Регіони отримають додаткові кошти на розвиток мережі ЦНАПів, — Денис Шмигаль
Уряд затвердив зміни щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розбудову центрів надання адміністративних послуг. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Ми продовжуємо курс щодо розвитку мережі ЦНАПів, щоб якнайбільше українців мали доступ до якісних послуг у своїх громадах. Під час реалізації проектів було виявлено економію коштів. Вони будуть перерозподілені й спрямовані іншим громадам на розбудову та оснащення центрів надання адмінпослуг», — зазначив Глава Уряду.
Зокрема, завдяки заощадженим коштам субвенції в розмірі 14,5 млн грн буде збільшено фінансування для 4 громад і виділено ресурс для ще 23 громад.
Новини за темою
«Великі цілі - досяжні»: Маркіян Мальський взяв участь у Стратегічній сесії із розвитку туризму Львівщини
17 грудня 2019
Про туристичну привабливість Львівщини та розвиток туризму в області говорили сьогодні, 17 грудня, під час Стратегічної сесії «Великі цілі - досяжні». Захід відбувся в Open space «Happy Hub». Як йшлося під час заходу, туристична привабливість є однією із п'яти стратегічних цілей Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року. Відтак, стратегічну сесію провели з метою напрацювання ідей розвитку та промоції туристично-курортного потенціалу Львівщини на 2020. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський разом з дружиною. «Туризм є одним з пріоритетів над якими працює Львівська ОДА, а управління туризму та курортів реалізовує цікаві та креативні ідеї для його популяризації. Наша земля, зокрема Львівщина, має величезний потенціал для розвитку туризму, адже ми маємо чимало здобутків та переваг, які є так званими туристичними магнітами. Це і об’єкти спадщини ЮНЕСКО, бальнеологічні курорти, медичний туризм. А вже від нас з вами залежить, як правильно скористатись цим»,- зазначив очільник області. Також Маркіян Мальський побажав учасникам сесії плідних напрацювань, спрямованих на розвиток галузі. Учасники сесії, а це представники управління туризму та курортів, туристичного бізнес середовища, експерти у сфері туризму, активні туристи - мешканці Львівщини, працювали у 4 фокус-групах «Промоція Львівщини 2020: нові креативні та ефективні рішення», «Аналітика та статистика сфери туризму: визначення туристичної привабливості Львівщини», «Проекти розвитку туризму», «Види туризму: головні акценти 2020». По завершенні роботи ментор кожної з груп презентував її напрацювання-підсумки обговорення. «Зустріч передбачає залучення досвіду всіх учасників туристичного ринку з метою конструктивного шторму для появи нових ідей розвитку і промоції туристичного та курортного потенціалу Львівщини на наступний рік», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.
На освіту Львівщини додатково скерують понад 160 млн грн
2 грудня 2019
27 листопада 2019 року Уряд ухвалив ряд рішень, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування у галузі освіти. Відповідно до ухвалених рішень місцевим бюджетам на фінансування освітньої галузі перерозподілили два мільярди гривень. Відтак, для Львівської області додатково розподілили 167 млн 180 тис грн. На придбання шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами виділено 44 млн 559 тис грн. «Дуже важливо до кінця року покрити дефіцит по зарплаті. Тому для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти області скерують 37,6 млн грн, у тому числі за рахунок обласного бюджету – 25 млн 100 тис.грн, районних бюджетів – 12 млн 500 тис грн.», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. Обсяг співфінансування — додаткових інвестицій, які мають докласти до державних коштів місцеві органи самоврядування, буде різним. Так, постанова передбачає, що: не менш як 30% суми мають додати міста обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у місті обласного значення; не менш як 10% суми — райони та ОТГ; не менш як 5% суми — села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення. Загалом у Львівській області функціонує 1194 заклади загальної середньої освіти, з них: 66 опорних шкіл та 115 філій. Вперше виділено кошти на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти, з яких для Львівщини – 27 млн 579 тис грн. Інформуємо, що в області 914 закладів загальної середньої освіти мають обладнані шкільні їдальні. На забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти в області передбачено 256 тис грн. Також передбачено 12 млн 474 тис грн на придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів в яких навчаються сліпі, зі зниженим зором, глухі діти, і 82 млн 311 тис грн на оснащення закладів загальної середньої освіти обладнанням для навчальних кабінетів та STEM-лабораторіями.
На Львівщині реалізовують понад 2 тисячі проектів із різних джерел фінансування
26 листопада 2019
В області реалізується понад 2000 об’єктів, фінансування яких здійснюється за рахунок державного та обласного бюджету, зокрема в рамках ДФРР, бюджету розвитку обласного бюджету, субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенції ОТГ та інших джерел. Про це сьогодні під час апаратної наради розповів т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда. «В межах фінансування із державного фонду регіонального розвитку станом на сьогодні реалізується 50 проектів на загальну суму 343,0 млн грн. Залишки фінансового ресурсу на рахунках замовників становлять 73,5 млн грн, тож районам варто активізувати роботу у напрямі освоєння цих коштів», - зазначив Степан Куйбіда. За кошти бюджету розвитку обласного бюджету в області реалізується 175 проєктів на суму 177,3 млн грн, з яких станом на сьогодні завершено 41 об’єкт. Загалом по цій програмі заплановано 104 пускових об’єктів. Окрім того, в рамках державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України” з 33-х затверджених уже реалізовано 30 об’єктів. Решта – на стадії завершення. «Кошти на реалізацію проектів є, однак замовники часто не поінформовані про механізми фінансування. Рівень виконання обласних програм понад 70%. Це свідчить про те, що в окремих департаментах ще заплановані заходи, які є на стадії виконання», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Заступник голови ЛОДА Іван Собко оцінив роботу департаменту з питань культури, національностей та релігій
25 листопада 2019
У межах робочої наради з питань реалізації Комплексної програми розвитку культури Львівської області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима розглянули пріоритети департаменту культури на наступний рік. Під час засідання була також розглянута поточна робота департаменту культури ЛОДА та подальші плани до кінця цього року та на 2020 рік. «Хочу зазначити, що галузь культури завжди була в зоні особливої уваги як виконавчої влади Львівщини, так і депутатського корпусу облради. Величезна кількість проектів реалізовується у нас в гуманітарній сфері. Це і обласні програми, і конкурс мікропроектів. І усе це було б неможливо без злагодженої роботи департаменту культури. Я хочу подякувати її керівнику Мирославі Туркало за добру роботу, за постійний позитивний діалог з творчими спілками, за допомогу в увічненні пам'яті воїнів АТО. Сподіваюся, що так буде і надалі. Львівська область має показувати приклад усій Україні, як шанувати національні традиції, культуру, наших митців, поетів, письменників, художників, зберігати архітектурну спадщину», - зазначив Іван Собко. Заслухали також пропозиції представників департаменту щодо покращення змісту та якості обласних програм, заходів, видаткової частини на утримання обласних установ та закладів галузі культури на наступний рік. «Впродовж певного часу перевірили ефективність реалізації та виконання Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік. Дієво і правильно, що більшість напрямків зазначеної програми скеровані на конкурси, це, в першу чергу, демонструє прозорість використання бюджетних коштів, публічність і відкритість у реалізації культурно-мистецьких подій та ініціатив», - підсумував Іван Собко. За результатами наради заступник голови ЛОДА доручив працівникам департаменту культури підготувати проект звернення до обласної ради щодо проблемних питань галузі, який в подальшому обласні обранці зможуть передати на розгляд до Верховної Ради.
Для нас важливо формувати середовище, де представники бізнесу мають змогу знайти надійного партнера, - Наталія Табака
20 листопада 2019
19-20 листопада національний туроператор TPG провів B2B зустрічі з представниками готелів та санаторно-курортних комплексів Львівщини. За сприяння управління туризму та курортів Львівської ОДА компанія Travel Professional Group, яка розвиває в’їзний туризм, презентувала свою діяльність для представників готельних та санаторно-курортних комплексів. Основними цілями туроператора є розвиток туристичного потенціалу країни, сприяння конкурентному середовищу між містами та областями України, а в перспективі зробити країну найкращим туристичним місцем Європи. «Для нас важливо формувати сприятливе середовище, де представники бізнесу мають змогу знайти собі надійного партнера. Сьогодні один з найбільших туроператорів України планує розвивати напрямок в’їзного туризму. Для готельно-відпочинкових та курортних комплексів це нагода сформувати планову та надійну завантаженість своїх комплексів, а для області – це додаткові надходження до бюджету. До того ж нам дуже приємно, що туроператор TPG розпочав B2B зустрічі із Львівської області», - розповіла начальник управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Під час зустрічей обговорювались питання координації туристичного ринку: відмінні цінові пропозиції для індивідуальних туристів та туроператорів, співпраця з туристичним бізнесом в сфері маркетингу. Туроператор планує налагоджувати співпрацю з іноземними країнами з метою залучення туристів на оздоровлення, зокрема ОАЕ, Азейбарджан, Ізраїль. Відтак впродовж 2 днів туроператору TPG вдалось налагодити комунікацію із більш ніж 30 готельними та курортними комплексами області.
Виконання обласної програми розвитку освіти розглянули на засіданні постійної комісії
22 жовтня 2019
Департамент освіти та науки прозвітував на засіданні постійної комісії про виконання Програми розвитку освіти Львівщини за 9 місяців 2019 року. Програма на сьогодні виконана на 46%. На цей рік передбачено більше 146 мільйонів гривень, з яких профінансовано уже 67 мільйонів. «Рівень виконання програми дещо занизький, однак такий відсоток виконання програми зумовлений тим, що триває процедура закупівлі шкільних автобусів. Коли відбудеться фінансування по «Школяриках», рівень виконання програми різко зросте, тож особливих застережень щодо цього нема», - зазначив під час комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Під час комісії також розглянули стан реалізації проекту оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, підпорядкованих департаменту освіти та науки, зокрема щодо облаштування спортивного майданчика у Львівському училищі фізичної культури.
Актуальні питання агропромислової політики порушили на комісії з питань розвитку сільських територій
21 Червня 2019
У середу, 19 червня, в департаменті агропромислового розвитку відбулося засідання новоствореної комісії з питань розвитку сільських територій і агропромислової політики Громадської рада при Львівській обласній державній адміністрації. Під час засідання т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко проінформувала членів комісії про основні досягнення за 5 місяців цього року в галузі АПК та діючі програми підтримки аграріїв з бюджетів усіх рівнів. Члени комісії з питань розвитку сільських територій і агропромислової політики обговорили актуальні проблемні питання та напрацювали спільні пропозиції щодо можливостей їх вирішення. Голова комісії Григорій Седіло виніс на розгляд затвердження Плану роботи Комісії до кінця 2019 року.
На Львівщині створили Школу економічного розвитку
19 Червня 2019
У суботу, 15 червня, відбулася презентація Школи економічного розвитку в межах туристичного проекту «COWBOYky: Український дикий захід» Новоміської ОТГ на Старосамбірщині. Створення Школи економічного розвиткує обов’язковим елементом проекту і має на меті підготовку персоналу для туристичного містечка: офіціантів, продавців, адміністраторів тощо. Вона призначена для проходження навчання мешканцями НовоміськоїОТГ, адже у туристичному містечку мають працювати переважно місцеві жителі. У межах програми Школа економічного розвитку проводять тренінги для Новоміської громади з навчання зеленому туризму, як започаткувати та вести власну справу, оформлення відносин з клієнтами та інші важливі юридичні аспекти організації зеленої садиби. Проект «COWBOYky: Український дикий захід» скерований на стимулювання сталого місцевого економічного розвитку на території Новоміської об’єднаної територіальної громади, шляхом розробки та просування місцевої туристичної інфраструктури під брендом «COWBOYky». Основними цілями проекту є підготовка стартового майданчику для залучення зовнішніх інвестицій для створення туристичної діяльності COWBOYky на території об’єднаної територіальної громади. У селі Грабівниця Старосамбірського району створено туристичне містечко, стилізоване під ковбойський Дикий Захід, але з українською бойківською автентикою. У цьому містечку туристи зможуть прокататися не тільки на конях та бричках, але й на ковбойському міні-поїзді. На базі цього містечка також планують розвивати кінний, пішохідний, велосипедний, гастрономічний та зелений туризм. Тривалість проекту – 3 роки. Стартував проект у 2018 році. "COWBOYky: Український дикий захід" реалізується Новоміською сільською радою у партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром, ОСН "Горизонт" та ЮК "Моріс Груп" за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках ініціативи "Мери за економічне зростання". Бенефіціаром проекту є Львівська обласна державна адміністрація.
Робоча група «Аграрний розвиток» напрацьовує проект Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року
31 травня 2019
У четвер, 30 травня, в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбулося перше засідання робочої групи «Аграрний розвиток» з розробки проекту Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року. Т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко представила аналіз розвитку агропромислового сектору економіки Львівщини упродовж 2012-2018 років та визначила основні проблеми для яких необхідно напрацювати шляхи вирішення та механізми їх реалізації. Начальник відділу стратегічного планування Львівської ОДА Вадим Табакера ознайомив присутніх з методологією розробки Стратегії, а також презентував результати досліджень ДУ Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАНУ підходів до визначення цілей смарт-спеціалізації економіки Львівщини. Експерти робочої групи – науковці, представники галузевих громадських організацій та структур агробізнесу Львівщини - висловили своє бачення щодо розвитку окремих напрямів та надали пропозиції щодо подальшої роботи над проектом Стратегіїї розвитку Львівської області до 2027 року.
На Львівщині стартувала Програма щодо розвитку потенціалу на місцях
11 травня 2019
Сьогодні, 11 травня, на Львівщині стартувала Навчальна програма "Розвиток потенціалу на місцях - можливості для молоді". У межах заходу відбувся модуль щодо основ та систем державного управління в Україні, участь у якому взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. "Де б я не працював, основні думки, які мне супроводжували – це необхідність посилення органів державної влади і органів місцевого самоврядування міцними, розумними, талановитими людьми, які б дивилися під іншим кутом на речі. Які б по-іншому дивилися на розвиток органів влади, держави. Пройшовши шлях від райдержадміністрації до облдержадміністрації, постійно відчував потребу в кадрах. В людях, які працюють на результат. Львівська обласна державна адміністрація, без перебільшення, продемонструвала найбільшу динаміку в Україні: нові школи, дитячі садочки, Народні доми та ін. І цьому ми у тому числі завдячуємо нашим працівникам", - зазначив Роман Филипів. Окрім того, він наголосив, що державна служба - це інвестиція у власне майбутнє. Зазначимо, що у межах Навчальної програми присутні також візьмуть участь у тренінгах : "Система органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні", "Нормативно-правові акти та аналітичні документи в органах державної влади та місцевого самоврядування".
В межах круглого столу розглянули формування та інноваційний розвиток ОТГ
4 квітня 2019
Сьогодні, 4 квітня, у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, науковців, громадських організацій відбувся круглий стіл: «Формування та інноваційний розвиток сільських об’єднаних територіальних громад: історичні аспекти і перспективи». «Жваві дискусії науковців, представників влади та громадських діячів за круглим столом допомагають визначити стратегію розвитку сільських громад як цілісної системи життєзабезпечення людини, допомагають окреслити шляхи реалізації відродження та утвердження сільської громади, як основи майбутнього розвитку України, породжують ідеї вирішення локальних проблем і в свою чергу спонукають до прийняття правильних управлінських рішень» - зазначила заступник управління - начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок. Відтак в межах круглого столу порушили проблемні питання та перспективи сільськогосподарського виробництва, соціальні питання об’єднаних територіальних громад в умовах становлення інноваційної моделі розвитку сільських територій. Окрім цього розглянули питання використання, розпорядження та задіяння земель, а також окреслили основні напрями імплементації політики сталого розвитку об’єднаних територіальних громад.
Виробники свинини Львівщини зустрілись для узгодження важливих питань у розвитку галузі
21 грудня 2018
Сьогодні, 21 грудня, на Львівщині відбулась зустріч виробників галузі свинарства з представниками обласної державної адміністрації, головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Львівської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» щодо стану і перспектив розвитку галузі свинарствата заходів запобігання АЧС у Львівській області. Під час зустрічі порушили питання розвитку галузі у сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення, забезпечення вимог щодо недопущення занесення збудника АЧС на територію області, вимог у здійсненні ідентифікації і реєстрації свинопоголів’я, отримання дозвільних документів на викиди в атмосферне повітря та збереження відходів виробництва. «Позитивні тенденціїу розвитку свинарства, які виражені у збільшенні поголів’я свиней та виробництва м'яса свинини, надання державної фінансової підтримки з бюджетів усіх рівнів дали поштовх та добрий приклад іншим сільгосппідприємствам у відновленні існуючих та створенні нових виробництв свинини. Не менш важливу роль відіграє забезпечення вимог дотримання ветеринарно-санітарних норм та отримання усіх дозвільних документів у веденні виробництва», - наголосила т.в.о.директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Під час дискусії акцентували увагу на інвестиційних проектах та фінансовій підтримці галузі свинарства у 2019 році. Довідково: В області розведенням та вирощуванням свиней займаються 118 суб’єктів господарювання, з них 74 сільськогосподарських підприємств та 44 фізичних осіб – підприємців. З числа юридичних осіб 23 утримують більше 1000 голів свиней, фізичні особи-підприємці утримують від 100 до 1000 голів свиней.