Рада директорів на своєму третьому засіданні обрала голову та його заступника
17 грудня 2021
Нещодавно створена рада директорів закладів загальної середньої освіти зібралась на своє останнє у цьому році засідання, аби обрати керівний склад, а також обговорити окремі деталі подальшої діяльності.
Відтак, більшістю голосів головою Ради обрали директорку Козівського ОНЗЗСО І-ІІІст. ліцею ім. М. Гаврилка Оксану Клепуц, а заступником - директорку Ліцею ім. Івана Пулюя Львівської міськоі ради Ірину Хміль.
Під час зустрічі директор департаменту Олег Паска презентував керівникам шкіл кращі освітянські практики в закладах освіти.
Також увага учасників зібрання зосередилась навколо сприяння Ради директорів у роботі тренінгових центрів, менторів яких підготували у межах проекту «Освітній Еверест».
«Один із основних факторів, від якого буде залежати наскільки освіта буде якісно реформована і відповідатиме запитам дітей та батьків, є розвиток вчителя. Впродовж року ми намагались об'єднати усі наші суб'єкти, які проводять підвищення кваліфікації вчителів. Триває реалізація кількох проектів, які скеровані на навчання та розвиток вчителів. Власне одним із таких проектів став «Освітній Еверест», тому важливо консолідувати зусилля і почути міркування членів Ради директорів, аби спільно розвивати цей проект», - розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.
Створення тренінгових шкіл на базі опорних шкіл покликане організувати допомогу вчителям шкіл своєї та сусідніх громад.
«Ми вирішили системніше підійти до розвитку вчителів, бо системні зміни до чогось мотивують. Акцент на тому, щоб тренінговий центр не був насаджений зверху, а базувався на реальних потребах вчителів. Тому в командах з підготовки тренерів були директори і їх заступники для системності. За рік проекту нам вдалось побачити ключові болючі точки: мусимо робити фокус на загально педагогічний та психологічний розвиток вчителя. Адже вчитель як предметник має диплом, тому акценти мають бути на інноваційні підходи та технології, які на нас тиснуть в реальному житті, а також на психологічні аспекти», - наголосила Оксана Клепуц.
Під час засідання Ради директорів обмінялись думками та пропозиціями щодо положення про тренінгові центри, а також провели дискусійну панель «Сучасне освітнє середовище: управлінський аспект».
Організація якісного харчування у школах - тема першої зустрічі ради директорів
15 листопада 2021
У Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу організували перше засідання новоствореної ради директорів. Директорів з різних районів області, які увійшли до ради, привітав із першим засіданням міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.
⠀
"Дякую за натхненну працю, за те що ви незмінно стоїте на варті нашого майбутнього. Саме ми, освітяни, формуємо еліту націю, наше завдання наповнити виховання і навчання інтелігентністю, патріотизмом та інтелектуальністю"- зазначив під час онлайн включення міністр освіти.
⠀
Потреба у створені такої ради продиктована змінами у системі освіти та важливістю якісно імплементувати усі нововведення в школах, незалежно від розташування закладів.
⠀
"В умовах децентралізації та автономії шкіл, часто доводиться напряму контактувати з директорами, адже саме вони є практиками. Директор це людина яка щодня торкається до всіх сторін функціонування школи: опалення, вбиральні, харчування, освітній процес, спілкування з батьками тощо. Ви ті, хто дійсно знає, вміє і робить. Люди з досвідом та практичним підходом, знають реальний стан речей і можуть порадити як зробити так, щоб всім було добре і заодно було дотримано всі закони та постанови. Рада має з часом перерости в асоціацію. Тому якщо маєте пропозиції щодо роботи ради, подавайте їх", - звернулась до керівників шкіл начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.
⠀
В межах першого засідання ради директорів порушили питання впровадження нових норм харчування та розробку чотири тижневого меню для школярів.
Директорка Жовтанецького опорного закладу Жанна Король, в якому уже триває процес зміни організації харчування, поділилась з колегами своїм досвідом на цьому шляху.
⠀
"Увесь час, який забирає у директора організація, а потім і контроль за харчуванням, наштовхувало на думку, що це зовсім не справа директора. Але все дуже непросто. Саме директор відповідальний за все, що їсть дитина у школі. Тому з усвідомленням необхідності змін, ми почали впроваджувати зміни. Не все вдалось наразі, дещо треба замінити, дещо не спрацювало. Треба під свою школу формувати харчування. Переконана, що меню треба розробляти самим. Кожна школа має зробити своє меню виходячи з потреб можливостей і бажань", - наголосила Жанна Король.
⠀
Директори також обмінялись думками щодо можливості залучати до зміни харчування в школах представників засновників закладів.
⠀
"Є багато сіл в районі, куди не бачить доцільності "заходити" підприємець, який займається приготуванням їжі. Краще справді мати свій харчоблок, адже директори й справді за все відповідають. В кожній громаді є заступник, який курує освіту. До робочої групи варто їх залучати, щоб узгодити з чого починати розробку меню та напрацювати дорожню карту", - переконана директор Козівського ОНЗЗСО І-ІІІст. ліцей ім. М. Гаврилка Оксана Клепуц.
⠀
З доцільністю спільно працювати над вирішенням усіх завдань погоджується і директор Дрогобицького ліцею Ольга Заяць.
⠀
"У нашій школі харчуванням займається підприємець, тому директор не може перевірити всі нюанси. Але відповідність завжди на директорові. Тому виходить, що директор, відповідаючи за все, часто має мало повноважень. Сподіваюсь новостворена рада директорів допоможе консолідувати зусилля усіх сторін, адже всі зацікавлені у якісному впровадженні змін в освіті", - резюмувала Ольга Заяць.
⠀
Під час ради також зійшлись на думці в потребі оголосити обласний конкурс на найкраще шкільне меню.
⠀
"Питання харчування завжди було складним. І зараз воно непросте, але з чогось треба починати та розв'язувати питання спільно. Ідея оголосити конкурс покликана створити альтернативні меню, якими зможуть користуватися школи. Наступного року в програмі розвитку освіти закладемо кошти, аби заохочувати людей розробляти меню. Плануємо також погодити такі меню у держпродспоживслужбі, щоб вони були не лише для конкурсу, а й прикладними",- розповіла Ірина Сислюк.
⠀
В межах ради директорів також відбувся майстер-клас "Страви для шкільного харчування", де фахівці та студенти коледжу готували страви з буряка, шпинату, зелені, гарбуза та інших продуктів, що можуть бути присутні в дитячому раціоні.