За результатами торгів вартість землі під оренду зросла в понад 5 разів

10 вересня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Протягом серпня 2021 року відбулась низка земельних аукціонів, на яких пропонувалось 148 земельних ділянок площею 1691 га. Було продано права оренди 140 ділянок площею 1613 га. Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить понад 10 млн грн, що більше ніж в 5 разів перевищив стартову ціну лотів. Вартість проданих лотів орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

«В порівнянні з липнем 2021 року, ми можемо говорити про активізацію громад в частині виставлення вільних земельних ділянок на земельні аукціони. Кількість ділянок, що пропонується сільськогосподарським виробникам до залучення в сільськогосподарський оборот збільшено в рази, у липні пропонувалось лише 24 земельні ділянки. Придбання землі в оренду на торгах для сільськогосподарського виробника – це зручний спосіб збільшення земельного банку, а для територіальної громади – це додаткові надходження до місцевого бюджету. Своєю чергою, додатковий фінансовий ресурс дозволить покращити інфраструктуру, соціальний та економічний стан громади», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Оскільки територіальні громади стали повноцінними господарями своєї землі та отримали певні права і можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися.

Слід відзначити продаж прав оренди земельних ділянок на території Гніздичівської, Поморянської, Белзької, Ралівської, Стрийської територіальних громад, у яких завдяки проведеним аукціонам зросла вартість одного гектара на земельні ділянки в окремих випадках до 10-30 тис грн.

«Держава надала нам більші можливості для реалізації делегованих і власних повноважень. З моменту вступу в дію змін до Земельного кодексу України ми стали повноправними розпорядниками земель, що знаходяться на територіях нашої громади та можемо ефективно контролювати використання земель, а також здійснювати правильне планування території громади», – зазначив начальник відділу архітектури і земельних питань Белзької територіальної громади Роман Кісілевич.

«10 серпня 2021 року відбулися земельні торги, організатором яких була Поморянська селищна рада. Права оренди на земельні ділянки були продані по досить високій ціні. Вартує відзначити земельну ділянку площею 10,22 га в с. Сновичі, права оренди якої продано за ціною більш як 311 тис грн. Правильно підібрана та інвестиційно приваблива ділянка – це запорука успіху аукціону», – зазначив начальник загального відділу Поморянської селищної ради Надія Бандура.

Відтак, рекомендуємо аграріям Львівщини моніторити пропоновані лоти торгів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру, де можна ознайомитись із відомостями про земельні ділянки, а також з інформацією про виконавця земельних торгів. Також є можливість ознайомитись із місцем знаходження пропонованих земельних ділянок на Публічній кадастровій карті.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook