В районах області та міста Львова мають створити підрозділи територіальної оборони
21 вересня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА
Під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась нарада з питань розміщення підрозділів територіальної оборони (ТРО) у межах районів області, а також щодо організації та проведення осіннього призову на військову строкову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань.
Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Тож в межах наради учасники обговорили вимоги до самих приміщень та їх географічного розташування. Голови РДА мають надати список приміщень, які вони можуть запропонувати для узгодження з військовим керівництвом.
«Ініційований Президентом України Закон передбачає побудову з січня наступного року мережі підрозділів територіальної оборони, відповідної кількості бригад та батальйонів, що дислокуються на території Львівської області. Це постійне перебування формувань тероборони у межах окремих населених пунктів Львівщини. Дислокація військових передбачає необхідність приміщень, матеріально-технічної бази. Зараз важлива якісна участь райдержадміністрацій та територіальних громад, які могли б допомогти у забезпеченні мережі підрозділів тероборони», - зазначив Віталій Загайний.
Окремо учасники наради зосередили увагу на осінній призовній кампанії на Львівщині.
Восени у Львівській області заплановано призвати 648 призовників. Станом на сьогодні тільки 212 призовників за станом здоров’я можуть проходити військову службу. Така кількість призовників складає менше 24% від планового завдання на призовну кампанію жовтень-грудень 2021 року.
Основними причинами незадовільного відбору призовників для проходження строкової військової служби є неякісне оповіщення призовників та їхнє ухилення від проходження районних призовних комісій.
З огляду на це, необхідно посилити співпрацю між територіальними центрами комплектування, органами Нацполіції та місцевого самоврядування аби знизити рівень ухилення призовників від військової служби.
Перед відправкою у війська має проводитись скринінгове обстеження призовників на COVID-19. Відтак, наприкінці наради обговорили також наскільки зараз призовники забезпечені ІФА-тестуванням. У департаменті охорони здоров’я ОДА повідомили, що зараз користуватимуться швидкими тестами на виявлення антигену COVID-19.
Учасниками наради стали командир бригади ТРО, військовий комісар Львівського ОТЦК та СП, заступник начальника військового гарнізону, голови РДА та представники департаментів охорони здоров’я і цивільного захисту ЛОДА.
Ілона Орнат
Новини за темою
Офіційне звернення від командування 103-ї бригади Сил ТрО до рідних військовослужбовців
9 травня 2022
Командування 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України звертається до всіх рідних та близьких військовослужбовців, які перебувають в районі виконання завдань. 3 травня Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про основи національного спротиву», згідно з якими дозволяється застосування територіальної оборони в районах ведення бойових дій. Багато хто вважав і вважає, що Сили територіальної оборони мають охороняти свої області і регіони, стояти біля своїх будинків з автоматом. Тільки оборона свого регіону починається там, де ворог знаходиться фізично, тобто в зоні бойових дій. Якщо не зупинити злочини та бешкет, вбивства невинних дітей, жінок і старих - ця війна завершиться повним знищенням українського народу, чого ми не можемо допустити. Всі військовослужбовці 103-ї бригади Сил ТрО ЗСУ виконують свій конституційний обов‘язок – хоробро захищають Україну в районі виконання завдань. Воїни роблять все аби зберегти кожен сантиметр української землі і знищують ворога разом з бійцями всіх видів і родів військ Збройних Сил України. Кожен, хто вступив до лав Сил територіальної оборони Збройних Сил України зробив цей вибір добровільно та відповідально. Склав Військову присягу та виконає свій обов’язок. Кожен пішов на війну з прагненням захистити свій дім, своїх рідних та близьких. Командування бригади робить все необхідне для ефективного застосування та збереження життя наших воїнів. Застосування наших Сил підтримується багатьма ефективними вогневими засобами інших Сил, які перебувають з нами в районі виконання завдань. Високим є також рівень матеріального та технічного забезпечення в тому числі завдяки численній підтримці волонтерського руху, за що висловлюємо щиру вдячність всім, хто підтримує наших бійців. Окремо хочемо звернути увагу на те, що ворог атакує не лише на землі, але й в інформаційному просторі. Останнім часом у соціальних мережах публікують неперевірену, а часто неправдиву інформацію про наших військовослужбовців. Це погано відбивається на емоційному стані рідних наших воїнів та й загалом усієї громади Львівської області. Це все відбувається не без участі російських спецслужб. Будь ласка, не поширюйте неперевірену інформацію. Не поширюйте дані про перебіг бойових дій та місця дислокації частин. Це небезпечно для всього особового складу. Підтримуйте добрим словом наших військовослужбовців. Це важливо. Закликаємо не робити публічними будь-які звернення щодо військовослужбовців, бо цією інформацією може скористатись ворог. Ви можете залишити письмові звернення у канцелярії бригади у м. Львові. Також працює телефон гарячої лінії бригади за номером 096 080 69 87. Ми поїхали, щоб здобути перемогу. Але Перемога має бути спільною разом з усіма Вами. Війна прийшла в кожен дім, кожного українця та українки. Маємо її завершити.
103-тя окрема бригада Сил Тро ЗСУ нагадала про правила поведінки під час повітряної тривоги
18 квітня 2022
Сили територіальної оборони Львівщини забезпечують порядок на території області, але усім мешканцям необхідно також дотримуватися наявних заходів безпеки в умовах загрози повітряних ударів. Про це повідомила 103-тя окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних сил України у Facebook. «Ще раз і ще раз нагадуємо всім мешканцям Львівщини, що сигнал повітряної тривоги - це важливий сигнал оповіщення для всіх без виключення і варто організовано ховатися до укриттів та сховищ, доки з ворогом дає раду Повітряне командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України. Ворог нещадно бомбить об'єкти не лише військової, але і цивільної інфраструктури, а тому завдання всіх нас - зберегти наші життя», - наголосили в бригаді. Також 103-тя бригада Сил Тро надала окремі рекомендації щодо сховищ. «В кого сховище в несправному стані - відремонтуйте його. Хто не знає, де сховище - знайдіть найближче. В потрібний момент - це збереже життя вам, вашим близьким та вашим дітям. Ми маємо справу з ворогом, який немає нічого святого. Тому розум і правда мають перемогти!», - додали в бригаді.
До активних громадян: теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та формування в громадах
4 квітня 2022
Війна вносить свої корективи і в цивільне життя. Багато патріотично налаштованих громадян хочуть доєднатися до захисту своєї місцевості чи території. Але правильна назва означає правильне розуміння. Ряд громадян, що вирішили набудувати самовільних блокпостів, перевіряти в людей документи та речі, не маючи на це законних підстав, називають себе «теробороною». Ба більше, окрема каста тих, хто хоче заробити на війні, займаються реквізицією волонтерської та гуманітарної допомоги, прикриваючись тим, що «це на тероборону». Це створює негативну репутацію Сил територіальної оборони та Збройних Сил України. У 103-тій окремій бригаді сил територіальної оборони нагадують, що теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та добровольчі формування територіальних громад, які створюються та оформляються відповідно до чинного законодавства. У випадку самовільних чи злочинних дій серед громадян, що видають себе за військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних Сил України, це буде кваліфіковано за відповідними статтями Кримінального кодексу України з подальшим притягненням до кримінальної відповідальності органами судочинства. Закликаємо всі формування та організації Львівської області, які хочуть допомагати Силам територіальної оборони Збройних Сил України у виконанні визначених завдань, сприяти створенню в територіальних громадах добровольчих формувань територіальних громад та вступати до них. Це дасть можливість виконувати визначені командуванням завдання, мати відповідні повноваження та бути захищеним законом. Детальніше про створення ДФТГ можна прочитати тут: https://t.me/oboronalviv/130 Воєнний стан не означає анархію та самочинство. Війна - це час об'єднання всіх добровольців довкола Збройних Сил України та всебічне сприяння їм. Лише об'єднаними зусиллями та під чітким керівництвом, ми отримаємо перемогу у цій війні.
