Безбар’єрний доступ маломобільних груп: Львівщина напрацювала проект обласного плану заходів

19 жовтня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період  до 2030 року розроблена у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України. 14 квітня Кабінет Міністрів її затвердив.

Львівщина розробила проект обласного плану заходів з реалізації стратегії. Сьогодні його представили під час зустрічі уповноваженої Президента України з питань безбарʼєрності Тетяни Ломакіної  та заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного із керівниками структурних підрозділів.

“Коли йдеться про безбар’єрність,  то потрібно розуміти, що це не лише фізична, цей термін  включає і інші види безбар’єрності – інформаційну, освітню тощо. Щодо конкретних напрацювань у проекті плану заходів, як приклад інклюзивні центри. На сьогодні ці заклади є під опікою органів місцевого самоврядування, але вони  не до кінця використовують державну субвенцію на залучення фахівців для роботи у цій сфері, саме через те, що є нестача таких спеціалістів і власне частина заходів буде спрямована на роботу у цій сфері. Інший напрям роботи – моніторинг будівель, які задіяні для надання різного виду послуг. Власне, профільний департамент архітектури проводитиме моніторинг цих споруд на предмет того, як їх адаптувати і покращити їх доступність для мал мобільних груп. Щодо інформаційної безбар’єрності  - то це проведення якісної комунікації серед населення щодо питань безбар’єрності”,  - наголосив Віталій Загайний під час брифінгу.

Уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна зазначила, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні включає заходи для усунення перепон у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному.

“Що ми розуміємо під безбар’єрністю? Це усунути перешкоди і створити можливості. Люди говорили про бар’єри до можливості заробляти, навчатись, пересуватись та спілкуватись. Цим питанням ми приділили  більше уваги.  Сьогодні безбар’єрність – це внутрішня готовність врахувати потреби різних людей і створити для них зручне середовище”, - наголосила Тетяна Ломакіна.

Також вона представила “Довідник безбар'єрності” і зазначила, що це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

“Це ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської. Це проект з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами», - додала Тетяна Ломакіна.

Детальніше із проектом обласного плану заходів з реалізації стратегії можна ознайомитись за посиланням. Окрім того усіх представників соціальних груп населення запрошують долучитися до процесу обговорення та надання пропозицій (зауважень) до проекту плану.

Нагадаємо, до розробки Національної  стратегії також долучилися більш ніж 230 експертів, понад 50 громадських організацій та аналітичних центрів із різних регіонів країни.

Ключові слова:

безбар'єрністьнарада

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook