Дітей Львівщини навчають надавати першу домедичну допомогу
Напередодні, 9 серпня, в селі Стрілки Самбірського району для дітей організували навчання з надання першої домедичної допомоги. Заняття провели інструктор-парамедик, викладач Львівського державного університету внутрішніх справ Андрій Дякович та викладач інформаційної безпеки, топографії Анастасія Віт.
Учасників також ознайомили із правилами поводження при виявленні зброї та вибухонебезпечних предметів, поводження зі зброєю при стрільбі.
Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації, громадська організація «Військово-патріотичний вишкіл «Патріот» стала переможцем у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства та отримає фінансування на проведення вишколу в кількох районах Львівщини.
Проєкт триватиме до кінця 2021 року та містити в собі проведення відкритих уроків для учнів шкіл Львівської області, дітей із зони АТО, вихованців дитячих таборів Львівщини із залученням бійців добровольчих батальйонів, Збройних Сил, Національної гвардії.
Ключові слова:
перша допомогаНовини за темою
«Підготовлений – значить захищений»: працівники Львівської ОДА пройшли тренінг з першої домедичної допомоги
14 квітня 2022
Працівники управління туризму та курортів Львівської ОВА пройшли сертифікований тренінг з першої домедичної допомоги. Навчання провели фахівці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Інструктор тактичної медицини Віктор Гончарук, який під час військової служби у Нацгвардії України, допомагав рятувати людей в АТО, а зараз працює старшим братом медичної підстанції 6 і є анестезистом бригади аеромобільної евакуації, каже, що у його практиці доволі часто траплялися випадки, коли люди помирали, через не надання допомоги до приїзду швидкої. «Швидкість доїзду бригад екстреної медичної допомоги і реагування як правило є в межах десяти інколи і більше хвилин. Відповідно людина, котра надає домедичну допомогу може виграти цей час для постраждалого, забезпечити його виживання до приїзду медиків, котрі матимуть вже набагато більше шансів врятувати цю особу», - каже Віктор. Зі слів фахівця, до навиків першої домедичної допомоги відносять: визначення стану пацієнта і необхідності надання йому реанімаційних заходів, надання реанімаційних заходів, в що буде входити компресія грудної клітки і забезпечення прохідності дихальних шляхів, штучна вентиляція легень, а також обов‘язково - зупинка кровотеч. Слід зазначити, що кровотечі під час воєнних дій є найбільш частою причиною смертності. Вміння спинити кровотечу є важливим і в цивільному житті. Як мінімум має бути навик зупинки кровотечі шляхом прямого тиску на рану та накладання тугої пов‘язки. Віктор Гончарук побажав присутнім, щоб ці знання їм ніколи в житті не знадобилися, але наголосив, що краще все знати та вміти. «Кажуть, підготовлений – значить захищений! Ми пройшли всі базові пункти надання домедичної допомоги. Вдячні фахівцям Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за новий досвід, а «Гранд Готелю» за місце проведення тренінгу. Хочу додати також, що подібні курси загартовують командний дух, тож заохочую інших проходити навчання», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.
TacticMedAid: додаток для надання першої допомоги тепер доступний на Android
31 березня 2022
Слідом за iOS, команда волонтерського проєкту TacticMedAid представила Android версію свого мобільного застосунку для військових і цивільного населення. ''В Україні операційною системою Android користуються більше 80% власників смартфонів. Тому це був ще один важливий крок для всієї команди TacticMedAid – дати можливість якомога більшій кількості користувачів доступ до інструментів, що допомагають рятувати життя людей. 75-90% військових та цивільних гине від поранень, якщо не була надана домедична допомога. Основна причина – втрата крові. Саме тому ми створили додаток у якому зібрані усі актуальні поради, які можуть врятувати не одне життя'', – сказав автор ідеї проєкту Андрій Собанський. В умовах воєнного часу команда TacticMedAid навчає тактичної медицини з повною лекцією по військових протоколах на своєму YouTube каналі та довідником у боті TacticMedAid. Серед інших доступних інструментів TacticMedAid для отримання інформації також є Telegram канал. Над створенням проєкту працює більше 20 спеціалістів-волонтерів, серед яких: 42flows.tech, Alty, UniSafe (Дніпро), Reactor (Work.ua), дизайнер Сашко Даниленко, Bambuk Студія (Львів), УКУ та інші.
Працівники Львівської ОДА на практиці пройшли курс з основ першої медичної допомоги
17 лютого 2022
Сьогодні для працівників Львівської облдержадміністрації відбулись навчання основам першої медичної допомоги. Участь взяли десятки співробітників різних структурних підрозділів. Навчання проводила команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом курс поділили на дві частини – теоретичну та практичну. Упродовж трьох годин охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. «Ці навчання важливі не лише в умовах військової загрози. Це необхідно, перш за все, щоб знати прийоми, які можна застосувати в повсякденному житті. Тим самим ми зможемо врятувати чиєсь життя. Завжди лячно робити це вперше, адже є страх нашкодити людині, травмувати її. Саме для цього ми сьогодні вчитимемось надавати першу медичну допомогу», - розповів керівник Центру Андрій Васько. До слова, такі навчання для працівників Львівської ОДА організовуватимуть й надалі. Також в межах навчань медики розповідали як правильно робити компресію: скільки потрібно натисків (100-120 за хвилину) та як чергувати свої дії зі штучним диханням (через кожні 30 натисків на грудну клітину). Разом з тим, фахівці показували принципи використання автоматизованого зовнішнього дефібрилятора. До слова, у Львові їх можна знайти у найбільших торгових центрах, фітнес-залах, аеропорті. Невдовзі такий дефібрилятор з’явиться у Львівській облдержадміністрації. Пам’ятайте, що під час виконання будь-яких реанімаційних заходів потрібно заручитись допомогою ще когось. Обов’язково слід викликати швидку медичну допомогу. У разі потреби, диспетчери зможуть пояснити дії, які можуть врятувати пацієнта ще до приїзду медиків. «Такі навчання є важливими повсякчас. Різного роду ситуації, чи то ДТП, чи отруєння чадним газом, трапляються чи не щодня. Відповідно є велика кількість потерпілих, які потребують нашої з вами допомоги. Навчання потрібно організовувати періодично, аби краще засвоїти набуті раніше знання, або ж отримати перший досвід надання медичної допомоги. Ми також будемо навчати школярів та вчителів, підрозділи територіальної оборони та всіх охочих. Пам’ятаймо, що в наданні будь-якої допомоги, в тому ж числі медичної, важливим є людська небайдужість», - додав Андрій Васько. Зауважимо, що повноцінне навчання з основ домедичної допомоги триває 8 годин. Після чого людина, котра успішно пройшла курс, отримує сертифікат відповідного зразка. Такий документ передбачений для працівників поліції та інших силових структур.
За рік в області стались понад 3500 тисячі житлових пожеж: які причини та як уберегти себе та свою оселю від нещасних випадків
13 грудня 2021
Від початку року в Львівській області зафіксували понад 3500 тисячі пожеж. Здебільшого, вони виникали в житлових приміщеннях. Унаслідок нещасних випадків загинули 74 людини. Про це сьогодні повідомили під час брифінгу щодо пожежної безпеки. З настанням осінньо-зимового періоду збільшилась кількість пожеж в житловому секторі. За останній тиждень на території області пожежі забрали життя чотирьох людей. Разом з цим, будь-яка пожежа спричиняє великі матеріальні збитки, як державі, так жителям області. Основними причинами пожеж рятувальники називають: необережність під час куріння; коротке замикання електромережі; необережне поводження з відкритим вогнем. «Зважаючи на велику територію Львівської області, не до усіх населених пунктів рятувальники мають змогу доїхати вчасно, адже прибуття до місця виникнення пожежі за нормативами має складати не більше 20 хв. Саме тому в області продовжують створювати підрозділи місцевих та добровільних пожежних команд, надалі проводять інформаційну кампанію, щоб пояснити населенню про важливість функціонування в межах їхнього села чи містечка такої команди. Нагадаю, що 24 населені пункти Львівщини залишаються поза межами оперативного прибуття рятувальників», - наголосив начальник ГУ ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін. До слова, в області створені 43 підрозділи місцевих та добровільних пожежних команд. З-поміж них за 2021 рік вдалося відкрити ще чотири. Як зазначив пан Кагітін, у цю п’ятницю, 17 грудня, в області розпочне працювати ще одна місцева пожежна команда. Станом на зараз в користування місцевих пожежних команд передали близько 35 автомобілів для ліквідації надзвичайних ситуацій. В області діє комплексна Програма «Безпечна Львівщина», яку розробили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА. За нею, громади, які зацікавлені створити на своїй території пожежну команду будуть співфінансуватись з обласного бюджету. «Як свідчать показники, у порівняння з минулим роком кількість виникнення пожеж з летальними наслідками за осінній період збільшилась. Найуразливіша категорія населення – пенсіонери, котрі не завжди мають змогу привести до ладу свої помешкання, перевірити стан справності електро- та газоприладів. Часто причинами виникнення таких пожеж стає необережне користування технічними засобами через антисанітарний спосіб життя чи вживання алкогольних речовин», - повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Ігор Туз. Наближаються новорічні свята. У кожній домівці запалюють вогники, прикрашають гірляндами ялинки. Наголошуємо! Не купляйте неперевірені речі без сертифікатів. Збережіть своє життя! «Було б добре, якби в територіальних громадах організувати добровільні групи, які б завітали до тих людей, котрі найбільше потребують уваги – до пенсіонерів, людей з інвалідністю, щоб перевірити їхні будинки на предмет можливих джерел виникнення пожеж і тим самим унеможливити їх», - додав Ігор Туз. Основними медичними наслідками пожежі є термічні опіки та отруєння продуктами горіння. Симптоматика отруєння: біль в голові, нудота, блювота, судоми, втрата свідомості. Першочергово потерпілий потребує доступу до свіжого повітря. А також необхідно одразу викликати медиків. «Пункти базування екстреної медичної допомоги у Львівській області потрібно збільшувати. Станом на зараз таких підрозділів є 80, однак нашу мережу будемо розширювати. В критичній ситуації час доїзду до потерпілого має складати орієнтовно 10 хвилин, а у випадку екстреної – до 20», - розповів завідувач станції екстреної медичної допомоги Львова Ярема Качмар. Важливо вміти надавати першу медичну допомогу ще до приїзду медиків. Отож, при термічних опіках варто: усунути контакт з вогнем, обробити рану прохолодною водою (в жодному випадку не потрібно використовувати лід чи жирні речовини, такі як крем), за можливості накласти на рану стерильну пов’язку, дати потерпілому знеболювальне (Парацетамол чи Ібупрофен). Ілона Орнат
Жителів Львівщини попереджають про небезпеку укусу змій: правила першої допомоги
2 серпня 2021
У спекотний літній період плазуни залишають свої сховища, щоб погрітися на сонці. Відтак, ризик отримати укус змії під час відпочинку збільшується. Страждають від укусів змій як дорослі, так і діти. Найчастіше плазунів можна зустріти на лісових галявинах та біля річок. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, черговий нещасний випадок стався напередодні, 1 серпня, у селі Славське, що на Стрийщині. Близько опівночі до Сколівської Центральної лікарні у стані легкого ступеня важкості доставили 40-річного жителя Борислава Дрогобицького району. Відомо, що чоловіка вкусила змія. Після надання медичної допомоги потерпілого відпустили додому. «Отрута змій, які поширені у Львівській області має гемолітичну дію. Вплив токсину викликає порушення згортання крові, тобто гемоліз еритроцитів, біль та набряк у місці укусу. Плазуни, такі як мідянки та вужі можуть вкусити, але токсичної дії після укусу не спостерігається. Якщо вас вкусила змія необхідно терміново звернутись до найближчого медичного закладу. Адже укуси змій можуть викликати серйозні наслідки. Зокрема, важкі прояви спостерігаються у дітей та людей похилого віку», - зазначив завідувач анестезіолого-реанімаційного відділення №1 ЛОКЛ Олег Півень. Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів. Як діяти людині після укусу змії: Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу чи взуття та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. Також, при можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід. Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги. Нагадаємо, що від початку року у Львівській області зареєстрували 30 випадків госпіталізації людей з діагнозом укус змії, із них 9 дітей.