21 вересня – Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера

21 вересня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Щороку у вересні відзначають Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера, щоб підвищити обізнаність та оскаржити стигму, яка зберігається навколо деменції. Лише завдяки справді глобальним зусиллям можливо підвищити необхідну обізнаність та кинути виклик стигмі та дезінформації, яка все ще оточує деменцію. 

Як розповіла Тетяна Негрич, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з неврології, хвороба Альцгеймера - прогресуюче захворювання, яке погіршує пам’ять та інші психічні функції. Це найпоширеніша форма деменції, яка узагальнює втрату пам’яті та інші важливі когнітивні здібності, які є досить серйозними, щоб заважати повсякденному життю людини. Згідно з попередніми дослідженнями, в середньому 2 з 3 людей у ​​всьому світі мало або взагалі не усвідомлюють  наявність у себе хвороби Альцгеймера та пов'язаною з нею деменції.

"Більшість людей часто думає, що це захворювання є нормальною частиною старіння. Хоча це може бути неправдою, найбільшим чинником ризику хвороби Альцгеймера є зростання віку. Це видно з того, що більшість пацієнтів з Альцгеймером старше 65 років. Це не повністю класифікує хворобу як хворобу похилого віку. Певні ознаки можуть свідчити про розвиток хвороби, в такому разі слід звернутись до лікаря", - зазначила експертка.

Симптоми, які можуть вказувати на хворобу Альцгеймера: дезорієнтація в часі та просторі, труднощі у виконанні повсякденної роботи, повторення однотипних запитань та постійне уточнення вже відомої інформації, складності в процесі ведення діалогу та порушення мовлення, проблеми в запам’ятовуванні розташування речей, проблеми з підрахунком, різкі зміни настрою та поведінки, труднощі у розрізненні кольорів та контрастності, поява проблем із читанням та керуванням автомобілем, припинення трудової та соціальної активності.

"Аби завадити розвитку хвороби необхідно дотримуватись загальних порад щодо її профілактики. А саме:

- вести здоровий спосіб життя та відмовитись від шкідливих звичок,
- вчасно лікувати зуби й не допускати хвороб ясен, оскільки бактерії Porphyromonas gingivalis ймовірно можуть бути причиною хвороби Альцгеймера
- потрібно контролювати артеріальний тиск, зменшити споживання солі, цукру та підтримувати здорову вагу.

Важливим компонентом профілактики хвороби Альцгеймера є додаткова розумова діяльність, зокрема, необхідно багато читати, тренувати мозок та розвивати пам’ять, активно спілкуватись. Людям із хворобою Альцгеймера потрібна підтримка близьких та вчасне лікування, щоб сповільнити розвиток дегенеративних змін. У 40-60% випадків - деменція вчасно не виявляється. Тому рання діагностика є дуже важливою і сприяє обнадійливому багатовекторному лікуванню", - розповіла Тетяна Негрич.

Ключові слова:

Альцгеймерхвороба

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook