповідальний оператор має детально заповнити інформаційну сторінку свого закладу на сайті studyinukraine.gov.ua. А саме: правила прийому, вартість навчання, умови проживання тощо. ЄМІС спростить цей бюрократичний процес, допоможе збільшити кількість потенційних абітурієнтів для закладів вищої освіти та підвищить імідж України на міжнародній арені.
Вступна кампанія 2020: особливості проведення
5 серпня 2020
1 серпня в Україні стартувала вступна кампанія, тож вступники уже можуть створити е-кабінет, а згодом подати через нього електронні заяви на вступ до закладів вищої освіти. Зважаючи на карантин, терміни вступної кампанії змістилися і цьогоріч для вступників на навчання для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» вона відбуватиметься в такій послідовності: 1 серпня – реєстрація електронних кабінетів випускників Для реєстрації абітурієнту потрібна адреса його електронної скриньки, серія та номер свідоцтва про повну загальну середню освіту і номер та пароль сертифікату ЗНО. До електронного кабінету випускник повинен завантажити необхідні для вступу дані. Зокрема скан-копію додатку до атестату. Наголосимо, що завантажувати потрібно саме сторону із оцінками. 13 – 22 серпня - подача електронних заяв до ВНЗ Наголосимо, що абітурієнти, які мають пільги, ДО 13 СЕРПНЯ (!) повинні звернутися до ВНЗ з документами, які підтверджують їхнє право на участь у вступі в спеціальних умовах, щоб університет вніс їх до реєстру пільговиків – це одне із нововведень 2020-го року. Зазначимо, що до закладів вищої освіти можна подавати не більше 5 заяв на будь-які спеціальності на бюджетні конкурсні пропозиції. 27 серпня до 12:00 - оприлюднення рейтингових списків абітурієнтів рекомендованих на бюджетну форму навчання. До 5 вересня – подача документів до ВНЗ Випускники, які отримали рекомендації, мають принести особисто або надіслати поштою копію паспорта, оригінали атестату та додатку до атестату, сертифікат ЗНО та інформаційні картки ЗНО, а також 4 фотографії, розміром 3х4. Для студентів, які планують здобути ступінь вищої освіти «магістр» вступна кампанія відбуватиметься в наступній послідовності: 1 серпня - реєстрація електронного кабінету; 5 серпня – 22 серпня – подача заяв та документів; 1 вересня - оприлюднення рекомендацій на зарахування на бюджет; До 11 вересня - зарахування на навчання за кошти державного бюджету ; До 30 вересня - зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб. Нагадаємо, на сайті МОН розміщені інструкції та відеороз'яснення https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2020/instrukciyi-shodo-roboti-z-sistemoyu-podannya-zayav-v-elektronnij-formi-reyestraciya-elektronnogo-kabinetu щодо того, як створити електронний кабінет і подати через нього заяви на вступ до закладів вищої освіти.
Для цьогорічних вступників запрацює новий механізм першочергового зарахування у медичні та педагогічні виші
6 березня 2019
Згідно з умовами прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік, на вступників цього року чекають новації – мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії. Так, для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. Вступник може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації. Можливість складання творчих конкурсів у кількох вишах, а також створення рівних умов для їх учасників незалежно від оцінок ЗНО потребували змін термінів проведення творчих конкурсів. Вони відбуватимуться з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті. Незначні зміни торкнулися переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями. Це, зокрема, «Середня освіта (фізика)», «Професійна освіта (Охорона праці)», «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Психологія», «Хімія», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Географія», «Технології легкої промисловості», «Агроінженерія», «Цивільна безпека» та всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я». У більшості випадків посилено роль знань з математики та фізики в оцінюванні знань вступників. Переглянути основні зміни в переліку можна в інфографіці за посиланням: https://bit.ly/2BAjt32 Жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. На бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується. З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу. При цьому з минулих років залишаться коригувальні коефіцієнти – першочерговий, сільський, галузевий. На наступний рік розширено практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Йдеться про спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація». Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130. Як і 2018-го, мінімальний поріг встановлено також на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів. Важлива новація 2019-го – розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше. Стосовно змін у термінах, то основна вступна кампанія буде проведена в компактніші строки, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати вступники на заочну форму. Так, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня. Закінчується подання заяв о 18-й год. 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, 18-й год. 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів. Стосовно вступу в магістратуру, то основною зміною буде розширення переліку спеціальностей, на які треба складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, додадуться спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології, «Публічне управління та адміністрування». Як і торік, ЄВІ також потрібно буде здавати на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Право» та «Міжнародні відносини». На спеціальності «Право» та «Міжнародне право» окрім цього вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей. Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 13 травня до 18-ї год. 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступне випробування – 4 липня. Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 10 липня і продовжиться до 23 липня. Для всіх інших вступників в магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів. «Усі новації в Умовах прийому на 2019 рік є логічним продовженням тих зусиль, які ми докладаємо для вдосконалення доступу до вищої освіти та забезпечення рівних і справедливих правил для вступників та закладів. Водночас хочу підкреслити, що як і минулого року, зараз ми внесли мінімальні зміни до Умов, залишивши без змін основоположні речі. Наприклад, уже вчетверте всі вступники на бакалаврат подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Виключення буде лише для незначної кількості вступників, наприклад, пільговиків або іноземних студентів», – відзначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров. Окремо він наголосив, що через незалежні від МОН затримки з реєстрацією Умов прийому змінено граничний термін, до якого заклади вищої освіти мають затвердити власні Правила прийому. Тепер вони мають це зробити до 5 лютого 2019 року. На середину січня МОН планує провести серію регіональних нарад щодо роз’яснення Умов прийому, графік яких буде оприлюднено незабаром. Докладніше дізнатися про Умови прийому на 2019 рік можна за посиланням: https://bit.ly/2BItqeZ