20,5 млрд грн - очікувані надходження до бюджету області у 2021 році
У департаменті фінансів Львівської ОДА підрахували очікувані надходження податків і платежів до загального фонду бюджетів Львівщини до кінця цього року. Загалом очікується поступлення близько 20,5 млрд грн. Враховуючи уточнені на сьогодні річні планові показники їх перевиконання по області становитиме 837 млн грн або 4 %.
Невиконання планових завдань очікується в Козівській, Моршинській, Великомостівській, Рудківській, Добротвірській, Стрілківській, Яворівській і Белзькій територіальних громадах. Під питанням також виконання у Добросинсько-Магерівській, Самбірській, Журавненській, Перемишлянській, Новокалинівській, Львівській, Ходорівській, Бібрській, Бродівській та Оброшинській ТГ.
«Місцевим радам зазначених громад вже зараз необхідно задуматись, як забезпечити виконання плану. Насамперед, шляхом мобілізації усіх можливих резервів для збільшення надходжень, а якщо цього недостатньо – вносити зміни до планових показників.
Водночас, у випадку посилення карантинних заходів у зв’язку із загостренням пандемії надходження до бюджетів можуть суттєво зменшитись», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
Зазначимо, станом на 1 жовтня до бюджету області надійшло 14 млрд 650 млн грн податків і платежів.
Новини за темою
План бюджету області за два місяці перевиконали на 8,1%
4 березня 2022
Виконання бюджету області за доходами в січні-лютому цього року більш ніж позитивне. До загального фонду надійшло 3,8 млрд грн податків і платежів. План двох місяців перевиконано на 285 млн грн або 8,1 %. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. "Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 859 млн грн або на 29 %. Щодо обласного бюджету досягнуто перевиконання плану на 83 млн грн або на 17,3 %. Також і до державного бюджету область мобілізувала 8,7 млрд грн податків, що на 1,9 млрд грн або 28,5 % більше порівняно з січнем-лютим 2021 року.", - зазначив Максим Козицький. Із 73 територіальних громад Львівщини дещо відстають з виконанням планових завдань 12: Заболотцівська, Новокалинівська, Давидівська, Великолюбінська, Бібрська, Лопатинська, Белзька, Моршинська, Самбірська, Сокальська, Сокільницька і Червоноградська.
Майже 1,5 млрд грн податкових платежів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини упродовж січня 2022 року
14 лютого 2022
Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини у січні 2022 року становить майже 1,5 млрд грн, що на понад 25% більше, ніж у січні 2021 року. З них понад 898 млн грн – податок на доходи фізичних осіб. Це додатково 151,4 млн гривень, або на 20,3% більше, ніж у січні 2021 року. Надходження єдиного податку становлять 357,5 млн грн, що у порівнянні з січнем 2021 року на 48,2% або на 116,2 млн грн більше. Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 69,5 млн грн, що на 32,9% або на 17,2 млн грн більше, ніж у 2021 році. Надходження плати за землю у січні 2022 року становлять 92,5 млн грн, що на 4,8 млн грн або на 5,5% більше. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак.
Понад 150 млн гривень надійшло до бюджету області за результатами податкових перевірок
17 січня 2022
Упродовж січня-грудня 2021 року податкові органи Львівщини провели 2 856 перевірок, з яких 150 планових та 2 706 позапланових перевірок. За результатами перевірок донарахували узгоджених податкових зобов'язань в сумі майже 626 млн гривень. З донарахованих сум сплачено до бюджету 153,5 млн гривень. За період січень-грудень 2021 року зменшили від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток майже на 1 541 млн грн, що дозволило упередити несплату цього податку в наступних податкових періодах на понад 277 млн грн. Також зменшено від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ майже на 180 млн грн та суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на понад 160 млн гривень. Крім цього, провели 2 802 фактичних перевірок, застосували та узгодили фінансові санкції на суму 15 млн грн. З них сплатили до бюджету понад 9 млн гривень.
“Надходження до бюджету області у 2021 році зросли на 22,5%”, - Іван Собко
5 січня 2022
Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, план надходження податків і платежів до бюджету Львівщини перевиконали на 715 млн грн або на 3,5 %. Окрім того, у порівнянні з 2020 роком, надходження до бюджету області зросли на 3,8 млрд грн або на 22,5 %. По обласному бюджету досягнуто перевиконання плану на 155 млн грн або на 4,9 %. «Нагадаємо, що за підсумками 2020 року невиконання плану склало 3,4 %. Натомість у 2021 році надходження навпаки зросли. Так, до загального фонду бюджету Львівщини в 2021 році надійшло 20,9 млрд грн податків і платежів, що дозволило досягти перевиконання плану на 3,5%. Це дало змогу профінансувати усі передбачені бюджетом видатки, програми та заходи», - зазначив Іван Собко. «Також, до державного бюджету область мобілізувала 53,4 млрд грн податків, що на 13,1 млрд грн або 35,8 % більше порівняно з попереднім роком. Такі дані є оперативною інформацією. Остаточні бюджетні підсумки 2021 року будуть у лютому, коли з'явиться річний казначейський звіт», - додав заступник голови Львівської ОДА.
В ЛОДА розглянули звернення від трьох суб’єктів господарювання Львівщини про зупинення реєстрації податкових накладних
9 грудня 2021
Відбулось засідання обласної робочої групи з оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних із реєстрацією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупиненням, відмовою в їх реєстрації сільськогосподарським товаровиробникам. Під час засідання розглянули звернення трьох суб’єктів господарювання Львівської області про зупинення реєстрації податкових накладних та звернення сімейних фермерських господарств Львівської області щодо можливості відновлення одержувати доплату єдиного соціального внеску на голову та членів сімейного фермерського господарства. Спільно з ДПС заявникам роз’яснили причини зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних та щодо сплати ЄСВ для сімейних фермерських господарств, які перебувають на 4 групі єдиного податку. «З метою уникнення проблем із зупинкою реєстрації податкових накладних та підвищенням обізнаності сімейних фермерських господарств плануємо з наступного року провести ряд навчальних семінарів щодо правил ведення обліку, сплати податків і зборів, дотримання вимог для перебування на 4 групі єдиного податку»- зазначив голова робочої групи Віталій Загайний. Заступник начальника Головного управління ДПС у Львівській області Ігор Лазорко наголосив, що при ДПС у Львівській області функціонує Центр інформаційного обслуговування платників податків, куди можуть звертатись сільськогосподарські виробники для отримання роз’яснень та консультацій. За результатами проведеного засідання вирішили повторно звернутись до Міністерства аграрної політики України з пропозицією внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №565 «Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині доповнення постанови можливістю повторно реєструвати СФГ одержувачами доплати ЄСВ через рік після сплати заборгованості.
18,7 млрд грн надійшло до бюджету області від початку року
1 грудня 2021
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, станом на кінець листопада «червона» зона не мала особливого впливу на надходження податків і платежів до бюджету Львівщини. Про це свідчать оперативні підсумки мобілізації доходів за 11 місяців. Так, від початку року до загального фонду бюджету області надійшло 18,7 млрд грн. Таким чином, план перевиконано на 436 млн грн або на 2,4 %. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 3,4 млрд грн або на 22 % (місяць тому зростання становило 21,7 %). По обласному бюджету план перевиконано на 62,5 млн грн або на 2,2 %. До державного бюджету мобілізували по області 47,2 млрд грн податків, що на 11,4 млрд грн або на 32 % більше порівняно з січнем-листопадом торік.
Податок на доходи фізичних осіб: перелік найбільших платників області
11 листопада 2021
До переліку найбільших платників податку на доходи фізичних осіб на Львівщині увійшли сім суб’єктів господарювання, які за 10 місяців 2021 року перерахували до бюджету області понад 100 млн грн цього податку кожний. Це зокрема: Регіональна філія „Львівська залізниця” – 378 млн грн ТзОВ „ОККО-Драйв” – 136 млн грн ПрАТ „Львівобленерго” – 115 млн грн ДП „Львіввугілля” – 113 млн грн ТзОВ „Леоні Ваерінг” – 113 млн грн ТзОВ „Бадер Україна” – 112 млн грн ПАТ „Львівгаз” – 104 млн грн Окрім того, ще сім компаній наростили сплату податку порівняно з відповідним періодом торік більш як удвічі: ТзОВ „Стрийнафтогаз”, ТзОВ „ТД Сокме”, ТзОВ „Глобаллоджик Україна”, ТзОВ „Українські інформаційні технології”, ТзОВ „Сайтайм Україна”, ТзОВ „Георозвідка”, ТзОВ „Руш”. Нагадаємо, податок на доходи фізичних осіб - основне джерело ресурсів місцевих бюджетів.
У понад 60-ти громадах Львівщини виконали планові завдання з надходження податків
2 листопада 2021
За підсумками десяти місяців цього року планові завдання з надходження податків і платежів до загального фонду бюджету не виконали 12 територіальних громад Львівщини із 73-х. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, не забезпечили виконання плану у: Рудківській, Бібрській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Добротвірській, Козівській, Львівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській, Червоноградській і Яворівській ТГ. Окрім того, у Великомостівській та Стрілківській громадах, незважаючи на виконання планових показників січня-жовтня, фіксують недостатньо високий рівень виконання річного плану, що свідчить про нерівномірність помісячному розпису бюджетів. «Безумовно, зважаючи на переведення Львівщини до „червоної” карантинної зони, найближчим часом може мати місце помітне зменшення надходжень податків до бюджету. З метою вжиття оперативних заходів для забезпечення виконання бюджетів за доходами за підсумками року (у тому числі з коригування планових показників) територіальним громадам слід постійно контролювати рівень поступлень до бюджетів», - наголосив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Нагадаємо, загалом по області план надходження податкових платежів виконано на 102,9 %.
У січні-вересні до загального фонду бюджету області надійшло 14,7 млрд грн податків
1 жовтня 2021
У січні-вересні до загального фонду бюджету області надійшло 14,7 млрд грн податків. Це на 216 млн грн або півтора відсотка більше від плану. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 2,5 млрд грн або 21 %. Щодо обласного бюджету, то план перевиконали на 6,1 %. До державного бюджету по області надійшло 38,1 млрд грн податків, що на 10,1 млрд грн або 36 % більше порівняно з січнем-вереснем торік.
Львівщина на восьмому місці в Україні за динамікою надходжень податків
7 вересня 2021
Львівщина піднялася ще на дві позиції в рейтингу областей за динамікою надходжень податків до загального фонду бюджету. На 1 вересня Львівщина знаходиться на восьмому місці (місяць тому - на десятому). Цьогоріч це найвище місце області. «Окрім того, вже другий місяць поспіль наша позитивна динаміка (плюс 21,9 %) випереджає середню по державі (плюс 21,2 %). На дві позиції покращився також наш рейтинг стосовно динаміки надходжень плати за землю, на одну позицію – стосовно податку на нерухоме майно (будівлі та споруди)», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Він також розповів, що у розрізі видів надходжень найкращі позиції Львівщини – в частині збільшення надходжень єдиного податку, який сплачують представники малого та середнього бізнесу – друге місце. «Наше зростання поступлень цього податку – на 27,7 %, середньоукраїнське – на 21,1 %», - додав Олег Демків.
У 59-ти громадах області виконали планові показники бюджету за вісім місяців
2 вересня 2021
59 громад Львівської області виконали планові завдання зі сплати податків до загального фонду бюджету області за період січень-серпень цього року. Водночас 14 громад не забезпечили такого виконання: Новокалинівська, Рудківська, Белзька, Добросинсько-Магерівська, Добротвірська, Журавненська, Козівська, Львівська, Моршинська, Перемишлянська, Самбірська, Сколівська, Стрийська і Яворівська ТГ. Як розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, уперше за останні місяці кількість територій, де не виконали планові показники, зросла. «Зауважуємо, що недостатньо високий рівень виконання річного плану, окрім згаданих територій, має місце у Великомостівській, Бібрській, Жовківській та Стрілківській громадах», - зазначив Олег Демків. Він також додав, що п’ять територіальних громад виконали планові показники більше ніж на 100%, зокрема: Підберізцівська – 136,1%. Славська – 120,6%. Судововишнянська – 117,8%. Меденицька – 116,2 %. Гніздичівська – 115,5%.
Податкові надходження до бюджетів області зросли на 21,9 %
1 вересня 2021
До загального фонду бюджету Львіщини за 8 місяців цього року надійшло 14,1 млрд грн податків. Це на 193 млн грн або на 1,5% більше від плану. Якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року, то надходження зросли на 2,4 млрд грн або на 21,9 %. По обласному бюджету план перевиконано на 111 млн грн або на 5,6 %. Окрім того, до державного бюджету платники області перерахували 33,7 млрд грн податків. Це на 9,3 млрд грн або 38 % більше порівняно з січнем-серпнем торік. «Така позитивна динаміка обумовлена послабленням карантинних заходів, розвитком економіки області, законодавчим зростанням мінімальної заробітної плати та рівня оплати праці у сфері підприємництва і бюджетній сфері», - зазначив директор департаменті фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Зазначимо, що основні надходження до бюджетів Львівщини складають податок на доходи фізичних осіб (ПФДО) – 8,2 млрд, єдиний податок – 2,2 млрд, плата за землю – 0,9 млрд.