На Львівщині запрацював Карпатський Офіс українсько-польської співпраці

4 серпня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 4 серпня, у Трускавці дали старт роботі Карпатського Офісу українсько-польської співпраці (Karpackie Biuro Współpracy Ukraińsko-Polskiej).

Створили установу спільними зусиллями Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України» і департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА при підтримці Генерального консульства Польщі у Львові.

«Трускавець є ініціатором та учасником дуже цікавих українсько-польських проєктів. Знаю, що ідея відкриття спільного офісу витала давно. Його «передвісниками» були туристичні форуми і молодіжні обміни, спортивні табори, з яких виріс міжнародний гірськолижний молодіжний кубок «Карпатія Оpen», занесений до календаря міжнародної федерації спорту»,-  зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Очільник області розповів, що разом у Трускавці Україна та Польща заснували і, попри карантинні обмеження, розвивають Східно-Європейський форум. А також є туристичний кластер «Бескиди», в межах якого успішно співпрацюють 4 міста: Трускавець, Старий Самбір, Сянок та Риманув Здруй.

«У наших народів багато спільного. Ми є не лише найближчими сусідами, але й розділяємо без перебільшення найкращі та наймальовничіші гори у світі - Карпати. Впевнений, що попередня співпраця та ідеї, плани і проєкти, які ми маємо, розвиваємо і якими живемо, зможуть знайти тут добру платформу для реалізації. Тут буде міцнішати дружба і співпраця між нашими країнами», - додав очільник області.

Максим Козицький зауважив, що Карпатський Офіс українсько-польської співпраці дозволить по новому глянути на співпрацю між громадами обох країн. Спільні проєкти вони можуть розвивати у різноманітних напрямках, серед них медичний туризм, сфера відпочинку тощо.

«Ми за те, щоб на територіях, де діятимуть такі офіси створювались нові підприємства, люди спілкувались між собою у різних сферах. Ми за покращення якості життя населення в громадах, а тут і економічна, і культурна, і освітня складова», - наголосив Максим Козицький.  

Відтак, головною ідеєю створення Офісу - є налагодження контактів і якісна співпраця між Україною та Польщею в різноманітних сферах, головною з яких є популяризація туристичної та інвестиційної привабливості частини Східних Карпат, котрі охоплюють гористу місцевість України та Польщі з їх рекреаційним і оздоровчим потенціалом.

Ще однією стратегічною метою відкриття такої установи є сприяння та підтримка дружніх і добросусідських відносин через об’єднання і кооперацію зусиль між громадянами, урядовими й неурядовими організаціями обох країн, пропагування культури обох народів, збереження спільних природних, історичних та культурних надбань і цінностей.  

Знаходиться головний Офіс в готельно-курортному комплексі «Карпати» м. Трускавець.

Тут будуть проводити спільні заходи: симпозіуми, конференції, круглі столи тощо. Офіс стане майданчиком для обміну досвідом та реалізації спільних проєктів.

Надалі філії Офісу співпраці планують відкрити й в інших містах та курортних населених пунктах карпатських регіонів України. Організацію і координацію діяльності Офісу здійснюватиме МЦ «Європейська інтеграція України».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook