«Львівщина долучиться до міжнародної акції з прибирання та благоустрою територій», - Іван Собко
18 вересня по всій території України відбудеться щорічна міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій. Львівська облдержадміністрація підтримує проведення акції та закликає громади області долучитися. Організатор події – громадська організація «Let’s do it, Ukraine».
Для участі у територіальних громадах визначили регіональних координаторів акції. Такі вже є у Львівській, Дрогобицькій, Трускавецькій, Пустомитівській, Судововишнянській, Стрийській, Самбірській, Жовківській, Жидачівській, Моршинській та Мостиській ТГ.
Минулого року акція об’єднала понад 138 920 учасників по всій Україні, прибрали 2138 локацій, 182 тони вторинної сировини здали на переробку.
Щоб взяти участь в акції, необхідно заповнити форму реєстрації на сайті «Let’s do it, Ukraine». Контактний телефон - 098 814 75 57 (регіональна координаторка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine» на Львівщині Катерина Політицька).
«Облдержадміністрація вкотре долучиться до міжнародної акції з прибирання та благоустрою територій. Минулого року у Львівській області прибирали 55 локацій, центральною локацією у Львові, зокрема, стала територія парку біля Цитаделі на вул. Грабовського.
Акції розраховані на об’єднання мешканців громади до корисної справи, для проведення благоустрою території, на якій вони живуть, і практичного залучення громадськості до бережливого ставлення до довкілля», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Акція має велике суспільне значення, адже об’єднує мешканців громади, представників бізнесу та органи влади у вирішенні питань поводження з відходами та одночасно сприяє розвитку волонтерського руху та екологічної культури України», - зазначила Катерина Політицька.
Новини за темою
В області розпочато проведення перевірок благоустрою населених пунктів
16 квітня 2021
З 15 квітня 2021 року департаментом розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА спільно з органами місцевого самоврядування розпочато перевірки дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів області. Зокрема, перевірку було здійснено у Самбірському та Яворівському районах. У ході перевірки виявлено земельні ділянки, засмічені побутовим сміттям, старими деревами, відходами з кладовищ тощо. Відтак, за результатами перевірки керівникам органів місцевого самоврядування надано доручення у тижневий термін ліквідувати виявлені недоліки. «На сьогодні комунальними службами області з дотриманням вимог протиепідемічних заходів проводяться роботи з метою забезпечення чистоти та порядку, підвищення рівня благоустрою, підготовки населених пунктів до Великодніх свят. Разом з тим, слід наголосити на необхідності неухильного дотримання правил благоустрою та відповідальності у разі виявлення їх порушення, оскільки зазначені рейди і перевірки працівниками департаменту в подальшому будуть проводитися регулярно із залученням представників Державної екологічної інспекції у Львівській області», – зазначила керівник департаменту Олена Олещук. Нагадуємо, що у квітні - травні в рамках проведення всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та День благоустрою територій населених пунктів (у третю суботу квітня) проводяться заходи з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення.
На Львівщині прибирають території до Великодніх свят
8 квітня 2021
Комунальні служби Львівської області з дотриманням вимог протиепідемічних заходів проводять роботи з метою забезпечення чистоти та порядку, підвищення рівня благоустрою, підготовки населених пунктів до Великодніх свят. «На сьогодні триває робота з впорядкування прибудинкових територій, парків, скверів, кладовищ, приведення до належного стану огорож, дитячих і спортивних майданчиків, зупинок громадського транспорту, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, озеленення територій тощо. Напередодні Великодніх свят відбудеться об’їзд територій області з метою перевірки стану благоустрою населених пунктів, а також обсягів та якості виконаних робіт», – зазначили у департаменті житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Зазначимо, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – у розмірі від 850 грн до 1700 грн (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Для очищення доріг від снігу на Львівщині залучили 22 одиниці техніки
29 листопада 2020
За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації, сьогодні, 29 листопада, на автомобільних дорогах Львівщини працювало 22 одиниці снігоочисної техніки. З метою утримання доріг у належному стані за таких погодних умов – використали 455 т піщано-соляної суміші. Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили 17 робітників. «Станом на зараз, на усіх дорогах місцевого значення загального користування Львівщини забезпечений проїзд автотранспорту», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За даними Українського гідрометеорологічного центру, сьогодні на усій території Львівської області температура коливатиметься від -3 до 0 градусів за Цельсієм. Місцями невеликий сніг. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. Христина Дмитрик
Львівщина долучилась до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»
19 вересня 2020
Сьогодні, 19 вересня, Україна, разом із мільйонами активних громадян зі 180 країн світу, вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». У акції взяли участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Акцію організували з метою покращення екологічної ситуації та створення сприятливих умов для розвитку волонтерства й самореалізації української молоді, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України та ряду громадських організацій у межах підготовки до щорічної Міжнародної соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій. Відтак, центральною локацією області став парк Цитадель, що розташований у місті Львові на вулиці вул. Грабовського, 11. Зазначимо, що акція відбувається по цілій області. У кожному районі визначені координатори, які займаються організацією прибирання у себе на місцевості. Усі результати прибирання можна буде переглянути на сайті за посиланням. Кожен охочий може долучитися до Всесвітнього дня прибирання. Серед запропонованих форм участі: Індивідуальні прибирання - можна самостійно обирати забруднене місце і розпочати прибирання із друзями, родиною або колективом. Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого баку. За можливості варто відсортувати зібране і здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена згідно з правилами карантинної зони, в якій знаходяться учасники, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції. Цифрове очищення - видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Картографування- встановити безкоштовний мобільний додаток «TrashOut» та відмічати забруднені і очищенні території.
Мешканців області запрошують долучитись до Всесвітнього Дня прибирання
16 вересня 2020
Традиційно у треті вихідні вересня мільйони волонтерів по всьому світу долучаються до глобального прибирання планети, щоб своїми діями не лише зменшити кількість сміття, але й показати приклад іншим. Департамент екології Львівської облдержадміністрації запрошує усіх долучитися до ініціативи Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» щодо проведення на території області Всесвітнього Дня прибирання та ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Велике прибирання» берегів річок. 19 вересня представники влади разом із активістами у різних куточках країни вийдуть на екологічні толоки. До акцій на Львівщині долучиться заступник Мінстра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець. Долучитися до акції може кожен, й не обов’язково у визначених місцях. Достатньо організувати «сімейні толоки»: 19 вересня всією сім’єю прийдіть на улюблене місце відпочинку на природі та зробіть його чистим. Робіть фото «до та після», знімайте відео, та діліться своїми здобутками у соцмережах зазначивши хештеги #worldcleanupday #всесвітнійденьприбирання та #ЯприбравТвояЧерга і ставайте частиною екологічносвідомої спільноти. В умовах адаптивного карантину пам’ятаймо про дотримання усіх карантинних норм, правил техніки безпеки, соціальної дистанції та наявності засобів захисту (маски, рукавички).
Магерівський костел: у межах толоки волонтери зібрали 60 мішків побутового сміття
11 листопада 2019
9 листопада біля Магерівського костелу відбулася толока, участь у якій взяли понад два десятки волонтерів. Серед них: команда БФ «Спадщина.UA» зі Львова, представники ЗМІ, гіди, керівник департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук та ін. Під час виїзду було повністю викошено самосів на доступних частинах даху та довкола споруди костелу, зібрано 60 мішків побутового сміття. Окрім того, організували лекцію про історію костелу Пресвятої Трійці наукового співробітника Державного історико-архітектурного заповідника Руслана Звіра. Змонтовано на споруді костелу 4 інформаційні стенди про історію міста Магерів, костелу Пресвятої Трійці, інші пам’ятки містечка та заходи БФ «Спадщина.UA» в межах проєкту. Одночасно художник Юрій Сичов-Глазун увіковічнював костел олійним живописом на полотні, а галерея-кав’ярня «Штука» влаштувала «солодкий Магерів» - мазурики, шарлотки, маківники та інші смаколики. На шляху додому обговорювали можливі концепції беззбиткового і неконфліктного із релігійним пристосування об’єктів культової спадщини в малих громадах, які більше не можуть використовуватися за своїм первісним призначенням. Довідково: Назва проекту: «Магічний Магерів». Локація проекту: костел Пресвятої Трійці, смт.Магерів, Жовківський район, Львівська обл. Завдання проекту: дослідження, перша технічна допомога, робота з громадою, промоція. Ідея та втілення проекту – БФ «Спадщина.UA». Команда проекту Ганна Гаврилів, Олег Стасюк, Любомир Пархуць, Ігор Юрчак, Марта Гурин, Оксана Кукурудза. Проєкт «Магічний Магерів» реалізований задля популяризації культурної спадщини Львівщини, виховання в суспільства поваги до спадщини.
Акція з благоустрою та озеленення триває і восени
28 жовтня 2019
Сьогодні, 28 жовтня за підтримки державного підприємства "Сколівське лісове господарство" проведено озеленення території Сколівської школи мистецтв. Незважаючи на перший день осінніх канікул учнями школи разом із викладачами було закладено алею туї західної (форма шаровидна). Попрацювали злагоджено, із надією, щоб з кожним роком наше місто Сколе ставало все кращим та зеленішим.
На Городоччині розпочали роботи з благоустрою ставка
17 вересня 2019
На ставку у с. Завидовичі Городоцького району розпочали роботи для покращення технічного стану водойми, приведення до належного стану гідротехнічних споруд, зменшення ймовірності забруднення поверхневих вод та покращення їх якості, запобігання підтоплення території та благоустрій у межах прибережної захисної смуги. Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, роботи здійснюють за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відтак, із проведенням благоустрою ставка зменшиться замулення водного об’єкта, покращиться санітарний стан та гідрологічний режим волойми, а також буде захищено від підтоплення близько 3,0 га площ земель.
На Львівщині відзначили «День пам’яток історії та культури»
19 квітня 2019
У четвер, 18 квітня, в Україні відзначали свято «День пам’яток історії та культури». З цієї нагоди представники влади, активісти та місцеві мешканці смт Розділ взяли участь у флешмобі. Під час акції усі небайдужі прибрали територію Палацу Жевуських-Лянцкоронських ХУІІІ-ХІХ ст. в смт Розділ Миколаївського району. "В палаці збереглись автентичні сходи та двері, а підлога з автентичною плиткою. Тут було багато цінних експонатів. Найцінніші ще до Другої світової війни вивіз у австрійські і швейцарські маєтки син Кароля Лянцкоронського, а решта осіла в радянських музеях, зокрема в Ермітажі в Санкт-Петербурзі і Львівській галереї мистецтв", - розповіла директор департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. Палац Жевуських-Лянцкоронських у селищі Розділ Миколаївського району Львівської області був зведений у 1740 р. Міхалом Юзефом Жевуським у стилі французького ренесансу за взірцем замків долини Луари. Цей палац оточений парком, у якому зростало багато екзотичних дерев і насаджень, він належав до найцінніших галицьких пам'яток садово-паркового мистецтва. Згодом маєток став власністю графів Лянцкоронських, які володіли ним до 1939 р.
Природоохоронні установи долучились до місячника озеленення
11 квітня 2019
В межах проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою працівники НПП “Сколівські Бескиди” та НПП “Північне Поділля” здійснили впорядкування території природоохоронних об’єктів. Зокрема, працівники НПП “Сколівські Бескиди” спільно з громадою м. Сколе прибрали територію рекреаційної зони «Павлів потік» та розчистили русло потічка, а також прилеглі території джерела - від кущів, гнилих пеньків, старої трави. Не менш активними були і природоохоронці Національного парку «Північне Поділля», які прибирали територію парку поблизу сіл Черниця та Залісся Бродівського району Львівщини від побутового сміття. Природоохоронці закликають мешканців Львівщини, не засмічувати природне середовище та оберігати природу рідного краю.
Мешканців Львівщини закликають не смітити вздовж придорожніх смуг
10 квітня 2019
У період з березеня по квітень на автомобільних дорогах загального користування Львівської області виконували роботи з прибирання придорожніх смуг, які здійснювалися силами органів місцевого самоврядування. «Ми закликаємо мешканців Львівщини та гостей поважати людську працю, а також берегти довкілля, відтак, не викидувати сміття уздовж придорожніх смуг та не засмічувати узбіччя. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!» - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації Роман Кокотайло. Загалом на території Львівської області прибрали 2701 км придорожніх смуг. Зокрема, на автомобільних дорогах загального користування державного значення – 345,6 км, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення – 2355,4 км.
На Львівщині триває місячник озеленення та благоустрою
9 квітня 2019
З 18 березня 2019 року у Львівській області розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою, який триватиме до 18 квітня 2019 року. Метою проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою є поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів області, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення. Найкраще з впорядкуванням території парків, скверів, алей впоралися у Сокальському (41,3 га), Городоцькому (40,3 га) та Жовківському (36,2 га) районах. У Дрогобицькому (38), Радехівському (30), Перемишлянському (22), Жовківському (11), Миколаївському (9), Бродівському (6), Стрийському (6), Яворівському (4), Сокальському (3) та Буському (2) районах ліквідовано всі стихійні засмічення, які зафіксували раніше. Найкраще роботи з очищення берегів водойм від сміття провели в межах Дрогобицького, Пустомитівського, Сокальського, Перемишлянського та Турківського районів.