У Львові стартував IV регіональний Форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі Першої леді

12 листопада 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні у Львові розпочався четвертий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». У форумі беруть участь перша леді України Олена Зеленська, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Багато звичок формується у школі. Якщо закладемо фундамент здорового харчування, то матимемо менше захворювань у майбутньому. 148 шкіл області перейшли на нову систему, так на сьогодні це небагато, але ми рухаємось у цьому напрямі. Дякую Першій леді Олені Зеленській, що стала драйвером  здорового харчування і показує, куди рухатись. Діти – це наше майбутнє. У нас в області є дуже цікавий проєкт  “Почуй лікаря”. Ми зробили акцент на чотирьох темах, які діти повинні знати. Це профілактика цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, залучення до активного способу життя і популяризація здорового харчування. Понад 100 волонтерів готові спілкуватись з дітьми і такі ініціативи важливі, бо те, що ми запам'ятовуємо у дитинстві, це є з нами упродовж життя», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Захід триває в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської та у співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування» та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

«Сьогодні у славетному місті Львів ми говоримо про найважливіше – про наших дітей. Основне наше завдання – безпечне, здорове та якісне освітнє середовище. На нас лежить велика відповідальність за збереження життя й здоров’я дітей, починаючи з вакцинування, закінчуючи реформою шкільного харчування. Як і кожному батькові, мені не байдуже, як моя дитина почуває себе в школі, чим вона харчується і які звички здорового харчування таким чином формує. Ми розуміємо, що реформа, ініційована першою леді, надзвичайно важлива. Потрібно було давно щось змінити у сфері шкільного харчування. Держава, обласні адміністрації, вчителі, директори шкіл – усі беруть безпосередню участь у цьому процесі, бо від нього залежить майбутнє наших дітей», - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За словами міністра,  реформа шкільного харчування містить такі важливі складові: модернізація харчоблоків; організація інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо формування правильних харчових звичок на майбутнє; підвищення фахової спроможності кухарів. До слова, на модернізацію харчоблоків за рік скерували 242 млн гривень (150 млн з державного бюджету, близько 90 млн – з місцевих).

Учасником форуму також стане Євген Клопотенко, засновник соціального проєкту «Нове шкільне харчування (Cult Food)». Дискусійні панелі присвятили темам безпечності та якості як основі реформи системи шкільного харчування, проєктному підходу в переоснащенні харчоблоків закладів освіти, якісним критеріям публічних закупівель, новітнім стандартам громадського харчування.

Під час форуму також відбудеться презентація результатів Всеукраїнського дослідження «Знання, ставлення та практика щодо здорового харчування та реформи шкільного харчування серед дітей, батьків, управлінців та працівників закладів освіти». Дослідження організовано Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), швейцарсько-українським проєктом DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», українсько-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я», дослідницькою компанією «Info Sapiens» за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

В межах форуму заплановано проведення практичної панелі – демонстрації можливостей сучасного технологічного процесу від команди ГО «Національна асоціація громадського харчування». За 45 хвилин кухарі приготують обід в асортименті з дев’яти страв для 700 людей – учасників форуму, а голова правління Асоціації Орест Степаняк презентує «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування. Учасниками форуму стануть представники дев’яти областей. 12 листопада запланована участь представників Львівської, Вінницької, Закарпатської, Рівненської та Волинської областей, а 13 листопада – Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Програма обох днів форуму буде ідентичною.

У форумі візьмуть участь голови/заступники ОДА, директори департаментів (управлінь) освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей тощо.

Форум відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм.

Довідково: Регіональний форум «Реформа шкільного харчування» відбудеться в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Захід організовує МОН та Львівська ОДА спільно з МОЗ, Міністерством економіки та Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і ГО «Національна асоціація громадського харчування» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Це буде вже четвертий подібний регіональний форум. Перший відбувся 13 серпня у м. Буча, другий – 9 вересня в Одесі, третій – 8 жовтня у Дніпрі.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook