Іконостас Кугаївського храму планують тимчасово демонтувати

28 жовтня 2021р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Управління охорони об'єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, спільно з обласним осередком Товариства охорони пам’яток історії та культури, ініціює демонтаж та перенесення давнього іконостасу з Кугаївської церкви на тимчасове зберігання. Департамент розпочав процедуру створення відповідної комісії і скеровує листи відповідним відомствам.  У них йдеться, що демонтаж цінностей має відбутися найближчим часом - “через аварійність споруди та в процесі підготовки до реставрації”.

Начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Василь Петрик повідомляє, що департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, на пропозицію обласного осередку Українського товариства охорони пам'яток історії та культури і фахівців галузі, розпочав процедуру створення комісії та переговори з Музеєм народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького у Львові, аби передати цінності храму в Кугаєві на тимчасове зберігання, відповідно до встановленої законом процедури.

«Дерев’яна церква в Кугаєві - пам'ятка архітектури національного значення (охоронний № 475/1.2). Цього року фінансування для неї закладене в обласну програму охорони культурної спадщини. На конкурс з виготовлення проєктно-кошторисної документації подався єдиний виконавець, і, на жаль, терміни її виготовлення не дотримані на кілька тижнів. Водночас, у процесі підготовки до реставрації та зважаючи на аварійність споруди, що можна констатувати навіть при огляді, ми вважаємо за необхідне ініціювати створення відповідної комісії та передати іконостас на тимчасове зберігання у скансен «Шевченківський Гай». Сьогодні скерували музею та всім необхідним органам відповідного листа», - каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту Василь Петрик.

Управлінець також пояснює, що цінності пам’яток архітектури, тим більше - пам’яток національного значення, можна передавати на тимчасове зберігання та дослідження тільки у визначені нормативними актами музеї та скансени. Ці установи повинні мати відповідне матеріальне забезпечення, необхідні умови зберігання та професійне кадрове наповнення. 

Крім того, передати цінності з пам’ятки архітектури національного значення можна лише за погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України. Або через спеціальну комісію, коли пам’ятці загрожує руйнація. У такому випадку Міністерство повідомити можна під час або після демонтажу і порятунку культурних цінностей, що і робить департамент.

Всі інші способи вилучення цінностей або самовільних робіт на пам’ятці національного значення є порушенням закону і караються відповідно до чинного законодавства України.

Ситуацію з виконанням заходу обласної програми, а також готовністю всієї документації та початку реставрації у департаменті розглянуть на нараді з виконавцями робіт та фахівцями галузі найближчим часом.

Фото з сайту «Мистецький альманах «Артес» (https://artes-almanac.com/ikonostas_iz_kuhaeva/)

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook