Допоможи українській армії боротися з окупантом в інформаційному полі: як це зробити
3 березня 2022
Сьогодні, маючи доступ до інтернету, можна як допомагати захищатися українцям і українській армії, так і допомагати атакувати, поширюючи правду серед нашого агресора. Про кілька варіантів дій для українців розповів заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації з питань цифровізації Олександр Кулепін.
«Один із варіантів, що можна зараз робити, не координуючись ні з ким, це заходити в Google Maps, обирати будь-які ресторани на території російської федерації і в коментарях їм писати правду про те, що відбувається в Україні. Це можна робити несильно агресивно, а просто кажучи окремі факти, що ракета потрапила в Києві чи в інших локаціях і нанесла шкоду чи призвела до втрат серед мирного населення.
Окрім того, українськими ІТ-фахівцями було створено канал «ІТ Army of Ukraine», де дають звичайні розумні завдання, коли об’єднавши багато українців, ми можемо нанести певну шкоду російським ресурсам, їх телеком-мережі», - зазначив Олександр Кулепін.
Також ви можете допомогти, якщо проживаєте особливо на Львівщині. Є декілька телеграм-ботів, такі як «Прихисти українців», щоб надати прихисток тим українцям, котрі повертаються чи від’їжджають з зон, наближених до бойових дій. Ви можете в себе поселити інших українців.
«Не обов’язково надавати дуже високий сервіс, надаючи ліжка. Навіть якщо у вас є матраци, ви можете забезпечити комфортні теплі умови перебування, гарячий душ – і вже вартує це зробити і сказати, що ви можете одну-дві людини прихистити. Для багатьох українців важливо сьогодні на день-два отримати такий прихисток на Львівщині», - пояснив Олександр Кулепін.
Ще один телеграм-бот - «Допомога на Львівщині». Там акумулюється різна інформація про те, де можна волонтерам долучитися до допомоги. Для всіх небайдужих, які зараз перебуваютьу Львівській області, і не можуть сидіти вдома, нічого не роблячи, - можна доєднатися фізичною справою: допомагати розвантажувати вантажі і фасувати ту гуманітарну допомогу, котра надходить з різних країн Європи.
Олександр Кулепін зауважив, що можна доєднатися і тим, щоб поширювати правду серед населення України.
«Якщо ви підписані на Львівську обласну військову адміністрацію, на телеграм-канал чи Фейсбук, і там поширюються корисні номери, корисні лінки, то ви можете поширювати це все в своїх соціальних мережах. Це убезпечує всіх підряд, особливо зараз, коли в нас більше ніж в десяти громадах «впали» їх вебсайти і ворог намагається на них поширити недостовірну інформацію.
Ми завчасно попереджали, що такі речі будуть, тому, якщо ви теж поширюєте цю інформацію, більше українців знають, що це фейк, на це не треба звертати увагу і йде боротьба. І якщо десь кажуть, що ми капітулюємо чи Президент капітулює – це неправда», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА.
Представників творчих професій, копірайтерів, режисерів монтажу, сценаристів, шукачів матеріалів, організаторів, генераторів ідей, таргетологів, smm-ників, сайнд-дизайнерів, ілюстраторів, піарників запрошують допомагати працювати на масштабну генерацію контенту, який за допомогою таргетованої реклами, ЗМІ та інших інструментів просування потрапить на очі жителям РФ та Європи і донесе інформацію, на яку не можна закривати очі. Для цього приєднуйтесь до тегерам-каналу “Креативні сили України”.
Нагадаємо канали поширення інформації від Львівської ОВА:
Телеграм-канал начальника Львівської ОВА Максима Козицького – https://cutt.ly/OAf3iWW
Телеграм-канал Львівської ОВА – https://cutt.ly/HAf930h
Телеграм-канал «Гаряча лінія Львівської області - https://loda.gov.ua/news?id=65842
Вебсайт Львівської ОВА – https://loda.gov.ua/news
Фейсбук Львівської ОВА – https://www.facebook.com/LvivskaODA
Інстаграм Львівської ОВА - https://cutt.ly/2Af9GVN
Відповіді на найпоширеніші запитання щодо COVID-сертифікатів: Мінцифри запустила лендинг
20 листопада 2021
COVID-сертифікат у Дії є одним із найпопулярніших документів серед українців — на сьогодні згенеровано 12,4 млн сертифікатів.
Кількість COVID-сертифікатів щодня зростає. Щоб допомогти кожному українцю отримати сертифікат у Дії, Мінцифри створила спеціальний лендинг. Він доступний за посиланням.
Там можна знайти всю необхідну інформацію про види COVID-сертифікатів, інструкції та необхідні умови для генерування. Також на лендингу буде розміщено відповіді на найпоширеніші запитання. Наприклад, чому не підтягується сертифікат або що робити, якщо сертифікат зник із застосунку.
Нагадаємо, що Мінцифри почала відкривати офлайн-пункти Дії, де служба підтримки допомагатиме українцям із генеруванням COVID-сертифікатів. Вони працюватимуть у наймасовіших пунктах вакцинації.
В офлайн-пунктах можна проконсультуватися з таких питань:
· дізнатися про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;
· подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку Дія;
· які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема виникла в лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);
· визначити помилку генерування сертифіката;
· що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з 6 місяців до 365 днів.
Проєкт реалізований Мінцифри спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проєкт EU4DigitalUA і Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
На Львівщині відкрили перші пункти Команди підтримки Дії для допомоги мешканцям з COVID-сертифікатами
18 листопада 2021
У центрах масової вакцинації Львівщини запрацювали перші пункти Команди підтримки Дії.
Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік поінформував, що по всій Україні створюють пункти Команди підтримки Дії, у яких навчатимуть користуванню цифровими документами: як встановити застосунок та авторизуватися в ньому, як згенерувати COVID-сертифікат через мобільний застосунок та портал Дія. Якщо до цього потрібно було чекати декілька днів після вакцинації, щоб сертифікат можна було «замовити» в застосунку, то зараз це відбувається майже миттєво - одразу після щеплення. Зокрема, є декілька видів сертифікатів: внутрішній (зелений, що свідчить про повний курс вакцинації та жовтий - щеплення лише однією дозою), міжнародний та віднедавна додали сертифікат про одужання.
«Зараз у нас спрощена система надання ковід-сертифікатів, які можна отримати без наявності Дія.Підпису та не потрібно більше проходити ідентифікацію обличчям, що спричиняло декому труднощі», - зазначив Мстислав Банік.
Він додав, що отримати допомогу у пунктах Команди підтримки Дії зможуть не лише ті, хто щойно провакцинувалися, але й ті, хто був провакцинованим раніше, але з певних причин не звертався за підтримкою. Також є можливість створення у мобільному застосунку міжнародних ковід-сертифікатів власниками паспортів старого зразка (так званими паспортами-книжечками).
Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін, Центр Довженка - один із двох найбільших центрів вакцинації у Львові, де також буде точка офлайн підтримки. Ще одна ключова точка є у МолоДвіж Центрі за адресою вул. Чайковського 31. Завдячуючи скоординованій роботі працівників цього центру вакцинації, сертифікати надаються одразу після проведення вакцинації, адже лікарі тут же вносять дані у медично-інформаційну систему.
«Такі центри покликані допомогти людям, які не до кінця розуміють процес генерування сертифікатів в Дії. Ця команда підтримки в Центрі Довженка зможе допомогти всім мешканцям Львова, які тут вакцинуються, а також тим, які вже раніше вакцинувалися і хочуть мати сертифікат завжди з собою в смартфоні, однак самі не можуть чи бояться це зробити», - зазначив Олександр Кулепін.
В центрах підтримки будуть працювати студенти-волонтери, які пройшли онлайн-навчання з Міністерством цифрової трансформації. У разі виникнення нестандартних питань, волонтери мають прямий зв’язок з технічною підтримкою Дії, що дозволяє надати кваліфіковану допомогу всім охочим.
«Ми сподіваємося, що цей пункт допомоги надихне інші громади долучитися до ініціативи створення йому подібних. Зараз ці точки підтримки працюють завдяки волонтерам, яких навчають спільно Львівська ОДА та Міністерство цифрової трансформації. Також окрему подяку хочу висловити Центру Довженка за їхню взаємодію у відкритті цього пункту допомоги»,- повідомив Олександр Кулепін.
Керівник Центру Довженка Марта Іванишин зазначила, що уже як пів року тут можна здійснити щеплення. Щодня з 10 по 8 вечора тут працює пункт вакцинації. Навіть опісля повернення Центру Довженка до повноцінної роботи як культурної установи цей пункт здійснюватиме свою роботу.
«Ми раді, що ми одні з перших, де відкрилася офлайн точка допомоги, яка суттєво спростить процес отримання ковід-сертифікатів», - додала Марта Іванишин.
Графік роботи центрів підтримки Дії наступний:
* Центр Довженка, пр. Червоної Калини 81. Графік роботи 10:00-14:00 та 14:00- 20:00, щодня.
* МолоДвіж Центр, вул. Чайковського 31. Графік роботи 11:00-20:00, з вівторка по неділю.
Команда підтримки Дії може:
* розповісти про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;
* проконсультувати або допомогти подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку Дія;
* підкаже, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема на боці лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);
* визначити помилку генерування сертифіката;
* розкаже, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів;
* допомогти увійти на портал Дія;
* допомогти з отриманням КЕП для входу на портал Дія
Окрім цього мешканці громад можуть також звернутися в центри надання адміністративних послуг, які готові надати консультативну допомогу по отриманню COVID-сертифікатів в Дія.
Перелік ЦНАПів, які надають цю послугу:
* Відділ ЦНАП виконкому Щирецької селищної ради
* Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Стрийської міської ради
* Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Рава-Руської міської ради
* ЦНАП Східницької селищної ради
* ЦНАП Заболотцівської сільської ради
* ЦНАП Добротвірської селищної ради
* Відділ Центр надання адміністративних послуг Новороздільської міської ради
* ЦНАП Старосамбірської міської ради
* Центр надання адміністративних послуг Жовтанецької сільської ради Львівського району, Львівської області
* Центр надання адміністративних послуг Городоцької міської ради Львівської області
* Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету бібрської міської ради
* Відділ "Центр надання адміністративних послуг" Бісковицької сільської ради
* Центр надання адміністративних послуг Бродівської міської ради
* Відділ надання адміністративних послуг Бориславської міської ради
* Управління надання адміністративних послуг та державної реєстрації Миколаївської міської ради
* ЦНАП Золочівської РДА
* Відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації Турківської міської ради
* ЦНАП м. Дрогобич
* Центр надання адміністративних послуг Грабовецько-Дулібівської сільської ради
* Відділ "Центр надання адміністративних послуг" Пустомитівської міської ради
* Відділ ЦНАП Гніздичівської селищної ради
* Відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Рудківської міської ради
* Центр надання адміністративних послуг Меденицької селищної ради
* Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Буської міської ради
* Центр надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Перемишлянської міської ради
* Центр надання адміністративних послуг Червоноградської міської ради
* Відділ "Центру надання адміністративних послуг" Мостиської міської ради,
* ЦНАП Кам'янка-Бузької міської ради
* ЦНАП Глинянської міської ради
Проєкт реалізований за допомоги «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції, та за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.
Оновлено: пункти підтримки Дії у Львові з 1 січня 2022 року припиняють своє функціонування, але отримати підтримку можна зателефонувавши за цим номером телефону: 0676739308.