“Модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску є одним з пріоритетних напрямів для області”, - Юрій Бучко
На цьому сьогодні наголосив під час дискусії, присвяченій розбудові прикордонної інфраструктури, в межах XX Міжнародного економічного форуму заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко.
“Понад 200 км українсько-польського кордону проходять на межі Львівської області. На сьогодні максимальна пропускна спроможність – до 4 тисяч транспортних засобів в добу. Амбітні плани для області – будівництво на території Львівщини п’ять нових пунктів пропуску: Варяж-Усьмеж, Белз-Будинін, Мшанець-Бандрув, Лопушанка-Міхновець та Боберка-Смольник. Сьогодні до них будуємо під’їзні дороги. Найшвидший після реалізації нового пункту пропуску Нижанковичі–Мальховичі, буде Лопушанка-Міхновець. На сьогодні відремонтували 6 кілометрів дороги Турка–Лопушанка і виготовлено техніко-економічне обґрунтування на будівництво пункту”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
За його словами, щодо чинних пунктів пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». На їх облаштування в межах польського кредиту Україна отримала позику в розмірі майже 25 млн євро.
“Зокрема, за ці кошти запланували збудувати піший перехід у «Раві-Руській», в «Шегинях» - провести реконструкцію інфраструктури чинного пункту пропуску, а в «Краківці», окрім оновлення інфраструктури, передбачене будівництво ділянки для легкового автотранспорту та автобусів.Завершити роботи по пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» плануємо до кінця 2022 року, інші два пункти пропуску – 2023 року. З державного бюджету теж передбачені кошти на ці пункти пропуску. Наше завдання консолідувати зусилля щодо пришвидшення робіт на цих пунктах пропуску. Львівська ОДА і надалі готова сприяти в реалізації цих інфраструктурних проєктів”, - додав Юрій Бучко.
Новини за темою
Максим Козицький повідомив актуальну обстановку на пунктах пропуску Львівщини
8 травня 2022
З 6 квітня на ПП на в‘їзд в Україну почали утворюватися черги з охочих розмитнити та ввезти автомобілі. Це і досі впливає на пропускні операції. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Черги на в’їзд в Україну перед пунктами пропуску на Львівщині станом на 18:00 год: ППр Угринів – 200 легкових; ППр Рава – Руська – 230 вантажних, легкових немає; ППр Грушів – 460 легкових; ППр Краківець – 350 легкових та 520 вантажних; ППр Шегині – 570 легкових та 180 вантажних; ППр Смільниця – 200 легкових. Очільник області додав, що майже усі легкові машини чекають на розмитнення. За добу на одному ПП розмитнюють в середньому 50 легкових автівок. «У Раві-Руській черг з легкових автівок нема, бо там їх не пропускають. Якщо на легкових машинах везуть гуманітарну допомогу, їх на кордоні намагаються пропускати поза чергою, якщо така можливість є. У Краківці та у Шегинях пріоритет надають вантажним автомобілям, оскільки черга там одна», - зазначив Максим Козицький. Також фахівці Львівської митниці радять: якщо ви повертаєтесь з-за кордону і везете автівку на розмитнення, краще скористатися ПП в Угринові, Смільниці та Грушеві, оскільки там нема черг із вантажівок. Якщо ж ви везете гуманітарну допомогу, краще повертатися в Україну через ПП у Раві-Руській та Краківці.
На Львівщині двічі лунала повітряна тривога: була загроза ракетного удару
6 травня 2022
За минулу добу в області було два сповіщення про повітряну тривогу. На Львівщині була загроза повітряно-ракетного удару. Про це інформує начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Окрім цього, працівники ДСНС ліквідували 18 пожеж сухостою в усіх районах Львівської області, окрім Яворівського та Самбірського. Згоріло майже 2 гектари. Начальник Львівської ОВА нагадує, що паліям за скоєне загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Надали прихисток ще 39 людям з інших областей. Від 24 лютого, за офіційними даними, – приблизно 340 тисячам. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули 18 тисяч людей. Станом на 9 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; і – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі та вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці 2 автобуси на виїзд. Поліція опрацювала 1505 звернень щодо підозрілих людей та об'єктів.
