21 жовтня – Всесвітній день яблук

21 жовтня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

21 жовтня відзначається Всесвітній день яблук.

Свято яблук започатковане у 2020 році і на Львівщині, адже Львівщина є однією з найперспективніших регіонів України для ефективного розвитку садівництва. За останні декілька років область збільшила обсяги виробництва плодів та ягід, площі яблуневих садів  складають майже половину насаджень (1,2 тис. га) в сільськогосподарських підприємствах. 

«Малий фермер і великі підприємства потребують немалих капіталовкладень у розвиток виробництва. Держава активно підтримує розвиток галузі садівництва надаючи фінансову  підтримку для виробників у закладанні нових площ насаджень, розвитку інфраструктури зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. З кожним роком програми підтримки стають ширшими, а фінансування збільшується. У 2021 році по державній програмі відшкодовується до 80 % вартості посадкового матеріалу, 50 % витрат робіт для спорудження шпалери систем краплинного зрошення та 30 % вартості придбання спеціальної техніки для садівництва. Крім того, державна програма сприяє розбудові  інфраструктури зі зберігання та переробки плодів та ягід, вартість будівництва таких об’єктів відшкодовується до 50 %», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Додатково:

Яблуко входить в трійку найбільш популярних фруктів у всьому світі, після манго і бананів. Крім цього, містить в собі велику кількість вітамінів Е, К і вітамінів групи В. Яблука багаті залізом, натрієм, калієм, цинком, пектином і йодом. Цей плід підтримує нашу імунну систему, забезпечуючи організм вітаміном С і цинком, який необхідний для правильного функціонування білих кров'яних клітин, відповідальних за знищення шкідливих мікроорганізмів.

Ключові слова:

День яблукяблука

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook