Бібліотекарів Львівщини привітали з Всеукраїнським днем бібліотек

30 вересня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

День бібліотек в Україні щорічно відзначають 30 вересня. Свято заснували згідно з відповідним указом Президента України у 1998 році. Також в цей день вітають відвідувачів бібліотек.

З нагоди свята бібліотекарів Львівщини відзначили почесними грамотами Львівської облдержадміністрації за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної галузі.

«Працюємо для вас, щоби ваші бібліотеки стали бібліотеками майбутнього! Розуміємо, що не всі бібліотеки зараз такі, якими ми би хотіли їх бачити. Проте модернізація бібліотек розпочалася і активно триває, і ми зі свого боку даємо всі можливі ресурси і можливості для вашого розвитку.

Бібліотека – це центр позашкілля, дозвілля, центр розвитку дитини. Бібліотекарі – ті, вкладають в неї душу в бібліотечну мережу і розвивають її. Бажаємо вам натхнення продовжувати ці добрі справи! Щирі вітання від голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького!», - зазначив заступник голова Львівської ОДА Іван Собко.

Почесні грамоти від Львівської ОДА Іван Собко вручив:

  • Надії Кіндрись – заступниці директора КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей»;
  • Тетяні Грудень – завідувачці відділу абонементу КЗ ЛОР «Львівська обласна універсальна наукова бібліотека»;
  • Ірині Вовнюк – завідувачці інноваційно-проєктного відділу КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука»
  • Ользі Чіх – бібліотекарці І категорії бібліотеки-філії с. Дубровниця КЗ «Публічна бібліотека Івано-Франківської селищної ради»
  • Ользі Чесак – заступниці директора по роботі з дітьми КУ «Публічна бібліотека Сокальської міської ради Львівської області»

Привітала бібліотекарів області і народна депутатка України Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«У  наступному році планується створення в Україні центрів культурних послуг для громад. Для цього прийнято окремий закон, обговорюється можливість їх фінансування. Такі центри будуть для людей різного віку і поєднуватимуть в собі бібліотеки, гуртки, молодіжні центри. Бібліотеки мають стати центрами громади – це набагато більше, ніж книгозбірні і книгосховища. Оновлення законодавства, створення центрів культурних послуг, культурна субвенція – ті речі, які хочемо реалізувати на рівні парламенту», - зазначила Євгенія Кравчук.

До привітань та нагородження долучилися директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор.

Зазначимо, на Львівщині функціонують 1247 бібліотек, з яких 49 – дитячі.

Ключові слова:

День бібліотек

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook