Депутати внесли зміни до програми охорони навколишнього середовища
Сьогодні рішенням сесії Львівської обласної ради внесли зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки.
Депутати го підтримали рішення про врегулювання механізму реалізації завдань і заходів Програми в частині співфінансування екологічних заходів відповідно до визначених індексів фінансової спроможності територіальних громад.
Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації зазначає, що до сьогодні більшість територіальних громад, в межах яких заплановано здійснення природоохоронних заходів за рахунок коштів обласного фонду ОНПС, не спроможні були забезпечити співфінансування заходів з місцевих бюджетів із дотриманням діючого розподілу коштів у відповідності до фінансової спроможності громад, тому для вирішення цього питання та можливості ефективної реалізації екологічних заходів внесено зміни до Програми.
Зокрема, внесено зміни до пункту 4 абзацу 3 розділу «Механізм реалізації завдань і заходів Програми» Програми, а саме:
спрямування коштів для співфінансування екологічних заходів відповідно до визначених індексів фінансової спроможності територіальних громад області, а саме:
- при індексі більшому 1,0: 60 відсотків коштів з обласного бюджету, 40 відсотків з бюджету громади чи інших джерел; (було співвідношення 20% - 80%)
- при індексі від 0,8 до 1,0: 70 відсотків коштів з обласного бюджету, 30 відсотків з бюджету громади чи інших джерел; (було співвідношення 40% - 60%)
- при індексі від 0,6 до 0,8: 80 відсотків коштів з обласного бюджету, 20 відсотків з бюджету громади чи інших джерел; (було співвідношення 60% - 40%)
- при індексі меншому 0,6: 90 відсотків коштів з обласного бюджету, 10 відсотків з бюджету громади чи інших джерел». (було співвідношення 80% - 20%)
Новини за темою
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Нові можливості єПідтримки: Уряд ухвалив зміни до постанови
9 лютого 2022
Сьогодні Уряд ухвалив значні зміни в постанову щодо програми єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити кошти в межах програми єПідтримка на ліки. А люди з інвалідністю І та ІІ груп та особи від 60 років — на комунальні послуги. Наразі в Україні понад 1 млн громадян з інвалідністю, які належать до І та ІІ груп. Також із 14 березня українці від 14 років, які мають бустерну дозу, зможуть отримати 500 гривень у межах програми. На сьогодні бустерну дозу отримали майже 500 тисяч українців. Також Уряд збільшив строк використання коштів. Гроші від єПідтримки можна буде витратити впродовж не 4, а 9 місяців із дня зарахування. «Зовсім скоро українці від 14 років зможуть подати заявку на кошти за бустерну дозу, а люди з інвалідністю за гроші від програми матимуть можливість оплатити комунальні послуги та ліки. Отримати гроші можна буде швидко та зручно в застосунку Дія. Ми продовжуємо трансформувати єПідтримку, щоб розв'язувати актуальні проблеми та піклуватися про кожного українця», — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Станом на сьогодні в межах єПідтримки було подано понад 8,3 млн заявок, оформлено 9,5 млн карток та витрачено 2,7 млрд гривень. Якщо ви ще не скористалися єПідтримкою, то можете це зробити за кілька хвилин, швидко та зручно: Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. В онлайн-банкінгу картку можна отримати за 1 хв. Завантажте застосунок Дія або оновіть його до останньої версії в PlayMarket або AppStore. Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікати, отримані на порталі Дія, чи паперові від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою. Зайдіть у розділ Послуги та знайдіть єПідтримку. Надішліть заяву на отримання коштів Виберіть для виплати картку єПідтримка. Очікуйте на зарахування коштів. Як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна знайти тут.
Програму охорони навколишнього природного середовища у 2021 році виконали на понад 97%
30 грудня 2021
Програма розроблена з метою реалізації екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області, створення належних умов для досягнення безпечного для життя населення стану навколишнього природного середовища, а також забезпечення реалізації на обласному рівні організаційно-технічних і фінансово-економічних заходів, націлених на забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків. Завдання Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2021 році виконали на 97,5 %. Про це повідомив відділ біоресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Із затвердженої суми на виконання заходів Програми обсягом 35,2 млн. гривень використали 34,3 млн. гривень. Цьогорічною програмою забезпечено виконання 21 природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, а також утримання спеціальних адміністрацій 4 регіональних ландшафтних парків «Равське Розточчя», «Надсянський», «Верхньодністровські Бескиди» і «Стільське Горбогір’я». Нагадуємо, на виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2022 році затверджено фінансування на суму 50,115 млн. гривень.
Для реалізації трьох програм департаменту архітектури та містобудування скерували 32 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА виділено близько 32 мільйонів гривень Львівська обласна рада затвердила бюджети трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА на загальну суму у 31 мільйон 215 тисяч гривень. На Програму охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини у Львівській області виділили 22 мільйони гривень. Серед завдань програми на наступний рік: збереження, дослідження та реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини Львівщини (18 мільйонів гривень); комплексна реставрація пам’яток Львівщини, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (3 мільйони гривень); популяризація культурної спадщини Львівщини (550 тисяч гривень); збереження, охорона та дослідження археологічної спадщини (450 тисяч гривень). Програма розвитку містобудівного кадастру та просторового планування виконуватиметься у рамках 6 мільйонів гривень. Вона передбачає виготовлення містобудівної документації, отримання ліцензій для введення містобудівного кадастру, розроблення нормативної грошової оцінки та інвентаризацію земель. Комплексну програму надання житлових кредитів окремим категоріям громадян профінансували у розмірі 3 мільйонів 215 тисяч гривень. З яких: 2 мільйони скерують на підтримку індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»; 1 мільйон 215 тисяч — забезпечення молоді житлом у Львівській області
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
За рішенням сесії обласної ради Програму «Безпечна Львівщина» в наступному році профінансують на 20 мільйонів
23 грудня 2021
На сесії обласної ради підтримали рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Зокрема, в наступному році в межах Програми планують створити в територіальних громадах області Центри безпеки громадян та підрозділи місцевої пожежної охорони. У 2022 році фінансовий ресурс на виконання Програми складає 20 млн гривень. Його використовуватимуть на такі заходи: Накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1,6 млн гривень); Забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3 млн 650 тис. грн); Організація рятування на водах Львівської області (10 млн 550 тис. грн); Забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (2, 2 млн гривень); Створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (2 млн). Окрім цього, Програма передбачає сприяти матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань та правоохоронних органів, покращити технічне оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області, 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Також до основних заходів належить протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області. Важливим пунктом Програми залишається організація та підтримка на території області системи територіальної оборони (ТРО). Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про основи національно спротиву», за яким в районах Львівщини та Львова передбачено створити підрозділи ТРО.
На заходи з охорони навколишнього природного середовища виділили понад 50 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2021 – 2025 роки у 2022 році затвердили фінансування в сумі 50 млн 115 тис гривень. З них: 38,0 млн гривень – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів. 2,115 млн гривень – кошти загального фонду обласного бюджету на утримання спеціальних адміністрації 4 регіональних ландшафтних парків. 10,0 млн гривень – кошти обласного бюджету (бюджету розвитку) на створення, облаштування парків дозвілля. Захід здійснюється на виконання доручень Офісу Президента України у рамках президентських програм «Велике будівництво» та «Здорова Україна». Кошти передбачено для забезпечення фінансової підтримки ініціатив органів місцевого самоврядування, спрямованих на будівництво нових чи реконструкцію/ремонт існуючих парків/скверів (які не є об’єктами природно-заповідного фонду
Програма UNEW: запрошують долучатись до навчання цифровим навичкам
22 грудня 2021
Триває набір учасниць на програму для жінок-лідерок місцевого самоврядування та представниць громадських організацій, які прагнуть покращити знання та опанувати цифрові рішення для громад. Програма включає: онлайн навчання з цифрової трансформації та навичок лідерства; менторська підтримка провідних спеціалістів в області Digital та IT; створення плану розвитку власної цифрової ініціативи; участь у спільноті лідерок цифрових змін в країні. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/iUuMscU до 15.01.2022, проте кількість місць є обмеженою. Сама ж участь безкоштовна. Навчання проходитиме в період з 19.01.2022 по 16.03.2022. Детальніше про програму можна дізнатися комюніті менеджерки проєкту Наталії Некрутенко за номером телефону 09980296508 або написавши на електронну пошту we@unew.digital Проєкт реалізується Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Digital Transformation Institute
На сесії Львівської облради затвердили зміни до обласного бюджету на 2021 рік
7 грудня 2021
Сьогодні на сесії Львівської обласної ради затвердили крайні цьогорічні зміни до показників обласного бюджету на 2021 рік. «З метою забезпечення усіх першочергових соціальних видатків, реалізації окремих обласних програм, завершення об’єктів (проєктів) у межах виконання обласних програм, здійснено перерозподіл видатків обласного бюджету на суму понад 27 млн гривень. «Джерелом зазначених видатків є економія коштів на реалізацію окремих обласних програм та резервний фонд обласного бюджету» - прокоментував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зазначений фінансовий ресурс скерували на: співфінансування субвенції з державного бюджету “Спроможна школа для кращих результатів” 0,4 млн. грн; виплату заробітної плати, пільгових пенсій працівникам медичної галузі, придбання медичного обладнання, витратних матеріалів та медикаментів для закладів охорони здоров’я на загальну суму 10,4 млн грн; фінансову підтримку Дрогобицького ансамблю пісні і танцю «Верховина», охорону Історико-краєзнавчого музею у с.Тулиголови та закупівлю сенсорних кіосків та столів для Музею визвольних змагань Є.Коновальця та Р. Шухевича на загальну суму 3,4 млн грн; виплату заробітної плати та розрахунки за спожиті енергоносії, облаштування спортивних майданчиків у Радехівській, Жовтанецькій, Дрогобицькій, Великолюбінській, Боринській, Старосамбірській, Стрийській, Городоцькій та Новояворівській територіальних громадах у загальній сумі 4,5 млн грн; галузі туризму на співфінансування проєкту «Велокарпатія» - 1 млн грн; галузі економіки та капітального будівництва – 7,5 млн грн.
Від сьогодні для населення змінюються розміри соціальних виплат: про це детально в цифрах
1 грудня 2021
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 грудня цього року збільшуються розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі ‒ 2 393 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема, для дітей віком до 6 років 2 100 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років ‒ 2 618 гривень, для працездатних осіб ‒ 2481 гривня, для осіб, які втратили працездатність ‒ 1934 гривні. Інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Враховуючи вищезазначене, від сьогодні збільшуються розміри деяких видів державної допомоги. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць 620,25 грн (мінімальний розмір) Щомісячна допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців на дітей віком: (максимальний розмір) до 6 років 2 100,00 грн від 6 до 18 років 2 618,00 грн від 18 до 23 років 2 481,00 грн Щомісячна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування надається у розмірі, що дорівнює різниці між 2,5 (3,5) прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги на дітей віком: (максимальний розмір) до 6 років 5 250,00 грн до 6 років (для дітей з інвалідністю) 7 350,00 грн від 6 до 18 років 6 545,00 грн від 6 до 18 років (для дітей з інвалідністю) 9 163,00 грн Щомісячна допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною надається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1 934,00 грн Щомісячна тимчасова державна допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців на дітей віком: (максимальний розмір) до 6 років 1 050,00 грн від 6 до 18 років 1 309,00 грн Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць. прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць 2 393,00 грн Статтею 9 Закону встановлено, що у 2021 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб ‒ 35%; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю ‒ 100%, для дітей ‒ 130% відповідного прожиткового мінімуму. Відтак, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення щомісячної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з 1 грудня 2021 року становитимуть: 35 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб) 868,35 грн 100 % для осіб, які втратили працездатність та осіб з інвалідністю 1 934,00 грн 130 % для дітей віком: до 6 років 2 730,00 грн від 6 до 18 років 3 403,40 грн від 18 до 23 років (за умови навчання) 3 225,30 грн Варто зазначити, що станом на 01.11.2021 середній розмір зазначеної допомоги в області становить 6178,25 грн. Закон України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» визначає право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Відповідно, розміри щомісячної державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю розраховуються з урахуванням норм вказаного Закону та з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» (зі змінами) і з 1 грудня 2021 року становлять: особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд 5 280,80 грн Особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд 3 898,00 грн особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи 1 934,00 грн одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2 997,70 грн особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи 1 934,00 грн одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2 610,90 грн на дітей з інвалідністю віком до 18 років 1 934,00 грн на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд 4 503,80 грн на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд 2 403,80 грн на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 5 280,80 грн на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 2 662,80 грн на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою 2 030,70 грн на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 5 180,70 грн на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 3 080,70 грн на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 5 957,70 грн на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 3 339,70 грн Також з 1 грудня підвищуються розміри щомісячної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю (які не мають необхідного стажу для призначення відповідної пенсії) до 1934 гривень. Щомісячна соціальна допомога у зв’язку з втратою годувальника (якщо особа не має права на пенсію у зв’язку із втратою годувальника у органах Пенсійного фонду України через брак відповідного стажу) - на трьох і більше дітей померлого годувальника з 1 грудня становить 2901грн, на двох дітей померлого годувальника – 2320,80грн). Щомісячна державна соціальна допомога на догляд (для осіб які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду) розмір виплати з 1 грудня 2021 року становить 773,60 грн. З 1 грудня підвищується і розмір грошової компенсації вартості «пакунку малюка», який надають у пологових будинках після народження дитини або у органах соціального захисту населення, до 6300 гривень. При цьому нагадаємо, що з 1 липня 2021 року одержувачі мають можливість вільного вибору одержання допомоги у зв’язку із народженням дитини, «пакунку малюка» або грошової компенсації. «Перерахунок державних соціальних виплат проведуть органи соціального захисту населення області автоматично без звернень одержувачів», - зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич. Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року усі сільські, селищні, міські ради новостворених територіальних громад організували прийом документів від громадян для призначення державних виплат. Управління райдержадміністрацій не приймають від громадян пакети документів (окрім надісланих поштою). Прийом документів здійснюється через виконавчий орган територіальної громади (в тому числі віддалене робоче місце, відділи/управління соціального захисту населення міських територіальних громад), старосту або ЦНАП. З 1 липня 2021 року заяви з необхідними документами приймають посадові особи виконавчих органів рад або через ЦНАП виключно з формуванням електронної справи через відповідну цифрову платформу «Соціальна громада». Через цю платформу органи, що приймають документи, передають особові справи онлайн до органів соціального захисту для подальшого призначення та виплати. Також є можливість подати заяви в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (https://e-services.msp.gov.ua/ https://diia.gov.ua/life-situations/yemalyatko). «Також найближчим часом з’явиться можливість подання документів за допомогою порталу «Дія» для призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, а наступного року і решти державних соціальних виплат», - додав Василь Гельбич.
Уряд ухвалив зміни щодо проведення ЗНО
24 листопада 2021
Сьогодні, 24 листопада 2021 року, Уряд ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Також визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Зазначимо, порядок визначає основні засади підготовки та проведення ЗНО з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до освіти та/або контролю відповідності результатів навчання державним вимогам. ЗНО проводиться Міністерством освіти і науки у співпраці з Українським центром оцінювання якості освіти, регіональними центрами оцінювання якості освіти, обласними органами управління освітою та закладами вищої освіти. Нагадаємо, учасники ЗНО з найвищими результатами отримають стипендії та премії Президента України.
Керівників та землевпорядників запрошують на навчальний курс щодо управління землями
15 листопада 2021
Термін подачі заявок для участі у навчальній програмі «Нові можливості громад в управлінні землями» подовжили для керівників та землевпорядників територіальних громад до 28 листопада включно, - повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Навчальна програма стартувала в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями», який реалізується Громадською спілкою "УкрГео" за договором субгранту з компанією Кімонікс Інтернешнл Інк., за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Основними тематичними напрямками програми є землеустрій, містобудування, топографія, ГІС та практичне застосування, що розроблені з урахуванням визначальних змін, які відбулися в земельному та містобудівному законодавстві. Метою проєкту є підтримка органів місцевого самоврядування територіальних громад в імплементації новітніх вимог законодавства та впровадженні сучасних методологій у сфері управління земельними ресурсами. Керівництво громад дізнається: - як сформувати стратегічне бачення розвитку території громади та визначити її інвестиційну привабливість; - які джерела геопросторових даних необхідні для прийняття обґрунтованих рішень; - які документи потребує громада для якісного управління ресурсами громади; - як збільшити доходи до місцевого бюджету; - як залучити ресурси для планування розвитку своєї території. Землевпорядники громад здобудуть практичний досвід: - впровадження вимог новітнього земельного законодавства; - ефективного виконання повноважень ОМС у сфері управління земельними ресурсами; - застосування рішень комплексного плану громади в управлінні землями; - використання сучасних геоінформаційних технологій для прийняття рішень. Відтак, запрошують очільників та фахівців з управління земельними ресурсами територіальних громад області, які ще не долучилися до проєкту, подати заявку на конкурс для участі в проєкті, попередньо: - зареєструвавшись за посиланням: https://education.geoportalua.com/ -долучившись до профільного чату для керівників: https://invite.viber.com/?g2=AQBdrv2zNuMB6k4kp%2B%2FLQNDJ%2B5Pe6iaRO7uq%2FBOnVEiO7D%2Fd5xI7A%2FrJkbwzxON5&lang=uk та землевпорядників: https://invite.viber.com/?g2=AQBU3pKvgvD2Xk4o0AI3y2OLbVu8xTFQWCCIKf1gQwRybbwZXyeoB8hfEk0xEft2&lang=uk. У разі виникнення питань звертайтесь за номером 067-167-67-17 та електронною адресою project@ukrgeo.ua.