На західному кордоні оформили понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами
11 квітня 2022
До України за минулу добу прибули понад 31 тисяча осіб, 27 тисяч з яких – українці. Крім того, оформлено понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Разом з тим, з України минулої доби вибули майже 39 тисяч осіб. Понад 27 тисяч з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до інших країн-членів ЄС та Молдови. За 10 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 70 тисяч осіб та понад 15 тисяч транспортних засобів. Ці показники, у порівнянні з попередньою добою, вказують на помірне зменшення пасажиропотоку. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Нагадуємо, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. При цьому, у виключних випадках, прикордонники можуть приймати окремі рішення щодо пропуску осіб, які їдуть за кордон з гуманітарною метою в пошуках захисту від російської агресії. Що більше документів, виданих державними органами України, така особа зможе пред’явити під час паспортного контролю, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина. Зазначимо, що у випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також інші підтверджувальні документи.
Понад 30 тисяч українців евакуювались з країни минулої доби: яка ситуація на західному кордоні
8 квітня 2022
З України минулої доби вибули 34 тисячі осіб. Майже 22 тисячі з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Разом з цим, 7 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 59 тисяч осіб та більше 13 тисяч транспортних засобів. Пасажиропотік на західній ділянці кордону залишається стабільним. До України за минулу добу прибули майже 25 тисяч осіб, понад 22 тисячі з яких – українці. Крім того, оформлено близько 550 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі.
Ситуація на західному кордоні: оперативна інформація
4 квітня 2022
За добу 3 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 58 тисяч осіб та 13 тисяч транспортних засобів. Відносно 2 квітня пасажиропотік на західній ділянці кордону зменшився майже на 10 тисяч подорожніх. Минулої доби вибули з України понад 33 тисячі осіб. Майже 22 тисячі з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта – через пункти пропуску у Закарпатській та Чернівецькій областях. Наразі на усіх вищевказаних напрямках черги пішоходів і транспортних засобів відсутні. До України за минулу добу прибули понад 25 тисяч осіб, більше 22 тисяч з них – українці. Крім того, оформлено понад 390 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) рекомендують на фейсбук-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Також нагадують, що усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі.
Максим Козицький зустрівся із віце-спікеркою Сейму Республіки Польща
15 березня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із віце-спікеркою Сейму Республіки Польща Малгожатою Госєвською. Також у зустрічі взяла участь Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Максим Козицький подякував за допомогу, яку Польща сьогодні надає Україні, зокрема Львівщині в частині гуманітарних вантажів, прихистку для переселених осіб тощо. Він підкреслив масштабність та ефективність роботи польських прикордонних, митних служб, центрів прийому, залучених служб та великої кількості волонтерів. «Низький уклін польському народу від українського за допомогу, яку надаєте у надзвичайно складний для України час. Якби хоч частина інших країн зробила б те саме, що робить Польща, ми б вже вигнали з нашої землі окупанта»,- зазначив начальник Львівської ОВА. Сторони проговорили завантаженість пунктів пропуску (ПП) на кордоні з Польщею. Зазначимо, що зараз працює 6 автомобільних ПП («Угринів», «Рава Руська», «Грушів», «Смільниця», «Краківець», «Шегині»), всі вони - цілодобові, на усіх є піші переходи. Сьогодні пункти пропуску не є надто завантажені, проте у випадку ескалації конфлікту пропускна здатність їх суттєво знизиться. Відтак, Максим Козицький звернувся до польських партнерів щодо сприяння відкриттю пунктів пропуску «Варяж», «Нижанковичі», які станом на сьогодні не введені в експлуатацію, та облаштування соціальної інфраструктури біля них. Обговорили і питання облаштування нових пунктів пропуску, покращення залізничного сполучення. Окремо розглянули питання облаштування місць для проживання переміщених осіб, в тому числі для працівників релокованих підприємств з окупованих територій, облаштування мобільних госпіталів.
Актуальна інформація на пунктах пропуску станом на 18:00 год
7 березня 2022
Західне регіональне управління Держприкордонслужби інформує про ситуацію з чергами на пунктах пропуску станом на 7 березня, 18:00: Республіка Польща: «Ягодин» - 230 л/а, 800 пішоходів; «Устилуг» - 200 л/а, 200 пішоходів; «Угринів» - 400 л/а, 600 пішоходів; «Рава-Руська» - 450 л/а, 950 пішоходів; «Грушів» - 400 л/а, 350 пішоходів; «Смільниця» - 500 л/а, 500 пішоходів; «Краківець» - 800 л/а, 700 пішоходів; «Шегині» - 1200 л/а, 2200 пішоходів. Словацька Республіка: «Малий Березний» - 40 л/а, 0 пішоходів; «Ужгород» - 200 л/а, 300 пішоходів. «Малі Селменці» - 10 пішоходів. Угорщина: «Тиса» - 90 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється); «Дзвінкове» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Косино» - 40 л/а, 0 пішоходів; «Лужанка» - 40 л/а, 10 пішоходів; «Вилок» - 100 л/а,0 пішоходів. Румунія: «Дякове» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Солотвино» - 60 л/а, 0 пішоходів; «Порубне» - 200 л/а, 300 пішоходів. Республіка Молдова: «Мамалига» - 50 л/а, 0 пішоходів; «Кельменці» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Росошани» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Сокиряни» - 0 л/а, 0 пішоходів Фото умовне
Актуальна інформація на пунктах пропуску станом на 18:00 год
5 березня 2022
Черги перед пунктами пропуску із сусідніми державами, на виїзд з України, станом на 18:00 5 березня. Республіка Польща: «Ягодин» - 150 л/а, 0 пішоходів; «Устилуг» - 150 л/а, 345 пішоходів; «Угринів» - 150 л/а, 0 пішоходів; «Рава-Руська» - 450 л/а, 1000 пішоходів; «Грушів» - 450 л/а, 1000 пішоходів; «Смільниця» - 700 л/а, 400 пішоходів; «Краківець» - 600 л/а, 2000 пішоходів; «Шегині» - 500 л/а, 610 пішоходів. Словацька Республіка: «Малий Березний» - 20 л/а, 0 пішоходів; «Ужгород» - 300 л/а, 50 пішоходів. «Малі Селменці» - 30 пішоходів. Угорщина: «Тиса» - 50 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється); «Дзвінкове» - 10 л/а, 0 пішоходів; «Косино» - 15 л/а, 0 пішоходів; «Лужанка» - 30 л/а, 0 пішоходів; «Вилок» - 50 л/а, 0 пішоходів. Румунія: «Дякове» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Солотвино» - 100 л/а, 0 пішоходів; «Порубне» - 210 л/а, 70 пішоходів. Республіка Молдова: «Мамалига» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Кельменці» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Росошани» - 0 л/а, 0 пішоходів; «Сокиряни» - 0 л/а, 0 пішоходів «Могилів-Подільський» - 35 л/а, 95 пішоходів. «Бронниця» - 10 л/а, 40 пішоходів.
Черги на пунктах пропуску з країнами ЄС зменшуються
2 березня 2022
Потік громадян на кордоні України з країнами ЄС та Молдови продовжує зменшуватися. Рівень завантаженості пунктів пропуску також суттєво знизився. Інформують у Державній прикордонній службі України. Так, порівнюючи стан черг за останні 12 годин (з 00:00 02 березня), відмічають, що кількість автомобілів, які очікують перетину кордону зменшилася, приблизно, з 3900 до 1425 автівок. Черги з пішоходів – у межах 30-50 осіб. Детальнішу інформацію про черги можна отримати на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Наразі відносно незначні черги автівок фіксуються біля наступних пунктів пропуску: - на кордоні з Польщею: «Смільниця» (400 л/а), «Шегині» (240 л/а); - на кордоні зі Словаччиною: «Малий Березний» (100 л/а), «Ужгород» (250 л/а); - на кордоні з Румунією: «Солотвино» (50 л/а), «Порубне» (300 л/а). Решта пунктів пропуску вільні. Важливо: наразі крім оформлення осіб, прикордонники спільно з митниками активно здійснюють оформлення вантажів гуманітарного призначення. Нагадуємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні працюють у цілодобовому режимі. Зверніть особливу увагу: подбайте про мінімальний перелік документів, які дадуть змогу встановити Вашу особу та особу супроводжуючих дітей, а також про документи, які зможуть довести Ваші родинні зв’язки з неповнолітніми особами, які слідують без супроводу хоча б одного з батьків, а з іншими родичами.
Львівщина відкриває додаткові піші переходи на пунктах пропуску: де саме
27 лютого 2022
З початку війни близько 100 тисяч осіб перетнули кордони Львівщини з Польщею. Станом на сьогодні, 27 лютого, близько 10 тисяч на залізничному вокзалі очікують відправлення за кордон, більшість з них іноземці. Відтак, на пунктах пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” та “Варяж-Усьмеж” планують відкрити піші переходи. Також додаткові піші переходи вже відкриті на “Краківці”, “Смільниці” та “Грушеві”. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, окрім того, близько трьох тисяч людей поїздом скерують у Закарпатську область з можливістю подальшого виїзду до Словаччини та Угорщини. До Нижанкович людей теж довезуть транспортом. «Ми не можемо заборонити людям покинути країну, де зараз тривають бойові дії з окупантом. Зі свого боку співпрацюємо із прикордонниками, іноземними колегами та “Укрзалізницею”, щоб допомогти людям і запобігти скупченню”, - зазначив Максим Козицький. Також він повідомив, що зараз є черги автомобільного транспорту на кордонах і закликав людей зупинятись у Львові, переночувати в місті і тоді рухатись далі у запланованому напрямку.
На кордоні з Угорщиною цілодобово працюватимуть ще два пункти пропуску
27 лютого 2022
Як інформують у Державній прикордонній службі, на кордоні з Угорщиною змінюється режим функціонування пунктів пропуску «Дзвінкове» та «Косино». Оформлення осіб та транспортних засобів у вказаних пунктах пропуску буде здійснюватися цілодобово. «Просимо врахувати вищезазначену інформацію під час планування закордонних поїздок», - йдеться у повідомленні.
Ситуація на західному кордоні: оперативна інформація
24 лютого 2022
Ситуація в пунктах пропуску на західному кордоні залишається стабільною. Спостерігається збільшення інтенсивності руху через пункти пропуску. Пропуск осіб та транспортних засобів здійснюється встановленим порядком, згідно з чинним законодавством. Нагадуємо, що наразі жодних обмежень щодо виїзду громадян України за кордон, за винятком визначених законодавством випадків, немає. Пропускні операції здійснюються ритмічно. Конфліктних ситуацій не виникало. Місцями виникають технічні затримки у роботі баз даних ДПСУ, митниці, а також на суміжній стороні. Спостерігається пожвавлення руху на виїзд з України в пунктах пропуску «Ягодин», Устилуг», «Грушів», «Рава-Руська», «Краківець», «Шегині», «Смільниця», що на кордоні з Польщею. Від 100 автомобілів – в пункті пропуску «Грушів», до 550 автівок – в пункті пропуску «Ягодин». На кордоні зі Словаччиною біля двох автомобільних пунктів пропуску перебувають загалом близько 250 автомобілів. Перетину кордону до Угорщини у п’яти пунктах пропуску наразі очікують понад 350 автівок. На виїзд до Румунії, у трьох пунктах пропуску, очікують своєї черги близько 600 легкових авто.