Командиру тероборони Львівщини Валерію Курку присвоїли чергове військове звання
24 березня 2022
Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України, командиру 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ підполковнику Валерію Курку присвоїли чергове військове звання – «Полковник». Валерій Курко очолює 103-тю окрему бригаду Сил ТрО з 10 січня. До цього він командував навчальним батальйоном 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ. В період 2014-2015 років полковник командував третім батальйоном 80-ї окремої десантно-штурмової бригади під час оборони Донецького аеропорту. Нагадуємо, що в Україні затвердили зразок контракту добровольця територіальної оборони. Почитати умови контракту добровольця територіальної оборони тут. Для того, що зголоситися до бригади, необхідно прийти за адресою: м. Львів, вул. Батуринська, 2. З собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ. У випадку питань, телефонуйте: 096 080 69 87.
В Україні затвердили зразок контракту добровольця територіальної оборони: які умови
19 березня 2022
Згідно з наказом Міністра оборони України №84, затверджено зразок контракту добровольця територіальної оборони та зразок посвідчення добровольця. Контракт укладається між командиром добровольчого формування та бійцем в чотирьох екземплярах. З цього моменту, ми закликаємо всіх, хто хоче створювати озброєні підрозділи в своїх територіальних громадах для захисту своєї території зробити це відповідно до чинного законодавства, щоб мати можливість отримати зброю, застосовувати її або власну мисливську зброю для оборони та мати ряд соціальних гарантій від держави. В цій війні ми зможемо перемогти тільки в об'єднанні зусиль та координуючи дії в місцевостях з командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Як створити добровольче формування територіальної громади? Відповідь тут: https://bit.ly/3imBkAt Почитати умови контракту добровольця територіальної оборони тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0307-22#Text Для того, що зголоситися до бригади, необхідно прийти за адресою: м. Львів, вул. Батуринська, 2. Із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ. У випадку питань, телефонуйте: 096 080 69 87.
Львівська ОДА та міська рада будуть координувати роботу в питанні формування підрозділів тероборони
31 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча нарада за участі керівництва області та міста щодо координації роботи в питанні формування підрозділів територіальної оборони Львівщини. В Україні з 1 січня набув чинності Закон «Про основи національного спротиву», за яким в районах області та місті Львові утворюються підрозділи тероборони. Сили ТРО стали окремим родом Збройних сил України. Військовослужбовці ТРО забезпечують здатність підрозділу при потребі розгорнутись до штату воєнного часу - швидко закомплексуватися резервом і бути готовими виконувати завдання. Зважаючи на вагомість та необхідність утворення підрозділів ТРО, Львівська ОДА та Львівська міська рада планують напрацювати алгоритм для швидшого отримання необхідних документів для зарахування до лав територіальної оборони Львівщини. Львівська громада є однією з найбільших в області, адже тут зосереджена більшість медичних установ для проходження комісій, потрібних для набору до підрозділів ТРО. Важливо, що жителі з усіх районів області зможуть отримати необхідні довідки в обласному центрі. Записатися до лав сил територіальної оборони можна, вступивши на військову службу за контрактом у резерві. Контракт укладається строком від 3-х років. Умови для громадян України: Вік 18 до 55 років; Придатний стан здоров’я; Відсутність судимості Важливо, що військовослужбовці та резервісти ТРО виконуватимуть завдання виключно у своєму краю, поза районами ведення бойових дій. Звернутися до районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем реєстрації, де Вам підкажуть усі подальші кроки. Детальна інформація за адресою: м. Львів, вул. Ів. Франка, 25, або за одним із номерів: (096) 080-69-87; (066) 829-04-34. Серед головних переваг військовослужбовця тероборони - проходження служби в своєму регіоні. Крім цього - стабільне грошове забезпечення, соціальний та правовий захист держави, а також безоплатна кваліфікована меддопомога і пільгове санаторно-курортне лікування.
Максим Козицький зустрівся з командиром територіальної оборони Львівщини Валерієм Курком
26 січня 2022
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький спільно із заступниками провів робочу нараду, у межах якої зустрівся із командиром бригади територіальної оборони Львівщини Валерієм Курком. Основну увагу приділили питанню формування підрозділів територіальної оборони в межах Львівської області. Нагадаємо, що 16 липня 2021 року Верховна Рада визначила правові та організаційні основи національного спротиву, ухваливши закон «Про основи національного спротиву», який вступив у дію з 1 січня 2022 року. Командир бригади ознайомив присутніх зі становленням сил територіальної оборони Збройних Сил України, її структурою та завданням. На нараді обговорили стан справ станом на сьогодні, про визначені місця дислокації підрозділів, формування управлінь бригади та батальйонів ТРО тощо. Голова підкреслив, що облдержадміністрація, органи місцевого самоврядування надаватимуть допомогу у розвитку територіальної оборони, дав вказівку відвідати місця дислокації підрозділів ТРО, вивчити проблемні питання. Зауважимо, що Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний підписав наказ про призначення командира територіальної оборони на Львівщині 10 січня. Підполковник Валерій Курко став командиром кадру 103 Окремої бригади територіальної оборони регіонального управління сил територіальної оборони «Захід». Він був одним із захисників Донецького аеропорту. Довідково! Записатися до лав сил територіальної оборони можна, вступивши на військову службу за контрактом у резерві. Для цього громадянам України потрібно: мати від 18 до 57 років, звернутися до районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем реєстрації, де Вам підкажуть усі подальші кроки. Детальна інформація - за адресою: м. Львів, вул. Ів. Франка, 25, або за одним із номерів: (096) 080-69-87; (066) 829-04-34.
На Львівщині завершилася осіння призовна кампанія
29 грудня 2021
Львівська область успішно завершила план відбору на строкову військову службу в межах осінньої призовної кампанії. Під час осіннього призову до війська з Львівщини вирушило 648 призовників. З них 47% до Збройних Сил України та 53% до інших військових формувань. Вже вкотре призов на строкову службу проходив під час карантинних обмежень. Усі призовники перед відправкою на обласний збірний пункт проходили тестування методом експрес тестування із визначення антигену SARS-Cov-2 на наявність захворювання Covid19. Лише за наявності негативного тесту - юнаків скеровували на обласний збірний пункт, а вже звідти в навчальний центр або у військову частину. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує, що призовний вік громадян на військову строкову службу становить 18-27 років. Термін проходження служби: один рік - для юнаків з вищою освітою, півтора року - для громадян без вищої освіти. Призванні строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення ООС.
Осіння призовна кампанія триває: на військову службу відбули 438 призовників
22 листопада 2021
На Львівщині з першого жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. За період призову з обласного збірного пункту до війська відправили 438 юнаків, а це - 66,5 % виконання поставленого завдання. На цьому тижні запланували відправити ще 35 призовників. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП) інформує, що загалом же згідно з плановим завданням цієї осені поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань 648 юнаків. Обласний збірний пункт та районні призовні дільниці забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту для дотримання всіх карантинних вимог. Усіх юнаків перевірили експрес тестом на визначення антигену SARS-Cov-2. ТЦК та СП нагадує, що не отримання повістки, не є причиною неявки на призовну дільницю. Термін проходження військової строкової служби для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти півтора року. Військовослужбовці строкової служби до участі в операції об’єднаних сил (ООС) на Сході країни не залучаються!
У наступному році в районах області та міста Львова мають запрацювати підрозділи територіальної оборони
18 листопада 2021
Сьогодні, 18 листопада, під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась нарада з представниками РДА з питань розміщення підрозділів територіальної оборони (ТРО) у межах районів області. Так, у зв’язку з новим територіально-адміністративним поділом та відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Власне список приміщень, де потенційно можуть бути розміщені підрозділи ТРО та їх подальше матеріально-технічне забезпечення обговорили в межах наради. Списки потенційних приміщень для подальшого узгодження з керівництвом тероборони надали керівники РДА, окрім цього, ще раніше Міністерство оборони України скерувало пропозиції щодо можливості розміщення підрозділів територіальної оборони на територіях вивільнених військових містечок, проте приведення будівель, споруд до необхідного стану є довготривалим та потребує значних фінансових витрат. Як пояснив Віталій Загайний ініційований Президентом України Закон передбачає побудову з січня наступного року мережі підрозділів територіальної оборони, відповідної кількості бригад та батальйонів, що дислокуються на території Львівської області. Це постійне перебування формувань тероборони у межах семи населених пунктів Львівщини. «Зараз нам важливо мати повну інформацію по кожному об’єкту: адреса, власник, в якому стані будівля, яких потребує ресурсів та вкладень. Тут важлива участь райдержадміністрацій та територіальних громад. Кожен об’єкт на потреби ТО потребує окремого алгоритму дій – спілкування з власником чи балансоутримувачем, оцінки вартості ремонту. Вирішення таких питань передбачає участь державних органів, місцевих громад та обласної ради»,- зазначив Віталій Загайний.
Осіння призовна кампанія: на Львівщині до війська вирушили 350 жителів області
8 листопада 2021
У межах проведення осінньої призовної кампанії зі збірного пункту Львівського обласного ТЦК та СП до лав українського війська та інших військових формувань держави вирушили 350 львів’ян та мешканців області. Як поінформували у Львівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки поставлене завдання з призову виконане на 54 %. Перед вирушенням на обласний збірний пункт усіх призовників перевірили експрес тестом на визначення антигену SARS-Cov-2. Нагадаємо, що призовний вік громадян на військову строкову службу становить 18 – 27 років. Термін проходження служби: рік – для юнаків з вищою освітою, півтора року – для громадян без вищої освіти. За ухилення від призову та неявку на призовну дільницю передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Стартувала осіння призовна кампанія: на Львівщині 30% призовників відібрані до відправки у військо
1 жовтня 2021
На Львівщині 1 жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Під час засідання обласної призовної комісії під головуванням заступника голови ЛОДА Віталія Загайного учасники комісії проінформували про хід підготовки до виконання кампанії на території області. Учасниками засідання стали члени обласної та районних призовних комісій, військові комісари районних територіальних центрів комплектування (РТЦК), представники Нацполіції, Державної прикордонної служби, Нацгвардії тощо. Восени у Львівській області заплановано призвати 648 призовників: 303 осіб – до Збройних Сил України, 225 – до Національної гвардії України, Державна служба спеціального транспорту – 25 та Державна прикордонна служба України - 95 осіб. Станом на сьогодні тільки 30% призовників відібрані до відправки до війська, які пройшли медичні комісії. Основними причинами незадовільного відбору призовників для проходження строкової військової служби є неякісне оповіщення призовників та їхнє ухилення від проходження районних призовних комісій. З огляду на це, необхідно посилити співпрацю між територіальними центрами комплектування, органами Нацполіції та місцевого самоврядування аби знизити рівень ухилення призовників від військової служби. «Ми бачимо значний потенціал у розв'язанні проблеми ухилення призовників через залучення ветеранів АТО/ООС та комунального закладу ЛОР «Будинок воїна» до роботи з призовною молоддю», - зазначив Віталій Загайний. До війська призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які придатні до проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Термін проходження строкової служби для осіб з вищою освітою – рік, без вищої освіти – півтора року. Усіх призовників будуть перевіряти експрес тестом на визначення антигену SARS-Cov-2. Після тестування їх будуть відправляти до обласного збірного пункту. Обласний збірний пункт має бути забезпечений засобами для дезінфекції, члени медичних комісій та призовники забезпечені засобами індивідуального захисту. Разом з ДСНС мають проводити щоденні заходи щодо дезінфекції приміщень. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує, що Відповідно до Закону України про «Військову службу та військовий обов‘язок» повістка не є обов’язковою. Призовник у десятиденний строк після оприлюднення Указу Президента про проведення призовної кампанії має з’явитись на призовну дільницю. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються. Важливо! Графік роботи обласної призовної комісії на період призову громадян на строкову військову службу у жовтні-грудні 2021 року: Щочетверга з 15:00 до 16:00 год. Адреса: Львівська облдержадміністрація (каб. 257), вул. Винниченка, 18. Щоденно (за потреби) – обласний збірний пункт, вул. Батуринська, 2 у ході відправок. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ЛОТЦК та СП) нагадує! Військова строкова служба – це обов’язок кожного громадянина чоловічої статі віком від 18 до 27 років. З дня оголошення початку призовної кампанії призовник зобов’язаний сам з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Ілона Орнат