Учасники з Грузії, Молдови, Німеччини та України разом навчалися підприємництву в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю
Тижневий семінар-практикум за проєктом ERTSYD2 «Підприємництво в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю», організований громадською організацією Товариство «Зелений хрест», відбувся у Брюховичах.
Участь у ньому взяли представники чотирьох країн – Грузії, Молдови, Німеччини та України. Вони вивчали успішні практики у сфері сільського туризму. А за підсумком курсу складали й презентували власні проєкти.
Зокрема учасники з Грузії запропонували облаштувати в їхньому селі, за 100 км від столиці Тбілісі, громадську будівлю. За задумом у ній мають розміститись готель та крамниця, доступні для осіб з інвалідністю. Також там мають облаштувати скеледром для місцевих дітей та туристів.
Організатор семінару, керівник товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський, разом із заступником начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарасом Лозинським вручили учасникам проєкту дипломи.
«Перш за все бажаю кожному з вас успіху в започаткуванні успішної справи, - сказав Тарас Лозинський. – Ви знаєте, туризм – це та галузь економіки, яка приносить не тільки прибуток, а й неймовірні емоції, а «зелений туризм» – той вид, який ще й передає колорит місцевості, її культурні надбання, історію гастрономічних особливостей. І хто усе це може краще продемонструвати за місцевих жителів? Тому хай усе вдається!».
За словами Олександра Волошинського, найголовніше завдання навчання – показати особам з інвалідністю, що вони можуть бути не тільки споживачами, а й надавачами послуг в сфері сільського туризму.
«І тут ми говоримо не лише про послуги проживання, а й харчування, навчання традиційних ремесел чи будь-якій іншій, притаманній для сільської місцевості, діяльності», – акцентував пан Волошинський.
Учасники навчання також мали можливість відвідати сільську садибу пана Ярослава Кузя в селі Стрілки. Вона повністю адаптована для потреб осіб на візках як всередині будівлі, так і на прилеглій території, в якій господар завжди радий гостям.
«Учасникам з інвалідністю було цікаво дізнатись, які перші кроки необхідні для початку діяльності в сфері сільського туризму, як себе рекламувати та готувати усю родину до прийому гостей, часто з відмінними від їхніх традиціями та уподобаннями», – додав організатор семінару.
Проєкт ERTSYD2 фінансується програмою Еrasmus+, за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.
Ключові слова:
сільський туризм