До кінця року на Львівщині планують висадити мільйон дерев
Цієї суботи мешканців Львівщини запрошують взяти участь в черговій посадці лісу в межах програми озеленення Львівщини. Усі охочі зможуть прийти на лісові ділянки та долучитись до акції. В межах програми цього року планується висадити мільйон дерев.
Як зазначив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, за місяць спільної роботи вдалося сформувати комісію по інвентаризації лісових ресурсів та земель, відповідні комісії сформовані при районних державних адміністраціях і кожен з постійних лісокористувачів провів певний обсяг роботи.
«Щодо підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства ми ідентифікували 1462 гектари земель, придатних під створення лісів. Це є землі лісогосподарського призначення, але не лісові, і вони підпадають під заліснення. З 1462 гектарів ми запланували 44 гектари посадити осінню цього року. Решта в наступні два роки, адже ми маємо три роки для того щоб провести дане заліснення», - підкреслив Анатолій Дейнека.
Продуктивним в плані посаджень повинен бути саме 2022 рік, а саме весна та осінь наступного року.
«Станом на сьогоднішній день за інформцією від постійних лісокористувачів ми маємо висаджених 936,5 тисяч висаджених дерев на площі 310 гектарів з них: 680 тисяч висаджено держаними лісогосподарськими підприємтсвами львівського управління лісового господарства, 220 тисяч дерев ОКС ЛГП «ГалСільЛіс», 29 тисяч дерев було висаджено військовими, громадськими організаціями 5766 дерев, на землях ОТГ 671 дерево і навчальні дошкільні заклади 894 дерева», - акцентував Анатолій Дейнека.
За його словами, зокрема до кінця цього року є ціль висадити ще 600 тисяч дерев силами військових та ОКС ЛГП «ГалСільЛіс».
"Зокрема 1000 дерев було висаджено природнім заповідником «Розточчя», фермерське господарство «Адоніс» зробило лісозахисну смугу, 1300 дерев було висаджено біля лікарні швидкої допомоги», - додав Анатолій Дейнека.
Такі акції тепер можна вже назвати непоодинокими, а цілком сформованим трендом, який впевнено розвивається та набирає обертів.
«Для повноцінного здійснення даної програми Президента України "Зелена країна" потрібно залучати, зокрема приватний сектор, бізнес та засоби масової інформації для всебічного висвітлення результатів», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія», який відбувся у червні 2021 року, підписав Указ про старт проєкту «Зелена країна», метою якого є збільшення протягом 10 років площі лісів країни на 1 мільйон гектарів, а для цього – в найближчі три роки висадити 1 мільярд дерев.
Новини за темою
Керівникам громад доручили напрацювати плани щодо джерел збалансування місцевих бюджетів
15 квітня 2022
Представники департаменту фінансів провели нараду у режимі zoom-конференції з керівниками фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад. Обговорили низку питань: хід виконання місцевих бюджетів за перший квартал, погашення дефіциту коштів із заробітної плати та збалансування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Вкотре наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному та ефективному їх використанні. За результатами наради, керівникам фінансових органів райдержадміністрацій, територіальних громад для забезпечення безперервного функціонування бюджетної сфери та інфраструктури територіальних громад у період дії воєнного стану доручили розробити заходи щодо джерел збалансування місцевих бюджетів. Організувати дистанційні робочі місця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у разі виникнення надзвичайної ситуації.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Мешканців Львівщини закликають долучитися до акції «Ліс Перемоги»
4 квітня 2022
Зараз, коли Україна міцно утверджується на світовій арені як незалежна, соборна та сильна держава, українці повинні згуртуватися і подбати про один з найважливіших природних ресурсів нашої країни – ліс. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Саме тому, спільно з Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та ГО Добро.Дій, ми проведемо на Львівщині масову акцію з висадки «Лісу перемоги». Долучіться і ви до висадки у своєму районі! Пишемо історію, закладаємо ліси, які століттями будуть свідчити про нашу перемогу», - зазначив очільник області. Акція відбудеться 16 квітня у межах програми Президента України «Зелена країна». Номери контактних осіб відповідальних на час проведення акції за посиланням.
Мешканців Львівщини закликають долучитися до акції «Ліс Перемоги»
4 квітня 2022
Зараз, коли Україна міцно утверджується на світовій арені як незалежна, соборна та сильна держава, українці повинні згуртуватися і подбати про один з найважливіших природних ресурсів нашої країни – ліс. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Саме тому, спільно з Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та ГО Добро.Дій, ми проведемо на Львівщині масову акцію з висадки «Лісу перемоги». Долучіться і ви до висадки у своєму районі! Пишемо історію, закладаємо ліси, які століттями будуть свідчити про нашу перемогу», - зазначив очільник області. Акція відбудеться 16 квітня у межах програми Президента України «Зелена країна». Номери контактних осіб відповідальних на час проведення акції за посиланням.
Керівникам фінансових управлінь громад наголосили на необхідності переглянути пріоритетність видатків у воєнний час
16 березня 2022
З метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, забезпечення базових потреб жителів територіальних громад та переміщених осіб у період воєнного стану, департамент фінансів за участі керівників фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад провів zoom-нараду. Під час наради розглянули проблематику прогнозного невиконання дохідної частини місцевих бюджетів у воєнний час. Також обговорили особливості бюджетного процесу, зміни до бюджетного та податкового законодавства, які впорядковують діяльність органів влади у період воєнного стану. Керівникам фінансових управлінь наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному їх використанні з метою збалансування відповідних бюджетів.
Максим Козицький провів робочу нараду з оргвідділом проєкту «Почуй лікаря»
23 лютого 2022
Сьогодні, під час наради голова Львівської ОДА разом з представниками проєкту обговорили завдання "Почуй лікаря", зокрема, про розширення тем щодо здоров’я у школах та закладах професійно-технічної освіти. «Лише кілька місяців тому ми зі студентами-медиками розпочали проєкт з пропаганди здорового способу життя у школах області. А сьогодні вони, разом з молодими лікарями, вже вибудовують цілу структуру просвітницької діяльності у містах та селах. І можуть докорінно змінити ставлення дітей до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Керівниця інформаційного відділу проєкту розповіла, що більшість тем звучать на тему статевого дозрівання та особистої гігієни: «Діти часто соромляться говорити на такі теми з дорослими, навіть батьками, а волонтерів проєкту сприймають як друзів», - розповіла Олена Мисько. Відтепер у школах, закладах професійно-технічної освіти та ВНЗ волонтери проводитимуть лекції на такі теми: • Гінекологія; • Травми; • Вакцинація; • Ментальне здоров’я; • Харчування/спорт; • Стоматологія. «Ми напрацювали певні стратегічні кроки: відтак розширили перелік тем, визначили координаторів проєкту, які допомагатимуть організовувати лекції в навчальних закладах, а також розширили базу лікарів, які готові консультувати та відповідати на питання, що цікавлять школярів та студентів. Відзначу, що в межах проєкту ми плануємо організовувати лекції в школах не лише для школярів, а й для дорослого населення», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Учасники проєкту також напрацювали структуру з трьох відділів: організаційний, медійний та інформаційний, над кожним з яких працюватиме окрема група. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз'яснення про важливі питання щодо здоров’я волонтерами-медиками та медичними експертами.
На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні під час акції «Ангели пам’яті»
18 лютого 2022
На Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові відбулася акція «Ангели пам’яті», під час якої представник влади та діти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зокрема, учасники заходу розвішали власноруч зроблених паперових янголів на стенді з зображеннями Героїв та запалили лампадки. Опісля Почесна Варта Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного урочисто підняла Державний прапор під виконання оркестром академії Державного гімну Україну. Також всі присутні долучилися до поминальної панахиди. Участь у заході взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Людина сильна доти, доки знає, заради чого і заради кого вона живе, радіє, і у важкий час – заради кого терпить. Терпіти можливо тоді, коли знаєш, що за певний час буде те, на що очікують ті, заради кого ти терпів. Ангели, за яких ми сьогодні молилися, точно терпіли заради того, щоби нам було краще, щоб ми цінували те, що маємо. Щоби цінності, заради яких вони віддали своє життя, були з нами кожної хвилини. Вічна пам’ять нашим Ангелам!», - сказав Іван Собко. Акцію «Ангели пам’яті» провели вже п’яте. Організатор – Музей гідності у Львові, керівницею якого є Андріяна Дигдалович, донька учасника Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, який загинув під час лютневих протистоянь у Києві у 2014 році Андрія Дигдаловича. Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, на Львівщині відбудуться також інші заходи вашнування Героїв.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.
Вже 5,5 млн українців скористалися пропозицією отримати виплати за повну вакцинацію проти COVID-19 – нарада у Президента
29 грудня 2021
В Україні зроблено 28,05 млн щеплень проти COVID-19, вакцинацією охоплено 14,6 млн громадян, з яких двома дозами щеплено 13,4 млн осіб. Про це йшлося на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського. Як доповів Главі держави Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на сьогодні вже понад 5,5 млн вакцинованих українців подали заяву на отримання 1 тис. грн від держави в межах програми «єПідтримка». Загалом 6,6 млн громадян України відкрили спеціальні рахунки в банках. За словами Дениса Шмигаля, через Ощадбанк на спецрахунки українців переказано понад 3,6 млрд грн, з яких громадяни вже витратили понад 365 млн грн. За інформацією уряду, 35% цих коштів українці витратили на книжкову продукцію, 32% – на відвідання кінотеатрів, 11% – на залізничні перевезення і 10% на інші напрямки. Як повідомили представники Міністерства охорони здоров’я, наразі в Україні зафіксовано 116 тис. активних хворих на COVID-19. У медичних закладах зайнято 18 тис. ліжок, що становить 26% усього ліжкового фонду. У Кабміні зазначили, що для забезпечення киснем ліжок для ковідних хворих було додатково закуплено кисневі станції. Підписано контракти на придбання 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн грн.
Для реалізації першої черги проєкту "Мале карпатське коло" на наступний рік необхідно 4,2 млрд гривень
22 грудня 2021
Державний інвестиційний проєкт "Мале Карпатське коло" стартував у 2019 році. На сьогодні роботи з виготовлення проектно-кошторисних документацій для реалізації об’єктів виконані на 80%. На цьому сьогодні наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький під час наради, яка відбулась у Івано-Франківську щодо реалізації проекту під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Участь у нараді взяли заступник голови Юрій Бучко, директор департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. “У межах проєкту "Мале Карпатське коло" заплановано будівництво трьох нових перевалів, які дозволять повноцінно використати рекреаційний потенціал Славська і Боржави, з’єднають скелі Довбуша з Тустанню і курортами Трускавця та Східниці, і дозволять комфортне та безпечне пересування подорожуючим центральною частиною Українських Карпат. Водночас, діючі автошляхи, в межах проекту заплановано максимально розширити, зробити більш безпечними - зокрема, з допомогою нових безпечних розв’язок, освітлення і відеоспостереженням та створити повноцінні умови для велотуристів. Капітальний ремонт має відбутися і на всіх мостових переходах, які вичерпали свій ресурс у суворих гірських умовах. Ми також розраховуємо на те, що нові проектовані пункти пропуску «Боберка – Смольнік» (кордон Україна – Республіка Польща, північна частина Львівської області) та «Яблунівка – Каминиця» ( кордон Україна – Румунія), від яких беруть початок автошляхи, включені до проекту "Мале Карпатське коло", дозволять ще більше розкрити туристичний потенціал Українських Карпат”, - зазначив Максим Козицький. Наразі розпочато реалізацію І чергу проєкту «Мале Карпатське коло». Виготовлено передпроєктну та проєктно-кошторисну документацію на будівництво та капітальний ремонт для 12 об’єктів. Це за такими напрямками автомобільних доріг та штучних споруд на них: - Напрямок Славське - Верхній Студений (С141516 Славське - Хащованя на ділянці км 0+000 - км 5+100; С141516 Славське – Хащованя на ділянці км 5+550 - км 12+200 (коригування ПКД), Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+062; Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+816; Виготовлення перед проєктної документації з будівництва Хащовання (Львівська обл.) – Верхній Студений (Закарпатська обл.). - Напрямок Славське – Сеченів (Міст С141515 Славське - Вигода на км 0+080, Міст С141515 Славське - Вигода на км 2+799). - Напрямок Тухля - Плав’я (С141507 Хітар - Тухля км 9+100 - км 25+100, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+258, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+950, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 17+905, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 25+095). - Напрямок Східниця – Дубина (С141525 Корчин – Дубина (розробляється ПКД на капітальний ремонт). - Напрямок Східниця – Турка (О141902 Турка — Східниця). “Відповідно до розроблених проєктно-кошторисних документацій, вартість робіт по об’єктах становить 2, 03 млрд гривень. Служба автодоріг розпочала роботи на 6 об’єктах. Ще 5 об’єктів завершили ремонтувати. Перша черга передбачає ремонт та реконструкцію 75 км доріг державного значення та 80 км доріг місцевого. Друга - ремонт та будівництво 143 км доріг”, - додав очільник області. Водночас він наголосив, що на наступний рік потреба у фінансуванні становить 4, 2 млрд гривень для ремонту автошляхів державного та місцевого значення. Також зазначив, що ЛОДА звернулася до Державного агентства автомобільних доріг України з проханням взяти на баланс автомобільні дороги загального користування місцевого значення, що входять у Мале карпатське коло та проєктно-кошторисні документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт цих доріг та штучних споруд на них. “Львівщина готова сприяти та працювати над реалізацією проєкту. Ми переконані, що він справді має реальну потугу дати потужний поштовх розвитку туризму в нашій області, а також вдихнути нове життя таких туристичних центрів, як Славське, Рожанка (Верхня і Нижня), Сколе та Плай, а з боку Закарпаття – Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я, та на Івано-Франківщині – Вигода, Вишків і Буковель», - зазначив Максим Козицький. У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що проєкт “Мале карпатське коло” має стати ключовим на наступний рік у межах Президентської програми “Велике будівницво”. Він зазначив, що важливою є спільна робота трьох областей у реалізації дорожньої інфраструктури та акцентував, що центральна влада сприятиме у розвитку цього проекту та залученні коштів.
Заборгованість з виплати зарплати на Львівщині зменшилась на 33%
21 грудня 2021
Сьогодні, 21 грудня, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів взяв участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), яке провели під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко. Під час засідання розглянули питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати в окремих регіонах, а також виконання доручень Кабінету Міністрів з цих питань. Орест Гринів поінформував членів робочої групи про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Львівської області, зокрема щодо зарплатних боргів вугледобувних підприємств, а також щодо позивної динаміки зменшення заборгованості на 33%. Обласна державна адміністрація вкотре звернулась до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо вирішення питання заробітної плати ДП «Львіввугілля». «Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати є важливими для облдержадміністрації. Органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області продовжується системна робота спрямована на погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання трудових прав працівників», – зазначив Орест Гринів.
ДонорUA розпочав Всеукраїнську акцію «Найтепліший день донора»
20 грудня 2021
ДонорUA розпочав Всеукраїнську акцію «Найтепліший день донора». Подія покликана привернути увагу до донорського руху та проблеми нестачі донорської крові. Із метою популяризації донорства та зміни ставлення суспільства, у межах даної акції, проведуть забір крові для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Львівської обласної дитячої лікарні. Для донорів підготували частування та сувеніри від партнерів, а також розіграш гаджетів від бренду «Gelius». Окрім того, організатори закликають донорів зробити маленькі подаруночки для підопічних онкогематологічного відділення. Це можуть бути: маленькі іграшки, які можна мити, без дрібних деталей книжки для різного віку розмальовки, канцтовари пазли невеличкі конструктори. Категорично не можна дарувати: м'які іграшки, іграшки з вираженим ароматом, снеки, смаколики тощо. У Львові захід відбудеться за адресою вул. Княгині Ольги, 95, ТЦ «МАРК» - центр меблів та інтер'єру, 21 грудня (вівторок) з 8:30 до 13:30. Щодо уточнення інформації можна звертатися за телефоном або писати на пошту: 067 303 96 99; 073 965 5878, a.magaletskyi@donor.ua (Андрій). Довідково: ДонорUA – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. Проєкт створений під егідою ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» й української ІТ-компанії «DevRain». За час свого існування ДонорUA об’єднав більше 40 тисяч донорів.